כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי עיצוב פנים  //  משחקי מחבואים: מסתירים בסטייל את כל מה שלא רוצים לראות בבית

משחקי מחבואים: מסתירים בסטייל את כל מה שלא רוצים לראות בבית

את הבלגן בכניסה לבית עדיף להסתיר, וכך גם את ארון החשמל, מכשירי האודיו-וידאו, הצד הבולט של המקרר, החלון הסורר ואפילו את הכיור. הכול שם, אבל בשביל למצוא צריך לחפש טוב טוב

מאת: לימור קלר צילום:


מסתירים את הצד הלא חינני של המקרר. עיצוב: סורנה כפיר. צילום: גלית דויטש

 

 

אם הבית היה רק סלון ומטבח כמו באולמות התצוגה, הוא היה נראה מיליון דולר. אבל מאחר שיש עוד כמה דברים סביבם, כמו כלים ולכלוך, תיקים וחומרי ניקוי, חדרים מבולגנים וחפצים שלא מוצאים מקום וגורמים גם לנו לא למצוא מנוח, נרתמים מעצבי פנים למצוא להם פתרונות ראויים. כך הם גם משמשים למטרה ייעודית – הסתרה של פרטים שלא רוצים לראות – ובנוסף, יש להם ייעוד דקורטיבי שלא יפריע לנו בעין. איך נראים ה"מפגעים" ואיך אפשר להסתיר אותם? כך בדיוק פותרים זאת:

 

 

עוד פתרונות מעוצבים:

כמו בקטלוג: פתרונות אחסון חכמים שיפנו לכם מקום בחדר

שברון המסדרון: פתרונות יעילים לטשטוש מעבר ארוך מאוד

לכל בעיה יש פתרון: שיפוץ פרקטי לדירה בתל אביב

 

 

לייבש את הכלים בלי לראות את המייבש


מתקני ייבוש הכלים תופסים מקום לעיתים קריטי על השיש, ובמקרה הזה הדיירת ביקשה להתקין אלמגוב מעל הכיור, אם כי ללא ארון עליון. המעצבת פנתה לחברת המטבחים וביקשה לייצר עבורן מדפי עץ, שבאחד מהם שתולה רשת של אלמגוב לייבוש הכלים.

 

עיצוב: יעל יגר. צילום: אמיר ארליך

 

 

להחביא את ארון החשמל ולהשאיר אותו נגיש


ארונות החשמל והתקשורת ממוקמים בקרבת הכניסה, ולמרות שהם מוצנעים כביכול על ידי דלתות לבנות כצבע הקיר, שני המלבנים יכולים להדיר שינה מעיני הפיינשמקרים. המעצבת יעל גולן הפכה את האתגר לאלמנט עיצובי בחלל, כשחיפתה את קיר הארונות בבריקים לבנים והוסיפה מראה משולבת מדף דקורטיבי, שמחביאה בתוכה את הארונות ונפתחת כמו דלת ברגע הצורך. "חיפוי הבריקים יחד עם המראה והמדף יצרו מסתור וגם אלמנט עיצובי חזק, אחד היפים בבית", היא אומרת.

 

עיצוב: יעל גולן. צילום: קרן גפני

 

פתרון נוסף של המעצבת טל מאיו הלוי לארונות, שנראים מכל זווית בחלל המרכזי, הוא לתלות מעליהם תמונה אורכית, שמתאימה בגוונים ובאבסטרקט לשאר האווירה בבית. התמונה הודפסה על אלומיניום ותוכננה כך שהיא יכולה להיפתח ולהיסגר בקלות.

 

עיצוב: טל מאיו הלוי. צילום: גידי בועז  

 

 

לכסות את המולטימדיה כדי "לנקות" את הסלון


נישה מגבס, שיועדה לאחסון מוצרי המולטימדיה והסאונד, נותרה חשופה, אבל כדי להסתיר את המכשירים שיוצרים כתם כהה ומבולגן באזור האירוח כוסתה בזכוכית סבתא. כך מתאפשרת קליטה של השלט ללא צורך בפתיחת הדלתות, ובנוסף מתקבל מראה קליל, נקי ולא עמוס. 

 

עיצוב: לירון אוטמזגין. צילום אסף ברנר

 

 

להעלים את גוף התאורה ולהשאיר את האלומה


בבית שבו לא נותר תקציב להחלפת גופי תאורה, נשארו על כנם גופי התאורה המקוריים מגבס, שלא התאימו ללוק החדש. המעצבת החליטה להסתיר אותם על ידי הדבקת טפט, שנבחר לקיר, גם מעל גופי התאורה. "דאגתי גם שהדוגמה תסתנכרן וגוף התאורה ייראה חלק מהטפט", אומרת המעצבת מירב הראל, "הסתרת גוף התאורה עם הטפט נראית טוב כשהאור כבוי או דולק, והאור בוקע כביכול דרך הטפט". 

 

עיצוב: מירב הראל, קפסולה עיצוב פנים. צילום: סיון מויאל צלמת 

 

ובמבט מקרוב. צילום: סיון מויאל צלמת

 

 

לטשטש את המיקום הלא סימטרי של החלון


חלון בחדר השינה ממוקם בצורה א-סימטרית בולטת, שמפריעה למיקום המיטה. כדי לטשטש את חוסר ההתאמה נתלה הווילון, כך שהוא ממורכז למיטה ולחדר כולו, והחלון נבלע מתחתיו.

 

עיצוב: דקלה מנחם. צילום: הגר דופלט

 

 

להאריך את הקיר כדי להסתיר את צד המקרר


בדירה שכורה המקרר שהובא על ידי הדיירת לא תאם את גודל הנישה של המקרר, ולכן בלט צידו הלא חינני לכיוון הסלון. כיוון שלא הייתה אפשרות של פתרון בבנייה, תכננה המעצבת סורנה כפיר רשת ברזל שתסתיר את צד המקרר ותשתלב בסגנון שלה עם חזית הוויטרינה השחורה שלידה. בנוסף, היא משמשת לתליית פריטים.

 

עיצוב: סורנה כפיר. צילום: גלית דויטש

 

פתרון אחר בתקציב זול, שמצאה המעצבת מיכל סגל כדי להסתיר את צד המקרר מיד כשנכנסים לבית, הוא בנייה של קיר גבס וחיפוי שלו ב-OSB.

 

עיצוב: מיכל סגל. צילום: סטודיו רותם מאור מויאל

 

 

להעלים את הכיור כדי לאכול בנחת לידו


בדירה קטנה היה צורך באי מטבח לצורך עבודה וישיבה, אבל מאחר שלא נעים לשבת ממש ליד כיור בחרה המעצבת יעל גולן להסתיר אותו על ידי ברז קפיצי, שנכנס לתוך החור שלו ויוצא החוצה בעת הצורך בלחיצה. ממשטח הקוריאן שבמטבח יצרה שני משטחים נוספים, שאיתם ניתן לסגור את הכיור וכך להניח את האוכל גבי האי בחופשיות.  

 

עיצוב: יעל גולן. צילום: זוהר רון

 

ובמצב פתוח. צילום: זוהר רון

 

 

להכניס את עגלת הסופר הביתה בלי להתאמץ 


בדירה שבה לדיירים היה חשוב נושא האחסון, וכמה שיותר ממנו, בוטלו שירותי האורחים בכניסה לבית ונוצרה במקומם יחידת אחסון גדולה ומרווחת, שמאפשרת מרחב ואחסון של נעליים, שואב אבק, תיקים ואפילו עגלת סופר להבאת מצרכים מהמכונית הביתה.

 

עיצוב: מיטל צימבר. צילום: נדב פקט

 

 

לטפל אחת ולתמיד בבלגן כדי לחיות בשלום


בדירת ארבעה חדרים מחליף ארון את מרפסת השירות או המחסן של כל הבית. המעצבת ליאת עברון מפרטת מה הוא מכיל: בדלתות מימין נמצאים מכונת כביסה ומייבש, ומעליהן משטח לקיפול (שמאפשר להניח עליו ביום יום ערימות הכביסה שמחכות לקיפול – ולא בסלון). במדפים מעל מאוחסנים חומרי ניקוי, סמרטוטים, חומרי אריזה, קופסאות עם ציוד יצירה, מנורות נוספות, ציוד חשמל, מברגה ומקדחה, פנסים, מטף ועוד. דברים קטנים, כמו מטר, ספוגיות ניקוי או אטבים נתונים בסלסלות הקטנות שעל הקיר. בדופן הצרה שליד מצויות שתי קופסאות כלי עבודה, שואב אבק, מגהץ, קרש גיהוץ ועל הדלת עצמה מותקנים קליפסים למטאטא, מגב ויעה. בארון שמעל יש בוידעם שבו מונחים בין היתר התקשורת של הבית, אל פסק וראוטר.

 

עיצוב: ליאת עברון. צילום: שי אפשטיין

 

ובמצב פתוח. צילום: שי אפשטיין

 

 

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

כשהעץ הוא חלק מעיצוב הבית – שיחה עם המעצבת ענבל ברקוביץ' באולם התצוגה של זדקה


המעצבת ענבל ברקוביץ' מתארחת באולם התצוגה של חברת זדקה, ומסבירה לחדווה אלמוז איך יוצרים עיצוב פנים שיש בו אלמנט הפתעה

מדריכי עיצוב פנים

הכול פתוח: דלתות הכניסה של חברת APERTO


מחפשים דלת כניסה שתפתיע את כל מי שיגיע לבקר אתכם? באולם התצוגה החדש של חברת APERTO תוכלו להתרשם ממגוון רחב של דגמים ועיצובים ייחודיים

מדריכי עיצוב פנים

א' אינטרפוץ ב' זה בוהמייני – מילון המושגים לעיצוב הבית


גרמושקה, פודסט וצוקל הם רק חלק קטן מהמילים המשונות שמרכיבות את עולם המושגים לעיצוב הבית. המילון שהכנו יעשה לכם סדר בעניינים ויביא אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ | חלק א'

מדריכי עיצוב פנים

ל' למינציה מ' זה מונובלוק – מילון המושגים לעיצוב הבית


גרמושקה, פודסט וצוקל הם רק חלק קטן מהמילים המשונות שמרכיבות את עולם המושגים לעיצוב הבית. המילון שהכנו יעשה לכם סדר בעניינים ויביא אתכם מוכנים לתהליך השיפוץ | חלק ב'

תגובות

כתיבת תגובה