פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

למה להחליף אם אפשר לחדש?

שרות חידוש הדקים של חברת גרינווד יעניק לדק שלכם מראה נוצץ וחדש ויחסוך לכם הרבה-הרבה כסף

מאת: לי מן

צילום: יח"צ

05/10/2010

משטחי הדק מתאימים מאוד לנוף הים תיכוני ולאקלים החם של ישראל. הם מקנים לשטח המרפסת או החצר מראה אחיד והומוגני ומשדרים מראה ביתי, חמים וטבעי שמשתלב היטב עם צמחיית הגינה. בנוסף, חיפוי העץ מהווה גם המשך מעוצב וטבעי מחדר המגורים אל המרפסת ונעים ונוח לדרוך עליו, לעומת כל משטח אחר.

מכיוון שמדובר בחיפוי רצפה, אך טבעי הוא שיהיה חשוף לשחיקה ממושכת מצד המשא שעליו (רהיטים ואנשים). משטחי הדק החיצוניים, בנוסף לכל האמור, חשופים גם לתנאי אקלים לא פשוטים: שמש קופחת, אבק וגשמי חורף הם רק חלק מהמשאות הנוספים שמעיקים עליהם.

כתוצאה מאלה העץ ברוב המקרים נשרט ונשחק, צבעו דוהה ולעיתים הוא אף מתעקם ומתעוות. חברת "גרינווד" שמתמחה מזה 10 שנים בהתקנת דקים ופרקטים לעיצוב המרפסת, הגינה והחללים השונים בבית, החלה לספק בשנה האחרונה באופן בלעדי כמעט שירות לחידוש משטחי העץ. מנכ"ל החברה, תומר כתבי, מדגיש כי מדובר בשירות מהפכני וחדש יחסית בארץ, הנותן מענה מצוין לכל אלה שמבקשים להחליף את חיפויי העץ בבית או בחוץ, כתוצאה מבלאי או מנזקי מזג האוויר והלחות.
 "בעבר היה חידוש משטחי העץ בעיקר נחלתם של כל העוסקים בעבודות בטכניקת 'עשה זאת בעצמך', והיתה יותר התמקדות בצביעתם", אומר כתבי. "חידוש הדקים הסתכם עד כה בשיוף בסיסי בעזרת נייר זכוכית, מריחת שמן וצביעה מחדש של הדק- כטיפול תקופתי מונע", הוא מסביר.

כתבי מציין כי כיום, בעזרת מיכון מקצועי שנרכש במיוחד מגרמניה, יחד עם ניסיון רב שצברו בדרך, יש באפשרותם לחדש את משטחי העץ, כך שייראו אפילו טוב יותר מיום ההתקנה.
בתהליך העבודה מתוקנים לוחות העץ שהתבקעו או נסדקו, ולוחות שנשברו מוחלפים כליל. לאחר מכן משייפים את המשטח כולו באופן מדויק ואחיד, עד לחשיפת העץ המקורי. כתבי מוסיף כי בעזרת המכונות המקצועיות ניתן לקבוע את מידת העומק הרצוי לליטוש הדק, וכך לשייף לדוגמה שני מילימטרים ממשטח הדק וליישר אותו לגמרי, עד להסרת שכבת הבלאי ופילוסה.

בשלב הסופי משמנים את העץ ומושחים אותו בלכה מיוחדת, כמעטה לשמירה ולהגנה מפני רטיבות ומחשיפה ממושכת לשמש. במקרים מיוחדים, תלוי בסוג העץ, ניתן גם לצבוע אותו ולהתאים את הצבע לסגנון העיצוב החדש בבית.

העבודה המקצועית של אנשי "גרינווד" אינה מסתכמת רק בחידוש מהיר (יום עבודה אחד בממוצע) ובתוצאה מרהיבה שחוסכת ממון רב (ומסתכמת בכ-15-20 אחוז ממחיר רכישה והתקנה של משטח דק או פרקט חדש), אלא מציעה כשירות משלים ויעיל, שנכלל במחיר החידוש, גם ניקוי מקצועי מכל האבק ושאריות הליטוש. כך הלקוח נהנה מסביבה נוצצת נקייה ובעיקר מרצפה מעוצבת וחדשה למראה. לזה תוכלו להוסיף גם טפיחה עצמית על השכם, כי בסופו של תהליך התועלת הכללית, לבד מהטעם הכלכלי, היא גם סביבתית. דרך מחזור וחידוש העץ הקיים מסייעת החברה באופן ישיר, והלקוח באופן עקיף, לשמור על הסביבה ולהימנע מכריתת עצים נוספים לצורך רכישת משטח עץ והתקנה מחודשת. רווח גדול לכולם.

Green Wood, הנגבה 8, תל אביב. 052-3138000. www.greenwood.co.il