פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

סיפור אהבה: 5 דרכים לאהוב את השיפוצניק שלך

לפעמים הם הוגנים, לפעמים הם מאכערים, אבל ברגע שסגרנו איתם - הבית שלנו בידיים שלהם. אתם לא חייבים להתחתן עם השיפוצניק שלכם, אבל אם תתנו לו הרגשה טובה, תגרמו לו להחזיר אהבה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

12/02/2017

לבחור שיפוצניק זה קשה כמעט כמו לבחור מנתח לב. למה? פשוט כי אנחנו מוסרים לו את הנכס החומרי הכי יקר שלנו – את הבית שלנו! ואם במקרה נפלנו על אחד שמתיימר להיות שיפוצניק, או על אחד שמחפף בעבודה, או אחד שמביא לנו את החומרים הכי זולים ופשוטים – הלך עלינו, על הבית ועל הכסף. אז לפני שאתם בוחרים שיפוצניק, חשוב לקבל המלצות ולראות עבודות קודמות שלו. סגרתם עם מישהו שמוצא חן בעיניכם? עכשיו תתחילו לטפח את מערכת היחסים, כי היא עשויה להיות ארוכה ולכן רצוי שתהיה טובה, וחיובית בצורה הדדית.

 

תחתמו על כתובה


כמו שכשמתחתנים חותמים עם הכתובה, או על הסכם ממון, גם עם שיפוצניק חשוב לסגור חוזה מראש – לכל צרה שלא תבוא. בחוזה הכסף שלכם מוגן, והוא מתווה את תנאי התשלום. לעולם אל תשלמו לשיפוצניק את כל הסכום לפני שהוא מסיים את העבודה לשביעות רצונכם, גם אם הוא בא במהלך העבודה ומבקש עוד כסף. תמיד חשוב לעשות את החשבון כך, שאם משהו קורה, אתם לא נפגעים. מצד שני, חשוב לשלם שכר הוגן ולתת לו הרגשה טובה.

 

 דירת 5 חדרים ששופצה והפכה ל-4 חדרים. עיצוב: ענבר מנגד, צילום: טל ניסים

 

 

תדברו על הדברים


כדאי לכם להתייעץ עם השיפוצניק או בעל המקצוע אותו אתם מביאים. יש להם המון ידע וניסיון, ולכן רצוי להקשיב להם. לא תמיד חייבים להסכים איתם, אבל גם לא כדאי לשלול מראש.

 

לפעמים זה דווקא מגניב להשאיר קיר אחד חשוף. אדריכלות ועיצוב פנים: איתי פרידמן, צילום: בועז ארד

 

 

תפנקו אותם


השיפוצניק שלכם עובד קשה, בחוץ, בשמש, בחום או בקור. אז אמנם לא צריך לבשל לו ארוחה רומנטית לאור נרות, אבל כן כדאי לכבד אותו ואת הפועלים שלו בכיבוד קל. אפילו תשומת לב קטנה כמו קפה או עוגיות, או בקבוק מים צוננים, מספיקה כדי לתת הרגשה טובה.

  להדביק ככה טפטים זו עבודה קשה. עיצוב: סער ברגר, צילום: אלעד גונן

 

 

מערכת יחסים ארוכת טווח


לעיתים, כששיפוצניק או בעל מקצוע נכנס לעבוד אצלכם בבית, זה מתחיל במשהו אחד, ואז אתם עשויים להיגרר לעוד ועוד עבודות. לפני שאתם סוגרים איתו עבודה נוספת, כדאי לבדוק אם הוא אכן יודע לעשותה, ולא להתפתות לתת לו עוד עבודה רק כי הוא זמין ונוח.

 

המטבח הוחלף לגמרי ושונתה צורתו. עיצוב: עדית לוי, צילום: אורי סיון 

 

 

להיפרד כידידים


אם השיפוצניק לא עומד בציפיות שלכם, אל תמשיכו את העבודה. עדיף לעצור את זה בהתחלה, לפני שאתם או הוא נפגעים יותר מדי, ולהיפרד כידידים. לכו תדעו, אולי עוד תחזרו אליו מתישהו במהלך החיים...

 

 חדר שינה שנבנה בצורה מרווחת. עיצוב: גל כהן פדלון, צילום: אסף ברנר

 

 


לא סיימתם לשפץ? כדאי שתקראו:

סוגרים את הפינה: 5 פנינות חמד מעוצבות ברחבי הבית

הבחירה המתאימה: ההבדלים בין אדריכל, מעצב פנים ומלביש בתים

הום סטייג'ינג: הדברים הקטנים שישדרגו את ערך הנכס שלכם

איך אפשר לקרוא את זה: כך תבינו את תוכניות הדירה שאתם עומדים לקנות

ההחלטה הנכונה: כך תבחרו את האדריכל או המעצב שהכי מתאים לכם