.
פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות
.

מדריך: הכנת קירות לצביעה

רגע לפני שאתם יוצאים לדרך עם צביעה של קיר בעצמכם, כדאי גם לדעת איך להכין אותו נכון כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר

28/04/2014
תוכן שיווקי
 
1. לפני תחילת הצביעה נקו את הקירות במטלית עם מים וסבון והסירו כל לכלוך, שומן וצבע רופף.
 
2. כתמים כהים על הצבע הם עובש, שמתפתח במקומות לחים ולא מאווררים היטב (מטבח, שירותים, מקלחת) אבל יכול להופיע גם בחדרי שינה ובחדרי ילדים. דיללו את תמיסת פונגיצ'ק בכ-10 ליטרים של מים ונקו את הקירות במטלית (לבשו כפפות להגנת הידיים). השאירו מספר דקות ושפשפו קלות עד להסרת העובש. המתינו לייבוש מלא לפני הצביעה. צבעו בסופרקריל אקרינול או סופקריל אנטיבקטריאלי למניעת התפתחות עובש ופטריות בעתיד.
 
3. צבע מתנפח במקומות מסוימים על הקירות או על התקרה מצביע על נזילה ולפני הצביעה חשוב למצוא את מקורה ולתקן. הסירו בעדינות צבע ישן ורופף וצבעו שכבה של בונדרול סופר לחיזוק התשתית. לאחר ייבוש מלא צבעו את כל הקיר בסופרקריל מט.
 
4. את הסדקים בקירות יש ליישר בעזרת שפכטל או סכין יפני, לנקות ולמלא בקלסימו X (מגיע באבקה לערבוב עם מים ביחס 2 חלקים של אבקה לחלק 1 מים). לאחר ייבוש מלא שייפו בעדינות עם נייר לטש עד לקבלת תשתית חלקה.
 
5. פסים אופקיים או אנכיים מצריכים הכנה נוספת: צבעו את כל הקיר בסופרקריל 2000 בגוון הרקע, המתינו לייבוש מלא כשעתיים. תדביקו נייר דבק על הגבול החיצוני של הפס וצבעו שוב את כל הקיר (כולל את נייר הדבק) בסופרקריל 2000 בגוון הרקע. לאחר ייבוש של כשעתיים צבעו בתוך הגבולות של נייר הדבק את הפסים בגוון הנבחר, שתי שכבות בהפרש של כשעה והמתינו שעתיים נוספות. הסירו את נייר הדבק בעדינו ובזהירות כשאתם מכוונים את תנועת ההסרה לכיוון ימין או שמאול. אם צריך, עשו תיקונים בעזרת מכחול דק.
 
6. גוונים עמוקים של אדום וצהוב (גוונים המופיעים במשפחות האדומים והצהובים במניפה "לגעת בצבע" ומסתיימים באותיות D ו-A מצריכים צביעת יסוד אדום או צהוב).  שכבה אחת של יסוד תשפר את כיסוי הצבע ותחסוך זמן וכסף במהלך הצביעה.
 

 
.