כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי עיצוב פנים  //  מעבר לחומריות

מעבר לחומריות

מעצבים מכל רחבי העולם נקראו לעצב כלי כסף שימושיים ויוקרתיים, חדשניים ומקוריים

מאת: צילום:


בתמונה למעלה: Heathe Bayless – פטריית תבלינים.

תחרות העיצוב "Beyond Silver"  נערכה על-ידי designboom.com אתר תוסס ועדכני בנושאי עיצוב, בשיתוף עם ארגון "MACEF", המקיים במילאנו תערוכת כלי בית בינלאומית. בתחרות השתתפו 3,566 מעצבים מ-89 מדינות שונות, כ-140 עבודות נבחרות הוצגו בתערוכה במילאנו, מהן 11 של מעצבים ישראלים.
 
שלשה פרסים חולקו עם סיום התערוכה.
 
במקום הראשון זכתה Heather Bayless , מקוריאה, עם שייקר לתבלינים בצורת פטרייה בשם twins. בילדותה השתמשה ביילס בפטרייה ליצירת חותמות צבע. צורת ההדפס שנוצר דומה לצורת דפי הפטרייה לאחר נשירת הנבגים ממנה, וזו שימשה לה כהשראה ליצירת מיכל התבלין. גוף הפטרייה מכיל את התבלין ועל-ידי ניעורו מתפזר התבלין דרך חריצים בין דפי הפטרייה ויוצר דוגמה לינארית.
 
במקום השני זכה Sono Mocci , מיפן, על עבודתו liquid silver. הדימוי שהיווה השראה לעבודה הוא פמוט כסף שהותך. הכסף המותך נשאר על השולחן ולהבת הנר עדיין מנצנצת ממנו. כלי הכסף בנוי משני חלקים, צלחת כסף ובתוכה מיכל שמן דקיק, האש בוקעת מחור קטן במיכל השמן. כסף הוא חומר רפלקטיבי, ולכן כאשר הלהבה משתקפת בצלחת נוצרת אשליה כאילו הכסף נוזלי וזורם, המזון המוגש יואר באמצעות הלהבה ונותר רק ליהנות מהארוחה.
 
במקום השלישי זכה Pablo Matteoda, מארגנטינה, עם sharky מסננת לחליטת תה שמציעה נקודת מבט משעשעת על תהליך התמוססות התה במים הרותחים. חליטת חומר מסיס כגון: עלי תה, צמחים או פרות במים הוא משחק במתיחת גבולות בין חומרים. מסננת החליטה היא האחראית להתרחשות זו והיא שהופכת את ההמתנה להיווצרות התה למעניינת יותר.
מספר פרויקטים נבחרים מהתערוכה:
 
קרן רוזן, מישראל, הציגה נקודת מבט הומוריסטית למערכת סכו"ם שמשלבת בתוכה שתי פעולות יומיומיות: אכילה והתעמלות. על-ידי שימוש בסכין ובמזלג שעיצבה ניתן לאמן את שרירי הידיים תוך כדי אכילה, לשלב בין שתי הפעולות ולחסוך זמן. באותו נושא Butcher Steve, מארצות-הברית, הציע ארבעה מזלגות לתכנית אימונים בת ארבעה שבועות שמטרתם לשפר את איכות החיים. בכל שבוע פוחתת יעילות המזלג על-ידי החסרת שן, עקב כך קטנות הנגיסות ומתארך זמן הארוחות, מה שמיטיב עם העיכול ומאריך את משך השיחה סביב השולחן.
קערת פרות מינימליסטית בהשראת הפילוסופיה הסינית בעיצוב Xin Xu, ששאב את ההשראה לעבודתו מאחד מעקרונות הבסיס של הטאואיזם – ריקנות.
קערת פרות נוספת של ,Carl Pickard מאנגליה, בנויה מרשימת שמות של פרות.
Jeremy Hatch, מקנדה, הציג גיבוב של חלקי פמוטים שזורים זה בזה בצורה כאוטית. ללא שמירה על גיאומטריה מסורתית שמייצרת כיווניות למוצר, נוצר מצב בו הפמוט תמיד נתמך על-ידי חלק מהנרות.

 

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת ענבל ברקוביץ' באולם התצוגה של זדקה


המעצבת ענבל ברקוביץ' מתארחת באולם התצוגה של חברת זדקה, ומסבירה לחדווה אלמוז איך יוצרים עיצוב פנים שיש בו אלמנט הפתעה

מדריכי עיצוב פנים

הכול פתוח: דלתות הכניסה של חברת APERTO


מחפשים דלת כניסה שתפתיע את כל מי שיגיע לבקר אתכם? באולם התצוגה החדש של חברת APERTO תוכלו להתרשם ממגוון רחב של דגמים ועיצובים ייחודיים

מדריכי עיצוב פנים

א' אינטרפוץ ב' זה בוהמייני – מילון המושגים לעיצוב הבית


גרמושקה, פודסט וצוקל הם רק חלק קטן מהמילים המשונות שמרכיבות את עולם המושגים לעיצוב הבית. המילון שהכנו יעשה לכם סדר בעניינים ויביא אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ | חלק א'

מדריכי עיצוב פנים

ל' למינציה מ' זה מונובלוק – מילון המושגים לעיצוב הבית


גרמושקה, פודסט וצוקל הם רק חלק קטן מהמילים המשונות שמרכיבות את עולם המושגים לעיצוב הבית. המילון שהכנו יעשה לכם סדר בעניינים ויביא אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ | חלק ב'

תגובות

כתיבת תגובה