פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

כניסה מרשימה: 5 רעיונות מנצחים לכניסה בלתי נשכחת

שטיח מרוצף, ספרייה משולבת במדרגות או הקפצה תוססת של צבע יקדמו את פניכם ואת פני האורחים כבר במבואת הכניסה לבית. כך יוצרים רושם ראשוני שאין שני לו

מאת: לימור קלר

06/07/2017

כדי לקבוע עובדה בשטח, ולהצהיר כי מבואת הכניסה לבית היא השער הראשי למבצר הפרטי, אין צורך להניח ארון או סלסלת נעליים מבחוץ ולתלות את צרור המפתחות מבפנים. מבואת הכניסה, המצויה משני צידי הדלת ומרמזת בסגנונה על עיצובו הכולל של הבית, יכולה להתאפיין בשלל פריטים, המשדרגים את הנראות והופכים אותה לחלל מיוחד וחד פעמי. הנה מספר דרכים מבחוץ ומבפנים, שתוכלו לאמץ בשיפוץ, בבנייה או בעיצוב הקרובים.

 

מבחוץ: הקפצה של צבע


בית פרטי מודרני בשכונת וניס בלוס אנג'לס תוכנן עם חזית אפורה ומעט קודרת, אולם דווקא הכניסה הוקפצה בעזרת דלת אדומה ואריחי חיפוי בוהקים. גם הגדר המקיפה את הבית נצבעה בשחור, ואותה מאזנת צמחייה נמוכה בעלת פרחים אדומים, המתכתבת עם דלת הגדר, מספר הבית ותיבת הדואר האדומים גם הם.

 

אדריכלות: DU Architects. צילום: Brandon Arant, Halton Pardee + Partners, Inc

 

 

מבחוץ: שטיח מרוצף 


שטיח בכניסה לבית יכול להיות פריט יעיל ושימושי, אבל שטיח אריחים הופך את האזור שבו הוא ממוקם לבעל סגנון מוצהר. המעצבת מירב בן ארי אימצה את רוח החידוש עם אריחי הטרצו שהיו נפוצים בשנות ה-70 ומציגה שילוב רענן ועכשווי באמצעותם. "ניתן לשלב את אבני הטרצו עם צבעים מודרניים וכך ליצור שטיח מרוצף וליהנות מהדפס רצפה מיוחד ללא צורך בניקוי או שימוש בשואב אבק", מדגישה בן ארי. "ברגע שנשלב את האריחים וניצור בעזרתם טוויסט עיצובי, כמו אריחים בשחור לבן, אריחים בסגנון הודי וכדומה, נהפוך את הבית לחדשני".

 

עיצוב מירב בן ארי. צילום: איה אפרים

 

 

מבפנים: ספרייה כחלק ממדרגות


מול הכניסה לבית תוכננה ספריית מבואה, שנולדה כצורך פרקטי ועוצבה עם ערך מוסף של ויזואליות מרעננת. האווריריות מאפשרת להביט בנוף מיד בכניסה, ללא מכשולים אך באופן מסונן. הספרייה, העשויה ברזל,  הוגדרה כאזור בו מניחים חפצים מיד כשנכנסים לבית, והיא האלמנט הראשון בו מבחינים. "בחרנו לעצב אובייקט שמייצג את הקו התכנוני בבית כולו", אומרת המעצבת מיכל האן, "האלמנט ממשיך את גרם המדרגות, מגן על דיירי הבית ממעבר יומיומי מתחת לפודסט ומייצר נתיב הליכה לחלל המרכזי:.

 

עיצוב: מיכל האן. צילום: עמית גושר

 

 

מבפנים: אמנות בשפת החומר


כניסה בתוך בית פרטי הוגדרה על ידי עבודת אמנות תלת ממדית עשויה תיל. המבט אל הכניסה מתוך הבית חושף מהלך מדרגות עשוי בטון חשוף ומחופה פרקט מגוון לפי בחירה אישית. המעקה משלב ברזל וכבל נירוסטה, והחומרים יוצרים יחד שפה עיצובית אחת.

 

אדריכלות: שרה ונירית פרנקל. צילום: שי אדם

 

 

מבפנים: קונסולה בעלת נוכחות


דרך נפוצה להגדיר את חלל הכניסה היא על ידי הצבה של קונסולה, המתחברת לסגנון האופייני לבית. בדרך זו ניתן לשלב מגירות ולאפסן בהן פריטים קטנים כמו מפתחות, ומעליהן להשקיע בדקורציה שתוסיף יופי וחן. קונסולה קטנה ודקורטיבית מבית אליתה ליוינג מיועדת למעברים, קירות חשופים, מבואות ומקומות ריקים. היא משמשת כמקום אחסון לכל דבר, ומעליה מוצבת מראה שמגדילה את החלל ומאפשרת הצצה אחרונה לפני היציאה החוצה.

 

קונסולה: אליתה ליוינג. צילום: יח"צ

 

 


עוד כניסות מרשימות לבית:

השראה: 7 רעיונות לעיצוב הכניסה לבית

להיכנס ברגל ימין: 5 טיפים לעיצוב הכניסה החיצונית לבית

הוועדה המייעצת: כך תשדרגו את הכניסה לבית