פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

האינטרנט של העיצוב: פריטי עיצוב מכל העולם בקצות האצבעות שלכם

אתם רוצים להיות הכי מעודכנים בפריטי העיצוב הכי חמים, אבל מה, זה לא תמיד זול. לעומת זאת, יש כל מיני אפשרויות להתחדש בעיצוב מרחבי העולם שאולי לא חשבתם עליהן, והן במרחק קליק. בואו להכיר

מאת: מוריה קסיס

29/10/2016
אתם חיים עיצוב, נושמים עיצוב, יודעים עיצוב טוב מהו. ביקרתם בכל המוזיאונים והחנויות הנחשבות, ולעולם לא תודו שיש לכם בבית פריט עיצוב זול. אבל לפעמים, בשיחות ליליות בסלון המעוצב שלכם, גם אתם מודים שהרבה זמן לא ראיתם עיצוב שמרגש אתכם, מבלי הצורך לשבור תכנית חסכון עבורו. אז כן, אתם מודעים לעבודה הקשה של המעצבים ומעוניינים ושמחים לפרנס אותם, אבל אתם מרגישים שעוד שופינג מפונפן זה לא מה שיעודד את עולם העיצוב או יזרים חיות לבית שלכם. מה עושים?
 
הרשתות החברתיות, יחד עם התפחותן של אפליקציות סלולר רבות והאופן שבו העידן הדיגיטלי עוזר לכולנו לתקשר יותר בינינו אך גם עם חנויות ומובילי דעה, משנים את טבעו של עולם העיצוב. כך, אנו רואים איך אחד הענפים המסחריים הוותיקים והשמרניים שקיימים, משתנה ומאפשר לשנות את ההגדרות של צרכני עיצוב ומעצבים ומאפשר לכולם לתמוך באמנים ומעצבים ולהיות שותפים של "מאחורי הקלעים" בתעשיית העיצוב. 
 
לקנות עיצוב מכל העולם

האיטרנט שגולש עלינו מכל עבר מביא עימו בשורת קנייה חדשה, שמתגברת על היבטים של מיקום גאוגרפי ויוצרת קהילות מבוססות עניין עיצובי משותף. את Pinterest והלוחות שלו אין צורך להציג כבר, אבל מה לגבי האפשרות לצפות בעבודות של מעצבים ובקהילות שלהם, ממש כמו בקטלוג אינסופי? האתר Bouf מאפשר לכם לצפות בעיצובים של מגוון מעצבים מרחבי הגלובוס, לבנות "אוספים" של פריטים שאהובים עליכם ואפילו להזמין יצירות, בלחיצת כפתור.
 
 צילום מסך מתוך האתר
 
 
לקבוע מה יהיה הדבר הבא

זה נחמד לקנות יצירות מוכנות, אבל מה לגבי לתמוך בהמצאות הבאות שעוד לא יצאו לפועל? לגלות את הדבר הבא ואת המעצבת הבאה, לפני כולם? בדיוק בשביל זה קמו קהילות מימון ההמונים. הן מאפשרות למעצבים בעלי רעיונות להציג את רעיונותיהם, לגייס מימון עבור פיתוח וייצור של אותו מוצר, ובתמורה – להבטיח לכם את המוצר הגדול הבא עוד בטרם הוא מגיע לחנויות.
 
למשל, את המדף המודולרי הזה תוכלו למצוא באתר מימון ההמונים Kickstarter. ארבעה מעצבי מוצר מברצלונה יצרו סביבם באזז לא קטן כשהציעו לעולם את המדפים האלו, ואת האפשרות לרכוש אותו לפני כולם, או לתמוך בהם בסכום נמוך ולקבל מהם מתנה מעוצבת.
 
צילום מסך מתוך האתר. לתמיכה בפרויקט לחצו כאן
 
 
לקנות כאן ועכשיו

יכול להיות שאינכם רוצים לחכות עד שהמוצר יפותח, אלא רוצים לרכוש את הדבר הגדול הבא, כאן ועכשיו. לכן, קיימות בשבילכם גלריות קבצי המעצבים של i.materialz. בגלריות הללו תוכלו להתבונן בסדרות עיצוב מצומצמות של מעצבים מכל העולם, אשר מציעים לכם להזמין את המוצר ולבחור באיזה חומר הוא יודפס בתלת מימד ומה יהיה הצבע שלו. למשל, תנו הצצה לגופי התאורה האלה:
 
 
צילום מסך מתוך האתר. להשיג כאן
 
 
 
ללמד את האינטרנט מה אתם אוהבים

החידוש שמביאה עימה הבשורה הזו לענף העיצוב הוא זיקוק של מהפיכת הידע של האינטרנט. כוחה של הטכנולוגיה הוא בהשטחה של מה שנהוג היה לראות כפערים תרבותיים וגאוגרפיים, לכדי עולם עיצובי המתבסס על פרמטרים אחרים של עניין וזיקה אסתטית, הנגיש לכולם.
 
ומה קורה למחשב שלכם בזמן הזה? חשוב לציין שלצד ההיבטים השליליים של איסוף המידע באינטרנט, ככל שתגלשו באתרי עיצוב אשר תואמים את הטעם האסתטי שלכם – המודעות ושאר דפי האינטרנט שיוצפו לכם יהיו דומים יותר ויותר לטעם שלכם. כך שאם גלשתם לאחרונה במגוון אתרי עיצוב וצפיתם במוצרים עשויים עץ, זה לא מקרה שתצוצנה לכם מודעות מחנויות שלא הכרתם, עם מוצרים דומים ובמחירים דומים, ואולי אף אטרקטיביים יותר. לצד הסכנות שבעידן המידע, הוא מביא עימו גם למידה טובה יותר של הטעם שלכם וההעדפות העיצוביות שלכם – עד לרכישה הבאה.