פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

קירות שקופים: כך תחלקו את הבית באמצעות מחיצות

מי אמר שצריך קירות? בלי תקציב מפוצץ ובלי שיפוצניק - כל הטיפים לחלוקה נכונה של החלל בעזרת מחיצות מעוצבות

מאת: ליטל שם טוב

צילום: יח"צ

29/04/2018

 מאפשרת לחלק את הסלון לשני חללים, בלי ליצור הפרדה מוחלטת. מחיצת דקובריק דגם בבושקה. עיצוב פנים וצילום גל מדזיני

  

 

כתבות נוספות שבטח תאהבו:

מחיצות מעוצבות: יחלקו את החלל לבון ובוניירה

יוצאות חוצץ: 5 מחיצות דקורטיביות לחלוקה מעוצבת

שוברים את הקירות: כך תגדירו את החללים השונים בבית

 

 

מי אמר שחייבים קירות כדי להגדיר את החלל? בכתבה הבאה תלמדו כיצד תוכלו לחלק את החלל, לעצב אותו מחדש ואף להגדיל, והכל בקלות ובתקציב לא גדול, בעזרת מחיצות.  


מפרידים כוחות – מתי מומלץ להשתמש במחיצות?


מחיצות הן פתרון אידיאלי למצבים בהם תנאי השטח או התקציב אינם מאפשרים להשתמש בקירות, ובאמצעותן תוכלו להפוך את החלל למודולרי וליצור הפרדה שאינה קבועה. לדוגמא, כאשר מספר הנפשות בבית גדל ויש צורך בחלוקה אחרת, המחיצה תסייע לחלק את חדר הילדים לשניים, או לחלק אותו לאזור המוקדש לשינה ואזור שני המוקדש למשחק. שימוש במחיצה מומלץ גם כאשר מתווספים שימושים לחלל הביתי. דוגמא נפוצה לכך היא יצירה של משרד בלב הסלון, המטבח או חדר השינה. באמצעות שימוש במחיצה תוכלו לחלק את השטח בצורה שאינה חוסמת את המעבר או את שדה הראייה, וכן לעשות שימוש בשטחים לא מנוצלים ולהפוך אותם לחלל העומד בזכות עצמו. גם בחדר הילדים ניתן לעשות שימוש במחיצות, היות שהן מאפשרות לחלק את החלל, לשמור על הבלאגן מאחורי חוצץ, ועדיין לשמור על קשר עין עם הילדים. הסלון שלכם גדול מדי והשטח אינו מנוצל? חלקו אותו באמצעות מחיצה, וכך תרוויחו מעבר מרווח יותר, מטבח גדול יותר או אזור כניסה מרשים.

 

 

מחיצה פרי סטנדינג דקובריק דגם אנטון. עיצוב פנים ענבר ותמר. צילום: שירן כרמל

 

המחיצות אמנם מסייעות לנצל את החלל בצורה חכמה, אך לעיתים הן אידיאליות גם כאשר אין מצוקת מקום, למשל כאשר מדובר ביחידת הורים רחבת ידיים המחולקת לאזור שינה ואזור רחצה. במקום לתחום את החללים בקירות וליצור הפרדה מוחלטת, ניתן למקם מחיצה אשר תגדיר כל אזור, אך עדיין תשמור על הזרימה הטבעית של החלל, ותשמור על תחושת המרחב.

  

משרד ביתי הנוצר באמצעות מחיצה מעוצבת מבית דקובריק. עיצוב פנים: אנה גולדברג. צילום: דרור סיתהכל

 

 

סוויטה המשלבת קיר זכוכית, המפריד בין אזור המיטה למקלחת ולשירותים הצמודים. אדריכל ליאור רוזנפלד, שחר רוזנפלד אדריכלים. צילום: שי אפשטיין

 

 שימוש בדלתות נפתחות על מנת להפריד שני חדרים . רונה לוין ורות פקר, לוין פקר אדריכלים. צילום: עמית גירון

  

 

התוספת שתופסת - כך תשדרגו את החלל באמצעות מחיצות


כיום מעצבים ואדריכלים רבים משתמשים במחיצות כחוצץ בין חדרים, מסתור למזגנים, כדלתות פנים וארונות, הפרדה בין חללי עבודה במשרדים ועוד. המחיצות הפכו לכלי עיצובי של ממש והן מאפשרות להסתיר את כל מה שנחשב בעינינו ללא אסתטי, מאחורי פרגוד מעוצב, ולהפוך את האילוץ בשטח לאפשרות עיצובית של ממש - לעשות מהלימון לימונדה, אם תרצו. הפריחה המחודשת של עולם המחיצות, שסבל מסטיגמה מיושנת ולא עדכנית אחרי שנות השמונים העליזות, בהן סבל משימוש יתר, הובילה לשלל אפשרויות חדשות ומרעננות, תוך שימוש בחומרים שונים במגוון תצורות מקוריות - אטומות, מחוררות, בגבהים שונים ובהתאמה על פי מידה. סגנון פופולרי במיוחד במחוזותינו הוא מחיצות המדמות את סגנון המשרבייה הלקוח מהבנייה הערבית. אלו הן מחיצות הנוצרות בחיתוך לייזר בפטרנים שונים, כאשר אופי החיתוך יוצר תחושה קלילה ואוורירית שלא ניתן להגיע אליה באמצעות קיר. את המחיצות תוכלו במקרים רבים לעצב על פי טעמכם האישי, ובכך להתאימן באופן מדויק לקונספט העיצובי בחלל.

 

 מחיצות בפטרן מחורר, האור הטבעי העובר מבעד לפתחים יוצר צללים והשתקפויות המשתנים בהתאם לזמן ולעונה. דקובריק דגם בבושקה. אדריכלות וצילום: גל מדזיני

   

ניתן לייצר מחיצות בין חללים גם באמצעות וילון התלוי ממסילה. וילונות מדגם פנלים Orgon. צילום: אבי כהן