פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

חנות אופטיקה כמו מטרו באירופה

חנות אופטיקה שנותנת מסגרת אחרת, אירופאית ומהוקצעת, מזכירה את תחנות המטרו הקשוחות ועם זאת אלגנטיות של אירופה. החספוס של הגולמיות העיצובית, לצד השבריריות העדינה של המשקפים, יוצרים יחד אפקט עוצר נשימה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

11/07/2019

שטח: 202 מ'
צילום: בשירי מתי
אדריכלות, עיצוב והום סטייל: אילן ביטון

 

 

בבאר שבע בירת הנגב, שוכנת לה חנות אופטיקה שעוצבה בהשראת רחובותיה של אירופה , כאשר הקו העיצובי המוביל הוא תחנת המטרו. החומרים הדומיננטים שנבחרו הם חומרים גולמיים שהצניעות והחיספוס שהם משדרים זרקו את המעצב אלי ביטון אל בית אבא. הקו העיצובי גם הוא מדגיש את המראה הגולמי, הבלתי מהוקצע ומבטא חספוס אלגנטי ומאופק.

 

 

 

המידוף בחנות נבנה מקונסטרוקציה של פיגומים. הפשטות של החומר התעשייתי אל מול התיחכום האופנתי של המשקפיים שהונחו עליהם, יוצרים דיסונס עוצמתי ומאזן בין הקשוח-מחוספס לבין העדין-מתוחכם.

 

 

כדי ליצור המשכיות ומיזוג בין הרחוב לחנות נבחרו מרצפות רחוב מבטון (כמו של פעם). המרצפות אותנטיות והובאו במיוחד מפירוק. ילדים שמגיעים לבדיקה אצל אופטומטריסטית מציירים עליהם בגירים ובכך מעשירים ברובד נוסף את תחושת הרחוב ומשמרים את נוף הילדות.

החלל הפנימי של החנות מבקש לייצר למבקרים חוויה של הליכה במטרו.

 

 

כל החלל מוסגר בדלתות ברזל שעוצבו במיוחד, על התיקרה הוצבו קשתות מברזל, כולל העיטורים האופייניים לעיצוב האירופאי ושעון ענק דו צדדי הנתלה לגובה.
על הקירות צוירו דמויות של אנשים הולכים בהשראת דרגנועים שנמצאים בתחנות המטרו, אלמנט היוצר תחושת תנועתיות בחלל.

 

 

יתר הקירות קושטו בתמונות בהשראת שלטי הפרסום הגדולים שמוצגים בתחנות המטרו.

אפקט מדהים שנוצר בחנות הוא שבשעות הערב החלל מקבל מימד נוסף.

אודות לוויטרינות המכוסות טפט מראה, בשעות החנות אטומה מפני הרחוב, ובשעות הערב האפקט הפוך, החנות נשקפת ומתמזגת עם הרחוב במלוא הדרה.

אפקט המראה יצר מימד נוסף ובשעות הערב, החלל שעוצב בהשראת המטרו, משתקף פעמיים, מה שמעצים את החוויה של ההליכה במטרו עבור המבקרים בחנות.