כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

מדריכי תאורה  //  תאורה אומנותית

תאורה אומנותית

איריס רפפורט יוצרת בסטודיו שלה בבן שמן גופי תאורה ייחודיים מקרמיקה ופורצלן במגוון עיצובים שמתאים לכל בית

מאת: שחר בן פורת צילום: יח"צ


במכלול הפריטים המאכלסים את בית המגורים שלנו, יש מקום של כבוד לגופי התאורה השונים. הם מאריכים באופן מלאכותי את שעות היום ועוזרים לנו ליצור אווירה שונה בין החדרים ובזכותם אנו יכולים לבצע שלל פעולות בשעות החשיכה – לאכול, לקרוא, לדבר זה עם זה ואף לעבוד.

בהתאם להקפדה ההולכת וגוברת על המראה הכולל של הבית, העיצוב של גופי התאורה בהם אנו משתמשים הוא חלק חשוב בבחירה שלנו. אחרי הכל, מנורה היא מנורה, והאור שהיא מפיצה תלוי בנורה המותקנת בתוכה ובעוצמתה; המראה של גוף התאורה, לעומת זאת, משליך על החלל ומשפיע על המראה שנוצר כמו גם על האווירה הכוללת.

במגוון הגדול של גופי התאורה הנמכרים בישראל, בולטים במיוחד גופי התאורה של איריס רפפורט. מזה 13 שנה שהיא מעצבת ומייצרת בסטודיו שלה במושב בן שמן גופי תאורה אומנותיים, הנמכרים בהצלחה בסטודיו עצמו כמו גם בחנויות שונות ברחבי הארץ.

איריס, רקדנית ומורה לבלט לשעבר, עוסקת זה שנים רבות בפיסול. קשר שנוצר בינה לבין יצרן שלגופי תאורה בסוף שנות ה-90 הביא אותה לתעל את היכולות היצירתיות שלה לתחום זה. מאז היא מייצרת גופי תאורה בשלושה קווים: מנורות פורצלן, מנורות קו נקי ומנורות חמר טבעי.

השימוש בחומרים השונים מאפשר לאיריס להציע ללקוחותיה מגוון רחב של מנורות לכל צורך, החל במנורות קיר, דרך גופי תאורה תלויים, גופי תאורה צמודי תקרה וגופי אפלייט וכלה במנורות עמידה ומנורות קריאה

הפורצלן הינו חומר קרמי דק שקוף בחלקו עובדה המאפשרת לאור לחדור דרך גוף המנורה וליצור אור ייחודי. הקו הנקי לעומת זאת מבוסס על מנורות עשויות קרמיקה, כולן בצבע לבן-שבור. עיצוב המנורות בקו זה נעשה בקווים ישרים לרוב, תוך שילוב אלמנטים מפורצלן. הקו השלישי כולל מנורות חמר טבעי, המשלבות גם הן אלמנטים של פורצלן, כמו גם אלמנטים של זכוכית צבעונית וסוגי מתכת שונים.

השימוש בחומרים השונים מאפשר לאיריס להציע ללקוחותיה מגוון רחב של מנורות לכל צורך, החל במנורות קיר, דרך גופי תאורה תלויים, גופי תאורה צמודי תקרה וגופי אפלייט וכלה במנורות עמידה ומנורות קריאה. את ההשראה לעיצובים מקבלת איריס מהאוירה הכפרית בה היא חיה ויוצרת, עולם הטבע והתנועה, והיא מקפידה על שימוש בחומרים טבעיים תוך שילוב אלמנטים אומנותיים.
התוצאה היא גופי תאורה המשדרים חמימות ורוך בבית כאשר הם דולקים ואפילו כאשר הם כבויים. גופי התאורה  שיוצרת רפפורט מתאימים לכל אחד מהחללים בבית, ולקוחות הסטודיו יכולים לבחור מבין ההיצע הקיים או להזמין במיוחד גופי תאורה שישתלבו במדויק בביתם. בדרך זו ניתן להשלים את העיצוב האישי של חלל המגורים ולהפכו לביתי וייחודי גם יחד.

איריס רפפורט סטודיו לעיצוב תאורה,דרך התמר 66, מושב בן שמן. טל' 08-9229775, נייד: 050-7937777.

עוד בנושא

מדריכי תאורה

האם יש פתרון תאורה לכל חלל?


קל להאיר חדרים סטנדרטיים, אבל מה לגבי חללים פחות שגרתיים? פתרונות התאורה שיפתיעו אתכם

מדריכי תאורה

תלויה או צמודה? המדריך לתכנון תאורת תקרה


אי אפשר לתכנן תאורת תקרה בלי להתלבט בין מנורות תלויות או צמודות. כדי להבין מה עדיף, פנינו למספר מעצבות, ועל הדרך גילינו שיש עוד כמה פתרונות שיכולים להאיר לכם את הבית

מדריכי תאורה

איך להאיר את הבית? תכנון תאורה לכל חלל


חג האורות הוא הזדמנות מצוינת להקדיש מחשבה לתכנון התאורה בבית. במדריך הבא תוכלו למצוא טיפים ודגשים שיסייעו לכם להאיר נכון את חללי המגורים השונים

מדריכי תאורה

10 טיפים ובונוס: כל מה שצריך לדעת על עיצוב תאורת חוץ


אם אתם מתכננים תאורה לגינה או למרפסת, כדאי שתשימו לב לטיפים של חברת דוכיפת המתמחה בתכנון ועיצוב של תאורת גן וחוץ

תגובות

כתיבת תגובה