פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

לבן על לבן

הבית שעיצבה לילך מורבר במושב בשרון הוא מינימליסטי מובהק, והלבן שולט בכל פינותיו. רק צמחי הגן, החודרים פנימה, מגוונים בצבעוניותם

מאת: גילי אריאל, מגזין בניין ודיור

צילום: שחר תמיר

23/06/2010
אדריכלית פנים: לילך מורבר, שטח הבית: 180 מ"ר

כבר בכניסה לבית שעיצבה לילך מורבר באחד מישובי השרון, מתעורר מיד הרצון לחלוץ נעליים ולהלך על הבהונות. הלבן השולט בכל חדרי הבית מציג אמירה עיצובית מובהקת של מינימליזם מונוכרומי, ותוספת הצבע היחידה היא הצבעוניות החודרת פנימה מצמחי הגן, יחד עם גבעולי פרחים הנתונים באגרטל שקוף.

למרות הקווים הישרים, הסימטריות המחושבת והצבע השולט, אין תחושה של ניכור בבית מורבר לקחה סיכון גדול שבדיעבר התגלה כנכון

למרות הקווים הישרים, הסימטריות המחושבת והצבע השולט, אין תחושה של ניכור בבית. מורבר, המעידה על עצמה שאינה נכנעת לאופנה ומתאימה את עיצוב החללים בצורה אינטואיטיבית ללקוחותיה, לקחה סיכון גדול שבדיעבד התגלה כנכון.

בעלי הבית מעידים בשמחה שמורבר שינתה להם את תפיסת החיים: ביתם הנוכחי שונה בתכלית מהקודם, שהיה תוסס, צבעוני ועמוס פריטים בסגנונות שונים. "היום אנחנו נהנים להתעורר בבוקר לתוך הרוגע הזה, המלווה אותנו לאורך כל היום" הם מספרים.

לנכנסים לבית נגלה הגן, המהווה חלק בלתי נפרד מהסלון. שורת שיחי סיזיגיום מאדימים, שנשתלו לצד חומת הגדר, מטשטשים ביופיים את גבול הגינה

לנכנסים לבית נגלה הגן, המהווה חלק בלתי נפרד מהסלון. שורת שיחי סיזיגיום מאדימים, שנשתלו לצד חומת הגדר, מטשטשים ביופיים את גבול הגינה. הרהיטים באזור הארוח ממוקמים בקווים ישרים ובזוויות ישרות - פינת הישיבה, המורכבת מספה ארוכה ושולחן סלוני תואם בגודלו, ממוקמת במקביל לפינת האוכל. רוחבו של שולחן האוכל הותאם לרוחב האי במטבח, הממשיך בקו ישר את פינת האוכל.

האי הניצב במרכז המטבח משמש לאחסון בצד הפונה לכיור, ומצידו השני משמש את המשפחה לארוחות מהירות. מהמטבח יוצאים אל פינת הישיבה בחזית הבית.

בחדרי השינה הוסיפה מורבר רצפת פרקט כהה, המבליטה את הלבן של הרהיטים. חלון גדול מכניס את החוץ פנימה

מסדרון ארוך מוביל אל חדרי הילדים וחדרי השינה. בחדרי השינה הוסיפה מורבר רצפת פרקט כהה, המבליטה את הלבן של הרהיטים. חלון גדול מכניס את החוץ פנימה, וכך גם בחדר השינה של ההורים.
פיתוי רב לתוספות צבע טמון בלבן השולט בבית. בעזרת מורבר הוסיפו הבעלים צבע באמצעות הלבשה צבעונית של הבית, המשרה בחללים אווירה שונה בתכלית מזו הקיימת בבית דרך קבע.