פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

השמש העולה: כאן גרים בכיף באוהל

התכנון הייחודי של הגג המשופע שמגיע עד הקרקע, עושה למעשה את כל הבית. המבנה הזה, שאמנם משמש כספא ונמצא בוייטנאם, יכול להוות מקור לרעיונות הקשורים לקונספט הבנייה, לחומרים שנבחרו ולהתאמת המבנה לכל מקום בעולם שבו קרני השמש יוקדות רוב חודשי השנה

30/07/2017
מאת: טלי בן אבי | צילום a21studio
אדריכלות a21studĩo 
 
11 מטר גובה | 3 שכבות של סבך | 1 בריכת מינרלים | 2 קומות | 30 מ"מ שכבה של עלי קוקוס, סקרנים? בואו אחרינו...
 
להשתלב בנוף ואף להחיות אותו
 
עוד בתים שיגרמו לנשימתכם להיעתק
 
כשראיתי את המבנה הזה בפעם הראשונה, דמיינתי לעצמי משפחה מאושרת החיה באוהל שהוקם בסביבה עם נוף מהמם. בנוסף לכך, סביב הבית - מעיינות חמים טבעיים הנובעים ממעמקי האדמה, בוץ ובריכות מינרליים הנמצאות בשיפולי הגבעה וכמובן הנהר על מימיו הכחולים, גרמו לי לחשוב על התענוג שבמגורים באוהל במקום כזה, אך כשירדתי לעומקם של דברים התבררו שני דברים: זהו אינו בית מגורים אלא ספא בריאות שנועד לארח מבקרים זמניים, והקשר לאוהל מסתכם בצורת הגג בלבד הנראה כאילו מחובר לאדמה ביתדות. 
 
באמצע הגובה שבין שתי הקומות נמתח ערסל רחב ידיים המוסיף לתחושת החופש האקזוטי
 
 
הגג התלול, במראהו המרוכך המזכיר תצורה של בד, עשוי למעשה מבסיס מסיבי של קורות עץ המחופים בסבך עבה מהודק ברשת ברזל, סבך המשמש פתרון אקולוגי שהותאם לסביבה ומהווה בידוד תרמי מעולה. לפיכך, הונמך הגג עד לגובה האדמה בצד דרום מערב בו השמש יוקדת רוב שעות היום, בעוד שצדו השני פתוח כולו לנוף ולחדירת אוויר קריר מכיוון הנהר.
 
 
השכבה העליונה הדקה של הסבך עשויה עלי קוקוס ואטומה בפני מי גשמים. בבסיס העץ, שחלקו הפנימי מהווה תקרה יפה בתוך המבנה, נעשו החיבורים בגילוף ידני בטכניקת בנייה של הילידים במקום. אל שיטת הבנייה המקומית מצטרפים חומרים שנאספו בסביבה, כמו אבנים, סלעים, קליפות ועלי קוקוס.
 

בבסיס העץ, שחלקו הפנימי מהווה תקרה יפה בתוך המבנה, נעשו החיבורים בגילוף ידני בטכניקת בנייה של הילידים במקום
 
פנים האוהל מחולק לשני מפלסים: בקומה העליונה, חדרי שינה, ובקומה התחתונה האזור הציבורי. באמצע הגובה שבין שתי הקומות נמתח ערסל רחב ידיים המוסיף לתחושת החופש האקזוטי. אריחי קרמיקה מצוירים באלמנטים אתניים, וברזים עשויים גבעולי במבוק משלימים את המראה.
 
אריחי קרמיקה מצוירים באלמנטים אתניים, וברזים עשויים גבעולי במבוק משלימים את המראה 
 
 
לסיכום, המבנה בצורתו היוצאת דופן שיוצרת הרמוניה עם הנוף, בתוספת השימוש בחומרים מקומיים ושיטות עבודה של אומנים מקומיים, מהווים דוגמה לבנייה הירוקה והטבעית ביותר שמשתלבת בנוף ומחייה אותו מחדש.  
 
 
אל שיטת הבנייה המקומית מצטרפים חומרים שנאספו בסביבה 
 

הסבך, פתרון אקולוגי שהותאם לסביבה, מהווה בידוד תרמי מעולה 
 
 
 

עיצוב מטבחים: לכל העסקים ובעלי המקצוע
נגרות: לכל העסקים ובעלי המקצוע

 • 2.
  אוירה כללית בבית כמו הפיקניק
  אוחיון הילדה | (08/31/2017)    
  שילוב צבעים חיים כמו בחדר השינה החדר מואר .קיר צבעוני שעושה טוב לנשמה ולא צריך להעמיס קישוטים כי לקיר יש אופי שמח ולא שקוף
 • 1.
  איפה בויאטנם?(ללא טקסט)
  איפי | (07/31/2017)