פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

לא לאספנים בלבד

הקירות בבית ניצבים ערומים ומתחננים לשינוי? זה הזמן לבחור יצירות אמנות שיפארו ויגאלו אותם מהריקנות. בהנחה שאתם לא מסתפקים בתמונה רחבה אחת של מסך בגודל 42 אינצ'

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

צילום: יח"צ

21/02/2011

עיצוב חדרי הבית הוא לרוב אתגר לא קטן. התוצאה הסופית אמורה בסופו של דבר לשלב בחכמה בין נוחות ואסתטיקה, כך שיהיה נעים לשהות בהם וגם לארח.

הרבה פעמים ישנה חשיבות מיוחדת, בייחוד בחללים ייצוגיים ומרכזיים כמו חדר המגורים, גם לאפקט ה"וואו", שיגרום למבקרים לבחון את החלל בהשתאות, רצוי בלסת שמוטה. דרך אחת לסייע בשחרור אנחות התפעלות מהבאים היא לשבץ על קירות החלל תמונות אמנותיות מרשימות או להציב פסלים דקורטיביים בנישות מעניינות, אך לעיתים נדמה שההיצע הגדול מקשה על צליחת המשימה בכבוד.

עובדה ידועה היא כי ערכן של יצירות האמנות נשמר ורק עולה עם השנים, ממש כמו יין שמשתבח, לכן הן נחשבות כהשקעה בטוחה.המעצבים ממליצים פה אחד להשקיע בהן ולפאר באמצעותן את הבית, ממש כמו השקעה בשאר הפריטים בחלל, כמו פריטי ריהוט ייחודיים, אביזרים משלימים ושאר דקורציות. פריטי האמנות מסייעים גם בהוספת תחושת עומק, חמימות ותרבותיות וכמובן מעשירות בקלות את מראה החלל.

מתכננת האדריכלות ומעצבת הפנים מאיה בר מנחם הפנימה היטב במרוצת שנות עבודתה את חשיבותה של האמנות בבית, והיא סבורה כי היא מהווה את הרוח החיה של הבית ומעניקה לו את חתימת הסגנון האישית של הדיירים.

"בעזרת האמנות ניתן לקשר בין עיצוב הפנים לבין דיירי הבית, וליצור הרמוניה נדרשת, והשילוב נכון יכול לייצר עניין ולהשרות את האווירה הרצויה בבית", היא מסכמת.

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור יצירות אמנות עבור הבית:

  • התחשבו באופי החלל ובדיירים. חשוב שהבחירה הסופית תהיה נעימה לעין, ולא עמוסה או מאוסה, כך שתתאים ותישמר לאורך זמן.
  • תנו ליצירה את המרחב הראוי לה. אל תמקמו יצירת אמנות במקום עמוס בפריטים. השתדלו לעטר קיר גדול ריק בעזרת ציור גדול עם נוכחות חזקה, או לחילופין תלו כמה תמונות קטנות וממוסגרות בקומפוזיצייה מעניינת, כדי להחיות את הקיר.
  • בחרו את סוג האמנות בהתאם לשאר האביזרים בחלל. חלל גדול עם מעט פריטים יהווה בסיס ראוי לפסל מעניין, ואילו חללים קטנים יותר עם מקום מועט על הקיר יהיו טובים ליצירות קומפקטיות יותר, כמו צילומים ממוסגרים.
  • שלבו צבעים וטקסטורות מעניינים. אם החדר מעוצב בגוונים נייטרלים ורגועים תוכלו להוסיף פריט אמנות בולט וצבעוני, ש"ישבור" את החזות הבהירה ויעניק לה כתמי צבע נדרשים. אם החדר משופע באביזרים משלימים בשלל טקסטורות וגוונים תוכלו למתן את העיצוב בעזרת צילום עדין בשחור-לבן או בגווני חום עתיק.
  • הבליטו את יצירות האמנות שבחרתם בעזרת תאורה מחמיאה שתאיר אותן באור יקרות.
  • אופטימיות מעל הכל. הקפידו על עיקרון הפנג שואי אשר מציע לבחור יצירות בתכנים אופטימיים, אשר ישרו אווירה חיובית וחיונית בחלל.

כתמי צבע בחלל. יצירה של האמנית אפרת אילן

כתמי צבע בחלל. יצירה של האמנית אפרת אילן

שיק אורבני. תמונה של המעצב ערן מנור

שיק אורבני. תמונה של המעצב ערן מנור

בעזרת פריטי האמנות הנבחרים תוכלו לשנות את האווירה בחלל. סלון בעיצוב מאיה בר מנחם

בעזרת פריטי האמנות הנבחרים תוכלו לשנות את האווירה בחלל. סלון בעיצוב מאיה בר מנחם

תמונה בהדפסה אישית. סטודיו TAMUK

תמונה בהדפסה אישית. סטודיו TAMUK

מטבח בסגנון פופ ארט בעיצוב מאיה בר מנחם

מטבח בסגנון פופ ארט בעיצוב מאיה בר מנחם

תמונה מודפסת של האמן אליעד יהלום

תמונה מודפסת של האמן אליעד יהלום

תמונה מודפסת של האמנית מיכל גורפונג

תמונה מודפסת של האמנית מיכל גורפונג