בניין ודיור

מדריכי עיצוב פנים  //  קטן קטן אבל עם סטייל

קטן קטן אבל עם סטייל

בית לא חייב להיות גדול בשביל להיות מרשים. הסטייל ניכר בפרטים הקטנים, בבחירות של בעלי הבית ובחיבורים ביניהם. הנה כמה דוגמאות של בתים קטנים שוויתרו על הגודל אבל לא ויתרו על עיצוב ובעיקר על יצירתיות.

מאת: צילום:


רהיטים קטנים, בפרופורציה לחלל הנתון. צילום: Mackenzie Schieck מאתר: therapy Apartment 

 
כתבות נוספות שאתם בוודאי תאהבו
 
פרופרציות

כמו בכל דבר בחיים, גם כאן חשוב להיכנס לפרופורציה. להתאים את הרהיטים לגודל החדרים. זה לא אומר שצריך "לחסוך" ברהיטים, להיפך, לפעמים דווקא חללים קטנים נהנים מאקלקטיות של פריטים שנאספים ומייצרים הרבה אווירה. אבל, זה כן אומר שהכל צריך להיות קצת יותר קטן.. לא תוכלו למשל לבחור לעצמם ספת תלת ארוכה ועמוקה, אבל כן תוכלו, "לשבור" בחינניות את הקומפקטיות עם עציץ גדול ממדים, שיקבל מיד בולטות מיוחדת.
 
תחשבו בצבע

הדרך הקצרה ביותר היא "לשחות נגד הזרם", אם כולם עושים מטבחים לבנים או אפורים, תחשבו בצבע.. לא חייבים להתפרע, כל חתירה קטנה נגד הכיוון תייצר באופן מיידי בולטות וייחודיות. 
 
 
מטבח קטן אבל כחול.. מוסיף מיד הרבה סטייל וצבע. צילום: Day True. מאתר: Freshome
 
לעולם אל תגידו "לעולם לא"

אין שום דבר בלתי אפשרי. זה נכון שחללים קטנים מאתגרים אותנו (המעצבים) הרבה יותר, אבל, ככל שהאתגר גדול יותר, כך גדל הסיפוק כאשר "מפצחים" את החלל, ותכנון נכון זה המפתח לפיצוח. בתים קטנים חובקים בתוכם הרבה חכמה, ירידה לפרטים, המצאת פתרונות ועיצובים מיוחדים עבור כל פרויקט, כך שבסופו של דבר מושקעת בהם מלכת תכנון של שעות מרובות, והמונחים "לחשוב בקטן" ולחשוב בתוך הקופסא" מקבלים כאן משמעות אחרת לגמרי..
 
 
תכנון נגרות מותאמת, מאפשרת פונקציונליות משתנה. צילום: Marwan Harmouch. מאתר: Dezeen
 
 
 פינת עבודה ביום, חדר שינה בלילה.. צילום: Francesco Russo. מאתר: Dezeen
 
טוב עם נוף כזה, כבר באמת לא משנה הגודל.. אבל אפילו כאן, נדרשו לפתרון יצירתי עבור פינת האוכל, שיודעת להישלף בדיוק כשצריך אותה.
 
מנגנונים מתוחכמים, שמאפשרים ליצור מערך מודולרי. חברת דומיסיל, צילום: יח"צ
 
ליהנות מהקומפקטיות

מה בסה"כ צריך הבן אדם בשביל לישון טוב? – מיטה טובה וקצת אווירה. דווקא בחדרי השינה הקטנים, נוצרים לעיתים קרובות, חדרים נעימים במיוחד. ובתכנון נכון, אפילו את ארונות הקיר מצליחים להכניס לתוך החדר. 
 
צילום: עודד סמדר. 

 

עוד בנושא

מדריכי עיצוב פנים

מנומר וחיות אחרות: עיצוב הפנים לוקח השראה מן החי


אספנו עבורכם מגוון רחב של אפשרויות עיצוב צבעוניות ורועשות, שמתאימות גם – אבל לא רק – לצבעוניים ולנועזים, שביניכם. מוכנים להציץ לעולם שבו טועמים מהספארי מצד אחד, ומהשיק המנומר מצד שני? יצאנו לדרך

מדריכי עיצוב פנים

עובדים מהבית: המדריך השלם לעיצוב פינת עבודה ביתית


מריהוט ארגונומי שאינו תופס שטח יקר ועד צבעוניות מדויקת שתגרה אתכם לעבוד לאורך זמן, קבלו חמישה טיפים מנצחים ליצירת פינת עבודה מנצחת אצלכם בבית

מדריכי עיצוב פנים

בדרך אל הכפר פותחים תריסים


אף אחד לא מגיף את התריסים על טרנד תריסי העץ הישנים למען שמירה על הסביבה וכאלמנט דקורטיבי. גם במראה חדש הם חלק מעיצוב הבית

מדריכי עיצוב פנים

ראש בראש: פינת אוכל עגולה או מרובעת?


העולם נחלק לשניים, אלו שאוהבים את שולחן האוכל שלהם עגול ואלו שחייבים להישאר בתוך המסגרת. מה היא הבחירה הנכונה לבית שלכם וכיצד תדעו להתאים אותה לחלל? קבלו את המדריך השלם

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *