פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור: מחירון ה"טיול" לסין

טיסה, מכס, שילוח, אדריכל מלווה ועוד - כל העלויות הצפויות לכם בייבוא תכולת הבית מסין, וזאת מבלי לחשב את שווי הקניות עצמן

מאת: בר אילוטוביץ

01/04/2014
תמונות: מרינה כץ

אחרי שעברנו על היתרונות והחסרונות לייבוא תכולת הבית מסין ניתן לעבור לשאלה האמיתית - כמה זה בעצם עולה לנו? מהם סעיפי התשלום השונים שמרכיבים את הנסיעה לסין ולוקחים חלק בהוצאות הסופיות שלנו?

 
לפניכם פירוט ההוצאות הכלליות לנסיעה עבור יבוא תכולת הבית מסין, המחירים מתייחסים לכל ההוצאות, מלבד למוצרים עצמם מפני שהמוצרים מתומחרים בקשת רחבה של מחירים בהתאם לאיכות ולעיצוב.
 

חשוב לזכור נתון חשוב - הנסיעה לסין אינה כדאית לשיפוצים קטנים, כמו החלפת מטבח או חדרים רטובים, אלא רק במקרים בהם משפצים את כל מרכיבי הבית, או בונים בית חדש. הסיבה לכך היא שהחיסכון הכללי שמצדיק את הנסיעה בא לידי ביטוי בכמות הרכישה שעוזרת לקזז את עלויות הנסיעה עצמן ואת הייבוא. כלל האצבע הוא, שככל שהרכישה תהיה גדולה ומקיפה יותר, החיסכון הכללי יהיה גדול יותר.

 

קונים הכל בסין - מתחם קניות אחד מיני רבים בגונגזאו

 

במקרים של נסיעה דרך חברה מלווה, מרבית ההוצאות השוטפות של הנסיעה יטופלו דרך החברה עצמה, הם ידאגו למלון, נהג צמוד, מתורגמן, טיסות, הובלות וכל נושא נוסף הכלול בייבוא תכולת הבית. לעיתים אפילו נושא המזון והשתייה מטופלים דרך החברה ולבעלי הבית (הלקוחות) נותר רק לדאוג לרכישה עצמה. 

 

החסכון הכללי בייבוא תכולת הבית מסין הוא כ-50% מערך הרכישה של מוצרים דומים בארץ. העלות הנמוכה של המוצרים מאפשרת לרכוש מוצרים באיכות גבוהה יותר מהאיכות אותה היה ניתן לרכוש באותם מחירים בארץ. חסכון זה כולל בתוכו את כל העלויות המפורטות שיופיעו בהמשך הרשימה.

 

טיסה לסין – 800 – 1300 דולר לאדם, בהתאם לחברת התעופה ורמת הכרטיס. רוב הנסיעות לצורך יבוא תכולת הבית מתבצעות לעיר  הסינית גונגזאו.
 
לינה – החל מ-250 ש"ח ללילה לזוג, במלון דירות או 130 דולר במלון ברמה גבוהה.
 
חדר טיפוסי במלון דירות - סלון וחדר שינה
 
מזון - מאוד זול, אפשר לקנות בדוכני המזון, במסעדות או ברשתות בעולמיות, ובכל מקרה, זה לא מה שישבור לכם את הכיס.
 

נהג צמוד – 80 דולר ליום, לעיתים סעיף זה מופיע כחלק מההסכם עם החברה המלווה.

 

ויזה – 100 דולר.
 
דוכני מזון עם מאכלים מאוד מיוחדים וזולים
 
 
שילוח מוצרים בתוך סין – 1500 דולר.
 
שילוח לארץ - 9000 ש"ח למכולה אחת בגודל ממוצע.
 
עמלות מכס – 12% מערך המכולה.
 
מע"מ – 18% מערך המכולה.
 
ביטוח – כ-3% מערך המכולה.
 
עמלה לחברה מלווה – בין 8-12% מערך הקנייה. או בהתאם לכל הסכם מול חברה מלווה.
 
משלוח מהנמל לבית הלקוח  – 6500 ש"ח.
 
אדריכל מלווה – כ-10,000 ש"ח, לפני הוצאות נסיעה ואירוח בסין.
 

התשלום לחנויות בסין הוא במזומן בלבד, מרבית החנויות אינן מקבלות את כרטיסי האשראי נפוצים בארץ, ולכן חשוב להגיע עם כמות מספיקה של כסף מזומן כדי לשלם על כל הרכישות. במקרה של נסיעה דרך חברה מלווה, חשוב להביא כמות מזומן עבור תשלום מקדמות לכל החנויות הנבחרות, שאר התשלום מתבצע בהעברות בנקאיות לאורך חודשי העבודה.

 

חשוב לציין כי כל המחירים נתונים תחת פרמטרים שונים היכולים להשתנות בהתאם לתקופות ביקוש, העלאת מיסים, שער הדולר או שינויים אחרים, לכן חשוב לבצע בדיקה מעמיקה בצמוד למועד הנסיעה כדי לבדוק האם ישנם שינויים במחירים.

 

בדרך לסין עוצרים בבניין ודיור:

בעד ונגד ייבוא מסין
האם אתם מסוגלים לייבא את כל הבית בעצמכם?

המילון השלם לייבוא מסין


 • 7.
  כתבה נחמדה אבל חסר הרבה מאוד מידע וידע. חלק מהמידע שנמסר לא מדוייק. בוודאי שלא הייתי יוצא לדרך מצוייד רק בפרטים בכתבה זו... אנחנו רכשנו את כל היוד לבית בסין מחומרי הגמר ועד ריהוט וציוד לגינה. ממליצים בחום. רק לא ללכת על הזול ביותר וחשוב מאוד להסתייע בתכנון אדריכלי מלא לבית ובליווי אדריכל בחו"ל. אשמח לתת מידע נוסף למי שירצה elicoeli@yahoo.com
 • 6.
  אחרי לא מעט נסיעות וניסיון בתחום חשוב לדעת: בסין יש רמות שונות של מוצרים. מרמות נמוכות שלא עברו כל תקן, ומוצרים שעלולים להתקלקל מייד ועד רמות לשיווק לאירופה עם תקן אירופאי. הרי מרבית המוצרים שמגיעים לארץ מקורם מסין. צריך לדעת מה לקנות ואיפה. אסור ללכת על הזול ביותר. בקניה של מוצרי גמר באיכות גבוהה המשתווים לחנויות האיכותיות בארץ ניתן לחסוך כאמור 50%. ולהגיע לארץ עם ציוד איכותי שעמיד לזמן רב. כמו בכל תכנון של בית קודם כל חשוב שהתכנון והפיקוח יבוצע ע"י אדריכל, הוא מנצח על כל התהליך מסיע לכם לאורך כל הדרך ויכול לחסוך לכם כסף רב יחסית לעלות שלו. חשוב מאוד לא לנסוע לבד אלה עם אדריכל שיוכל לסייע לכם בבחירות החומרים והמוצרים, ובמידת הנדרש גם לתכנן במקום מול בית העסק/המפעל. חשוב לא פחות גם איש הקשר בסין שיבצע אח"כ את כל המשלוחים לארץ. יש בשוק לא מעט חברות שמלוות בתהליך, אבל להרבה מהם חסר הניסיון המקצועי בתחום התכנון. צריכים עזרה נוספת אשמח לסייע אדריכל ניצן nitzan@pltform.com
 • 5.
  הדברים האיכותיים בסין עולים כמו באירופה
 • 4.
  יבוא מסין
  אחת עם נסיון | (04/03/2014)    
  בימים אלו אני פותחת את מוצרי היבוא ולצערי הנזק הכלכלי לא שווה את היבוא ! היבוא נעשה עם יבואן שמתמחה ביבוא ברמה גבוה וכנראה שאין מושג "רמה גבוה" בסין אריחים עקומים , השיש באיכות גרוע נשבר/ התפורר ברגע שנגעו בו , ספי אבן הגיעו בעוביים שונים התפירה של הרהיטים באיכות גרוע וכו' וכו' לכן חישבו פעמיים
 • 3.
  למה לא מומלץ?(ללא טקסט)
  סינית | (04/03/2014)    
 • 2.
  כי אנשים עם שכל חיים טוב בלי להשתגע על שיפוצים ועל זול מסין . אני מדבר מניסיון - תבלו תהנו אל תזרקו כסף על שיפוצים וריהוט .
 • 1.
  מי שרוצה, שיבוא לעשות אצלי סיור בבית
  לא מומלץ לנסוע לסין, נקודה | (04/03/2014)    
  תוך 5 דקות אתם יורדים מהרעיון, באחריות, אני ממש חדורת מטרה להציל את כל המסכנים שרוצים לעבור את החוויה הנוראית הזאת.