פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

לזרוק ולא להביט לאחור

אם זה נשמע לכם מפחיד - קחו נשימה עמוקה כי אתם כנראה צריכים את זה, שהרי קצת סדר בבאלגן לא הרג עוד אף אחד. קבלו מדריך קצר לאיך ממיינים, מאווררים ובעיקר זורקים מבלי לחוש אשמה

מאת: ליטל שם טוב

צילום: יח"צ

23/04/2017

ניקיון פסח היווה רק את יריית הפתיחה, ועכשיו אחרי שהבלאגן הגדול מאחוריכם, אתם פנויים לטפל בכל הפריטים שהזנחתם במשך חודשים ושנים, אלה שהייתם צריכים לזרוק כבר מזמן, ופשוט פחדתם.

אנו חיים בעידן של שפע ועושר, הכל נגיש לנו, וכל שעלינו לעשות הוא להגיש יד ולקחת. לפעמים אנחנו אפילו לא צריכים לצאת מהבית, לחיצה קטנה על העכבר והמוצר בדרך אלינו. אנחנו נקשרים לחפצים, ומקיפים את עצמנו בהם. אז אומנם לא כל אחד מאיתנו הוא אגרן כפייתי בפוטנציה, אך כולנו מקיפים את עצמנו בחפצים מיותרים רבים, חלק אנחנו שומרים מתוך נוסטלגיה, חלק מתוך החשיבה כי אולי יבוא יום והם ישמשו אותנו, וחלק אנחנו פשוט מתעצלים לזרוק. אז איך תיפטרו מכל הפריטים המיותרים בחייכם, אלא שתופסים מקום ואנרגיה מיותרת בחייכם? ככה לא תפחדו לזרוק:

 

שימרו רק את מה שמשמח אתכם


ישנם פריטים שאנחנו נתלים בהם במשך שנים, פשוט כי הם עלו לנו הרבה מאוד כסף. אנחנו כבר מזמן לא זוכרים מדוע השקענו בהם סכומים כאלה, והם לא מסבים לנו שום עונג. למען האמת, אנחנו שומרים אותם רק כי אנחנו לא רוצים לזרוק פריט שעלה לנו סכום כסף גדול כ"כ. למעשה, עצם השמירה של החפצים הללו יוצרת את האפקט ההפוך, בכל פעם שאנו מביטים בחפצים הללו אנו רק חשים תחושות שליליות - אנו שופטים את עצמנו על הרכישה המיותרת, וכועסים על הבזבוז המיותר. במקרים האלה מומלץ להיפטר מהחפץ בלי לחשוש, ולא להותיר פריט אשר יוצר בנו תחושות שליליות בכל פעם שאנו רק מביטים בו.

הקיפו את עצמכם בפריטים אהובים שיגרמו לכם להרגיש טוב

 

חוק 200 הפריטים


אתם הרפתקניים? רוצים לבחון את עצמכם? קחו עליכם את אתגר 200 הפריטים. זה לא חייב להיות בדיוק 200, זה יכול להיות כל מספר שתבחרו (בגבול ההיגיון כמובן) האתגר אומר שעליכם לשמור ברשותם רק את החפצים אשר עומדים במסגרת המספר שנקבע. לצורך העניין, אם בחרתם ב200, עליכם לשמור 200 פריטים בלבד- החל מכלי בית, טקסטיל ספרים ואקססוריז, בחרו את 200 הפריטים שאתם לא יכולים בלעדיהם, וכל השאר- לתרומה, למיחזור ולפח, בהתאם למצב הפריט.

 

 כך נראית המטרה שלכם

 

 

חלקו את הבית לחלקים


אל תנסו להתמודד עם כל הבלאגן כמקשה אחת, כל מה שתקבלו זה בלאגן נוסף, אצלכם בראש. חלקו את הבית לאיזורים - המטבח, הגינה, המרפסת וכו', והתמקדו בכל אחד מהאיזורים הללו. תופתעו לגלות כמה זמן דורש כל איזור, וכמה תצליחו לשפר את מראם של כל אחד מהחללים האלה, ברגע שתיפטרו מהציוד המיותר.

 

הגיע הזמן לטפל בספרים שהזנחתם זמן כה רב

 

 

יש לכם אגרן בבית? אל תזמינו אותו למסיבה


אתם חשים שמישהו תמיד לא מרשה לכם לזרוק את הפריטים המיותרים, אלה שבאמת צריך כבר לזרוק? אל תערבו אותו בתהליך, וקחו החלטות גם בלעדיו. כמובן שאנחנו לא מתכוונים לזרוק חפצים יקרי ערך מאחורי גבו, אבל כן להפעיל שיקול דעת ולזרוק פריטים מיותרים שמעכבים אתכם, תופסים שטח אחסון ומכבידים עליכם מבחינה אנרגטית.

 

גם הסלון שלכם יכול להיראות ככה

 

 


כתבות נוספות שבטח תאהבו:

לא נשארים על המפה: כלי הבית שמקשטים את הקירות

הפרטים הקטנים: איך לקנות דירה מקבלן ולהישאר בחיים

דירה טו-גו: פתרונות עיצוביים שתוכלו לארוז ולקחת בתום השכירות