פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

מדריך: לעצב את המשרד על פי תורת הפנג שואי

כיצד לעצב את המשרד כך שיעצים את זרימת האנרגיה החיובית אליו ויכניס לעסק שלנו הצלחה, מזל ושפע? כל הטיפים בכתבה הבאה

מאת: שירה גל שרייבר

10/05/2013

אם המילים “פנג שואי” נשמעות לכם כמו סינית - אתם לגמרי צודקים. פנג שואי היא שיטה סינית עתיקה לארגון ועיצוב הבית, בצורה שתעצים את זרימת האנרגיה (“הצ’י), תמנע דיסהרמוניה ותכניס הביתה הרבה מזל ושפע. לא מדובר בשינויים מהותיים אלא בדגשים קלים וסמליים שכל אחד יכול לעשות לביתו. או במקרה הזו - למשרדו הביתי.

המטרה של כל עסק היא כלכלית. עסקים מצליחים, על פי הפאנג שואי, הם עסקים שנמצאים במיקום בו יש זרימה של אנרגיה, בין אם זה כביש, צומת או תנועה שמכוונת אליך (ולא ממך). בעבר דיברו על מקורות מים כמו נחל, ים וכו', אך כיום רוב האנשים מתגוררים בסביבה עירונית. מי שמנהל עסק מהבית ויש לו את האפשרות - מומלץ בחום לבחור מיקום מגורים אקטיבי. 

חשיבות נוספת לבחירת דירה מוצלחת יש לוויב של האיזור. למשל רחוב דיזינגוף בתל אביב ידוע כרחוב של מעצבי שמלות כלה. האנרגיה של העסקים הקשורים לכך תורמת לכל אחד מהעסקים שנמצאים ברחוב. כלומר, ככלל, ברגע שפתחת עסק ליד מישהו שיש לו עסק דומה, זה יעזור לך להצליח ולא להכשל. גם במשרדים ביתיים אפשר לבחור לוקיישן של דירה של אנשים שמתעסקים בתחום דומה לשלך. זה תופס גם בדירת שותפים בה מתנהלים עסקים דומים. 


(עיצוב: ליאת בני פלד, צילום: שי אפשטיין)

החדר המתאים ביותר לניהול משרד ביתי הוא החדר הצפון מערבי בבית, זהו חדר שמדבר על ניהול והתנהלות. אם בוחרים באיזור הזה יש להקפיד הקפדה יתרה על סדר וארגון, משום שהוא משפיע על הניהול גם של העסק וגם של הבית. כמובן שבבדיקה אישית בכל בית ניתן לומר ברמה יותר מדוייקת מה נכון לגבי הבית על ידי מפה אסטרולוגית של הבית. את הכיוונים ניתן לאתר באמצעות מצפן בסלולרי.

את השולחן יש להציב בחדר בצורה כזו שנראה את מי שנכנס, חלון יכול להיות בצד ולא מולינו, ומאחורינו יש קיר שלם. כיוון הישיבה המומלץ תלוי בתאריך הלידה של האדם וכדאי להתייעץ עם מומחה או בפורומים העוסקים בנושא. עדיף לא לשבת עם הפנים לכיוון המדפים, זה יוצר זרימת אנרגייה בעייתית. ישנה עדיפות להמנע משימוש במכשירי חשמל מיותרים המפיצים הרבה קרינה. 


(עיצוב: ליאת הדס, צילום: ערן תורג'מן)

לכל קיר בחדר ישנה משמעות שונה. בקיר הדרומי בחדר עבודה ניתן להציב אלמנט המדבר על הפרסום של העסק, ההצלחות שלו, והתהילה שלו . בקיר הצפוני כדאי לשים משהו שקשור ללמידה ולימודים, בקיר המזרחי אלמנטים הקשורים לצמיחה, גדילה, ולמידה, ובפינה הדרום מזרחית בחדר להציב אביזר יפה ומרהיב , בין אם תאורה, פסל, תמונה, ספה או שולחן מיוחדים. 


(צילום: יח"צ)

העיצוב הכללי של המשרד לרוב צריך להיות קל, מינימליסטי, עם תאורה בהירה וחזקה. עדיף להימנע מספוטים ולהשתמש באהילים כדי לרכך במעט את התאורה (אך לא למנוע מעוצמתה) צבעים קלים ולא כבדים וללא כיסויים, ומפות. הצבעים הבהירים תומכים באנרגיה קלה שמושכת הכנסות, עיצוב כבד הוא טוב לניהול ולא למשיכת עבודה. מי שמנהל משרד ביתי בדרך כלל צריך משיכת הכנסות ורוצה לגדול. 


(עיצוב: פולינה ברויטמן, צילום: יוליה רובנצ'יק)*הטיפים בכתבה לא מחליפים ייעוץ פנג שואי מלא.

 

עוד במשרד:

צ'ק ליסט: 10 פריטי חובה למשרד הביתי
מדריך: כך תפרידו את המשרד הביתי משאר חלקי הבית
השראה: הפריטים שיעצבו לכם את המשרד


  • 1.
    פאנג שואי
    אחד שמבין | (06/27/2013)    
    את ממליצה כאן לפי אסכולת "המגבעת השחורה" שהיא פאנג שואי חובבני ולא עמוק לחלוטין. חבל , כי הקוראים לא תמיד יודעים להפריד בין פאנג שואי סיני קלאסי ולבין החובבנות האמריקאית הרדודה הזו של המגבעת השחורה. צפון-מערב ? אולי , בוודאי לא לכולם. זה תלוי במפת הכוכבים המעופפים של הבית ולא פחות מהאסטרולוגיה הסינית והקואה של הדייר. ולגבי השאר - חביב , אך כדאי לזכור שפאנג שואי איננו עיצוב. ועיצוב איננו פאנג שואי. אפשר וכדאי לשלב , אך אין קסמים וזיקוקים בטיפים האלו. לתשומת לב הקוראים.