כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

מדריך תכנון חשמל  //  רוחות של ליקויים: הטעויות שמהן צריך להיזהר בהתקנת מזגנים

רוחות של ליקויים: הטעויות שמהן צריך להיזהר בהתקנת מזגנים

עונת הקיץ המתקרבת מעוררת את תחום קניית המזגנים. בנוסף לחשיבות בבדיקת המחיר והמקום ממנו נקנה המזגן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן התקנת המזגן. בר מערכות מגישה עבורכם טיפים חשובים, אשר יעזרו לכם לשים לב מהיכן לקנות וכך להימנע מליקויים מסוכנים.

מאת: תוכן שיווקי צילום:


 
 
תחילת עונת הקיץ מבשרת גם על פתיחת עונת מתקיני מיזוג האוויר. במידע ללקוח מגיע מפרסומות, כתבות באתרים השונים, ועזרתם של מתקיני המזגנים עצמם, בבחינת המותגים המועדפים עליהם. מרבית הכתבות עוסקות במחיר ובמותג , ולא שמות דגש מספק על אופן בחירת מתקין קבלן המיזוג, ועל הדגשים שאליהם יש לשים לב.
 
חברת "בר מערכות", הוקמה בשנת 1988 ומאז עוסקת בתחום מיזוג האוויר . לזכות החברה שנים רבות של ניסיון בתכנון, עיצוב והתקנה של מערכות מתקדמות. החברה בעלת ותק, מוניטין מקצועי ומהימן , חבר לקוחות רחב אשר כולל מוסדות , מרכזי קניות , מפעלי תעשייה ולקוחות פרטיים. לקראת הקיץ, חברת בר מערכות מעניקה מספר טיפים: כיצד בוחרים קבלן מיזוג אוויר, ממה כדאי להיזהר ועל אילו כללים צריך לשמור על מנת להנות מעונת מיזוג קרירה, נעימה ובטוחה. 
 
ראשית חשוב לדעת – מה צריך לבדוק במקום ממנו נקנה המזגן?
 
בישראל קיימים יותר מ 5000 עוסקים בענף מיזוג האוויר.
חשוב מאד לבדוק, כי למקום ממנו תרכשו את המזגן יש איתנות עסקית, מאחר ואין כל תנאי סף לעסוק במקצוע ועל כן מתקיני מזגנים בעונת הקיץ יכולים לצוץ  ולהיעלם לאחר תום העונה . 
תחום מיזוג האוויר הינו תחום רחב ובו רמות מדרג שונות, לכן יש לבדוק את רמת המקצועיות של המתקין/קבלן. לעיתים יכולה להיות אפשרות כי מתקין מסוים ימליץ על טכנולוגיה מסוימת, פשוט כי אינו מוכשר לגבוהה יותר. ולכן כאשר ניגשים לקנות מזגן יש לבדוק את כל הנקודות הבאות:  
תעודת התאגדות חברה עוסק מורשה 
ביטוחים
הכשרות וקורסים מטעם המדינה 
תעודת קבלן רשום 
ליווי הנדסי 
 
  
 
הבעיות הנפוצות אשר יכולות להיגרם כאשר המזגן מותקן בצורה לא מקצועית- 
 

בריחת גז : תקלה קלאסית אשר נובעת מחוסר ידע, שכן מערכת הגז במיזוג האוויר הנה מעגל סגור ולכן כאשר חיבורי הצנרת אינם          מושלמים ואטומים הקרר ( "גז ") מתנדף מן המערכת . 

ליקוים בהתקנת מזגנים מיני מרכזיים – לרוב מתקינים מזגן זה בשיטת סרט נא ולא מחשבים את נתוני הדירה וצרכיה.

בעיות חיבורי חשמל – חיבור חשמל לא תקני יכול לגרום לקצרים ואף לשריפות.

בעיות ניקוזי מים. 

תכנון לקוי וחוסר התאמה. 

 

תלייה לקוייה של יחידה חיצונית ונפילה שלה עקב כך 

 

חיבורי חשמל חשופים, מחוברים על גבי ניקוז מים

  
ריבוי מזגנים במרפסת שירות, לא ניתן לתת שירות למזגנים 
  
חיבורי צנרת גז בתוך הקיר  
 
צנרת לא מוגנת בתוך הקיר 
  
חיבורי חשמל חשופים בגג בניין
 
חשוב לזכור כי לצד החברות/המתקינים אשר נוהגים בחוסר מקצועיות ויושר, ישנן חברות אשר המקצועיות הן נר לרגליהם. חברות אלו הקימו לפני מספר שנים את התאחדות קבלני מיזוג האוויר והחימום בישראל. חברת בר מערכות נמנית עם החברות אשר שייכות להתאחדות זאת, החברה שמה לה לדגל את השירות והאמינות ללקוחותיה.
 
 
 
 
 

עוד בנושא

מדריך תכנון חשמל

לבחור נכון: כך יודעים איך לקנות מזגן


עונת המזגנים כבר כאן וזה הזמן ללמוד איך לבחור מתקין או קבלן מיזוג, וכיצד להינצל מתקלות

מדריך תכנון חשמל

רוחות של ליקויים: הטעויות שמהן צריך להיזהר בהתקנת מזגנים


עונת הקיץ המתקרבת מעוררת את תחום קניית המזגנים. בנוסף לחשיבות בבדיקת המחיר והמקום ממנו נקנה המזגן, ישנה חשיבות מכרעת לאופן התקנת המזגן. בר מערכות מגישה עבורכם טיפים חשובים, אשר יעזרו לכם לשים לב מהיכן לקנות וכך להימנע מליקויים מסוכנים.

מדריך תכנון חשמל

היהלומים שבמטבח: מוצרי החשמל שיגרמו למטבח שלכם לנצוץ


מוצרי החשמל מהווים חלק אינטגרלי ליצירת מטבח מרשים עם קווי עיצוב ייחודיים. Siemens מציעה ליין מוצרים עם עיצוב יוצא דופן וטכנולוגיה חדשנית שתהיו מאוד גאים להציג במטבח שלכם

מדריך תכנון חשמל

והרי התחזית: כל מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים מערכת מיזוג אוויר


בין אם מדובר בקיץ או בחורף מערכות מיזוג אוויר הן הבחירה הנכונה לשמירה על טמפרטורה הנעימה בבית. אבל מה חדש בתחום, ומה חשוב לדעת לפני שרוכשים מערכת מיזוג? רגב גל מחברת בר מערכות עשה לנו סדר

תגובות

כתיבת תגובה