פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

סוכות בעולם: מבנים מיוחדים בעולם שנראים כמו סוכה

זה בית או סוכה? לכבוד החג, אתם מוזמנים לצאת איתנו למסע אל הבתים המיוחדים ביותר בעולם

מאת: ליטל שם טוב

צילום: יח"צ

18/09/2017

ממבט הציפור


זה ציפור, זה מטוס? לא, זה בית על העץ, הוא נראה רעוע וארעי, ממש כמו הסוכה המסורתית שלנו, אבל אם הוא עומד בגבורה ככה בפני פגעי מזג האוויר והגובה הרב, כנראה שהוא חזק ממה שהוא נראה לנו. כך או כך, לא מומלץ לבעלי פחד גבהים.

 

כתבות נוספות שבטח תאהבו:
 הכי יפה בשכונה: הרעיונות שלא חשבתם עליהם לקישוט הסוכה
מעצבים את הסוכה מחדש: 5 הצעות לסוכה אלטרנטיבית

 

מאסיה באהבה


הטיסות לתאילנד בחגים מלאות? בית "הסוכה" בלוק האסייתי הזה יגרום לכם להרגיש כאילו אתם ממש שם. במבוק, קש, והרבה ירוק מסביב. אחד מהמקרים האלה בהם הפשטות מפנקת יותר ממלון חמישה כוכבים.

 

מציצים בכוכבים


כמו בסוכה שלנו, גם המבנה הייחודי הזה מאפשר הצצה אל הכוכבים מבעד לקונסטרוקציית הבמבוק המפותלת. הרבה צל לא יהיה פה, אבל מראה ייחודי ומקורי, בהחלט.

 

סוכתי הסוכה


הוא נראה לגמרי כמו הסוכות הכמעט קבועות הממוקמות על מרפסות הבתים בבני ברק ובשאר ערים בישראל, אך למעשה מדובר בבית של ממש, אשר נתלה אף הוא על עץ. השימוש בעץ טבעי והחלונות השקופים, משתלבים באופן הרמוני עם הטבע מסביב, שאפו.

 

מותק הבית התקפל


תמיד חיפשתם מקום אחר אליו אפשר להכניס את כל הבלאגן ופשוט לסגור? בבית הזה לגמרי אפשר. הוא מלבני ופשוט יחסית למראה, אך למעשה טומן בחובו הפתעה, הוא מאפשר מבט של 360 מעלות אל הטבע שבחוץ, באמצעות קירות זכוכית שקופים, אך כאשר זקוקים לפרטיות או חשכה, אפשר פשוט לסגור אותו, באמצעות קורות עץ אשר מכסות אותו מכל דפנותיו.

 

האושפיזין בדרך


אנחנו לא יודעים מה איתכם, אבל לנו חסר רק סכך ומדובר בסוכה המושלמת. הגודל שלה אידיאלי לאירוח, היא מאפשרת הצצה מבוקרת אל העולם שבחוץ, היא ממוקמת בלב היער, ומוביל אליה גשר, האם אנחנו צריכים לומר משהו נוסף? ביג לייק

 

מעבר להר


באמצע המדבר, על צלע ההר, שוכנות בקתות עץ קטנות ומסקרנות, אשר ניצבות בזוית כמעט בלתי אפשר. הארעיות וחוסר היציבות שלהן, בשילוב עם העץ והמבנה המלבני, זרקו אותנו היישר לסוכה הביתית שלנו וכמעט כבר התחלנו בהכנת שרשראות.

 

בתוך הים


מרגישים יותר טבעי בתוך המים מאשר על היבשה? המבנה המדליק הזה מתאים לכם בול. ממוקם בלב הים, ניצב על גבי עמוד אחד דקיק ומאפשר צפייה אל הכחול הגדול. בונוס נוסף- אין רעש מהשכנים.

 

יפן זה כאן


אם טרם ביקרתם במזרח הרחוק, אנחנו מצטערים על הספויילר. המבנה הבא מגיע בלוק יפני מסורתי, הוא מונח על גבי קונסטרוקציות פלדה, ויוצר משחק מעניין של שקיפות ואטימות ושל קושי ורוך בין הפלדה לעץ. וכמובן הנוף הכל כך יפני הזה שמהווה את התפאורה המושלמת.