פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

חזית קרה: כך תכינו את ביתכם לחורף

מבדיקת הדוד, דרך סידור מחדש של המיטות בחדרים ועד לניקוי המרזבים: 10 טיפים לקראת העונה הקרה

מאת: בר אילוטוביץ

08/10/2013

הימים מתקצרים והטמפרטורות הולכות ויורדות, כנראה שהחורף מתקרב אלינו בצעדי ענק ועכשיו זהו הזמן להתכונן לעונה הקרה והרטובה. בדיוק כמו שצריך להכין את הגוף לקראת החורף ולהכין את המלתחה המתאימה, כך גם צריך להכין את הבית כדי להימנע מהפתעות לא נעימות עם הגשם הראשון, לפניכם רשימה של דברים חשובים לביצוע לקראת החורף הקרוב:

 

1. לבדוק את הדוד החשמלי – בימי החורף הקרים בהן אין הרבה שעות של שמש צריך לחמם מים בעזרת דוד חשמל, לכן כדאי לבצע בדיקה לתקינות הדוד לפני המעבר לשעון החורף בו יש פחות שעות אור. במידת הצורך מומלץ להחליף את גוף החימום ולהוסיף טיימר כדי לחסוך בחשמל.

 העיקר לא להתקלח במים קרים (עיצוב פנים: טל שיינמן, צילום: שרון בוקוב)
 

2. למקם מחדש את המיטות – חשוב להימנע מהצמדת המיטות לקירות חיצוניים הצוברים קור ומפריעים לשינה תקינה. במידה והמיטות שלכם, בעיקר מיטות הילדים, צמודות לקירות חיצוניים ניתן לבצע ארגון מחדש לחלל ולהזיז אותן לקיר פנימי. אפשרות נוספת היא לתלות משענות קיר מרופדות שימנעו את מעבר הקור המיידי.

 

3. לאוורר את הציוד- הוציאו את כל השמיכות מהאחסון ואוורורו אותן לקראת השימוש, לאחר מכן הוציאו את כל מפזרי החום והתנורים הניידים ובידקו את תקינותם. במידה ואתם צריכים לרכוש תנורים חדשים העדיפו תנורים בעלי צריכת אנרגיה נמוכה כדי לחסוך בחשמל.

 
הרחיקו את המיטות מהקירות החיצוניים (עיצוב פנים: גלי סילס וענת זמורה, צילום: יניב בן יהודה)
 
חשמלאים: לכל בעלי המקצוע בתחום
חימום הבית: לכל העסקים בתחום
 

4. להחליף תאורה – שעות החושך הרבות מגבירות את הצורך שלנו בתאורה מלאכותית, לכן כדי לחסוך בחשמל, מומלץ להחליף את כל הנורות בבית לנורות חסכוניות.

 
 

5. לבדוק את המזגן – אחרי שימוש נרחב בחודשי הקיץ מומלץ לנקות את מסנני המזגן כדי לשפר את עבודתו ולמנוע תקלות עתידיות.

 

 האם המזגן מוכן לחורף? (צילום: אלון גרגו יח"צ איקאה)
 

6. לנקות מרזבים – חשוב לנקות את המרזבים בסוף הקיץ כדי לבדוק שאין סתימות שיצרו רטיבות ונזק, לאחר ניקוי המרזבים כדאי לבצע בדיקה של תקינותם בעזרת דלי מים כדי לוודא שאין אזורים שבורים או נזילות.

 
 

7. לבדוק את איטום הגג – חשוב לבדוק שגג הרעפים תקין ושאין רעפים שבורים או רעפים שזזו ממקומם, המטרה היא למנוע נזילות ורטיבות שיחדרו לגג במהלך הגשמים, את בדיקת הגג חשוב לבצע בבטחה ובליווי אדם נוסף. גם גג של בניין משותף יש לבדוק וכדאי לבצע בו את כל התיקונים הדרושים לפני תחילת עונת הגשמים. חשוב לבדוק את מצב הגג, לעשות ניקוי יסודית לכל הפסולת שהצטברה ולבדוק שמערכת הניקוז לא סתומה ושאין אזורים בעלי נזקים פיסיים בהם יכולה להצטבר רטיבות.

 

 תכנון וצילום: צילום: ברק פאוסט/ארנון אשד
 
 

8. לבדוק את מעטפת הבית – חשוב לעבור על המעטפת החיצונית של הבית ולבדוק את הימצאותם של חורים, סדקים או מפגעים שונים שיכולים להתגבר במהלך סופות, בנוסף סדקים יכולים לגרום לנזקי רטיבות או לחדירת קור לבית. את המפגעים השונים שהתגלו במהלך הבדיקה חשוב לתקן נקודתית בהקדם.

 
 

9. חלונות – חשוב לבדוק את תקינותם של חומרי האטימה מסביב לפרופילי החלונות, במידה וישנה התפוררות ניתן לבצע אטימה מחודשת.

 

10. להכניס אווירה חורפית לבית - לאחר שכל הבדיקות הטכניות הסתיימו, ניתן לעשות מספר שינויים קטנים בעיצוב הבית כדי להכניס את עצמכם ואת הבית לאווירת החורף. ניתן לשדרג את הטקסטיל, להחליף את כיסוי הכריות הדקורטיביות לכיסוי סרוג, לפזר שמיכות מעוצבות ונרות במקומות שונים בחלל. בנוסף מומלץ להשתמש בצבעים חמים כמו אדום, כתום וצהוב ולשלב רהיטים מעץ היוצרים חימום עיצובי המעודד את האווירה כשבחוץ קוד וקר, חורף חם ונעים לכולם.

 

לקראת החורף: מדריך לסידור נכון של ארון הבגדים>>

כך תעשו לספה שלכם מייקאובר חורפי ומלא סטייל>>


  • 1.
    משענות קיר מרופדות
    אלי | (12/10/2013)    
    שלום, רשמתם שניתן לתלות משענות קיר מרופדות. אם אפשר לדעת יותר מה זה בדיוק והיכן ניתן לרכוש דבר כזה?