פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מדריך להתקנת מיכל הדחה סמוי

רוצים להתקין מיכל הדחה סמוי ויש לכם שאלה? מומחי פלסאון עונים

17/08/2010
1. אם מיכל ההדחה נמצא בתוך הקיר איך מחליפים אטמים או דואגים לתחזוקה? צריך לשבור קיר בכל פעם שצריך לתקן?
לא, אין שום צורך בשבירת קירות! מאחורי לחצן ההפעלה של הניאגרה קיים פתח, שדרכו ניתן להוציא בקלות רבה את המנגנון ואת שסתום המצוף, לצרכי תחזוקה.
 
2. אני מעוניין להתקין אסלה תלויה עם מיכל הדחה סמוי, באיזה גובה צריך להתקין את הברגים לתליית האסלה?
האסלה צריכה להיות בגובה של 40 ס"מ מהריצוף (ללא המושב). יש למדוד באסלה עצמה, את המרחק בין פני האסלה לבין החורים של ברגי החיבור, ולפי מרחק זה לקבוע את גובה הברגים. ברוב האסלות המרחק הוא 7 ס"מ, כך שגובה הברגים הוא 33 ס"מ מהריצוף.
שימו לב! יש אסלות בהן המרחק הזה גדול יותר. במקרים אלה גובה הברגים מהריצוף קטן יותר. כשמתאימים את האסלה למשתמשים גבוהים, ניתן להגביה את האסלה בעוד  5 ס"מ, דהיינו - עד 45 ס"מ.
 
3 . האם צריך לחצוב בקיר לצורך התקנת מיכל הדחה סמוי?
מיכלי הדחה סמויים מכל הסוגים בנויים להתקנה על קיר ולא בתוכו (כלומר בתוך קיר חצוב). את המיכלים תולים על הקיר הקיים ועוטפים בקיר נוסף עשוי גבס עם חיפוי קרמיקה, או בקיר לבנים בחיפוי טיח וקרמיקה. החיפוי חייב תמיד להיות צמוד למיכל ההדחה וללא מרווח.
 
4. כמה מקום צריך למיכל סמוי?
 מיכל שנמצא בתוך קיר שעליו מחוברת אסלה תלויה סטנדרטית, נמדד ב - 70 עד 75 ס"מ מהקיר הראשון ועד קצה האסלה –  מידה המצריכה מקום, כמו זה הנדרש למונובלוק רגיל פחות או יותר.
 
5. מה קורה מתחת למיכל ההדחה במיכלים מדגם פיקס שמתאימים לקירות בטון ובלוקים?
מאחורי החיפוי ומתחת למיכל ההדחה הסמוי יש לדאוג לתמיכה לאסלה התלויה על מנת ששהחיפוי לא יישבר בזמן השימוש. את התמיכה ניתן להשיג באמצעות רגלי תמיכה ממתכת (שקיימות תמיד במלאי בפלסאון), בניית בלוקים או יציקת בטון עד גובה האסלה.
 
6. מה קורה בקירות גבס, האם יש צורך בתמיכה במיכלים המיועדים לקירות גבס?
לא במיכלים המיועדים לקירות גבס מסגרת המתכת של המיכל מגיעה עם תמיכה מובנית לאסלה התלויה.
 
7. מה עושים במקרה של חלון נמוך בתא השירותים?
במלאי פלסאון תוכל למצוא מיכלי הדחה סמויים מדגם Diva הנמוך. גובה מיכלים אלה הוא 82 ס"מ לפני חיפוי, וניתן לחבר להם לחצן עליון. לחצן חזיתי אפשרי כאופציה, אך במקרה זה יהיה מגע בין מושב האסלה ללחצן ההפעלה.
 
8. האם יש לחצן הפעלה עמיד בפני וונדליזם?
כן. מיכלי Diva מגיעים עם לחצן הפעלה מנירוסטה שהוא אנטי-ונדלי. בלחצן זה מובנה בורג נסתר לפירוק, שאיש אינו יודע על קיומו, פרט לאיש האחזקה. 
 
9. מדוע ללחצן ההפעלה שני כפתורים?
התקן הישראלי דורש לחצן הפעלה דו כמותי שלו שני כפתורים נפרדים: הקטן מדיח 3 ליטר והגדול 6 ליטר, בכל הדחה. 
 
10. האם המיכלים הסמויים המשווקים על ידי פלסאון עומדים בדרישות התקן הישראלי למיכלי הדחה?
כמובן. כל המיכלים המיובאים על ידינו, ללא יוצא מן הכלל, עוברים בדיקות התאמת תקן לפני תהליך היבוא.
 
11. מה ההבדל בין דגמי סני לדגמי Diva, ומי מייצר אותם?
ההבדל הוא בעיצובי הלחצנים ובמחירים. שני הדגמים מיוצרים בגרמניה בחברות מובילות בזירה הבינלאומית  ובעלות מוניטין של שנים רבות בייצור מיכלים סמויים. המנגנונים מכניים ולכן פשוטים מאד, איכותיים ועמידים במשך שנים רבות.

12. למה אין לפלסאון מיכלים דקים בעובי 7-8 ס"מ?
מיכלים דקים יוצרו במקור עבור מדינות המזרח הרחוק, שבהן לא השתמשו באסלות התלויות, אלא בבור כריעה. התקנה של מיכל מסוג זה בתוך קיר דק, אינה נכונה משני טעמים:
האחד - חיבור מיכל בתוך קיר ולא על קיר אינו מסיבי דיו וקיימת סכנה של תלישת המיכל מהקיר יחד עם האסלה, במקרה שיופעל על האסלה משקל שהוא מעל הממוצע.
השני - צינור יציאת הביוב הוא צינור 4 צול (בשפת השרברבים) זאת אומרת, 11 ס"מ. כך שבכל מקרה הרוחב המינימלי הנדרש הוא 11 ס"מ. ומשום כך אובד היצרון היחסי לכאורה של מיכלים אלה.
לסיכום, רוחבו של מיכל רגיל הוא 12 עד 13 ס"מ והוא בנוי כך שהוא קל ונוח הרבה יותר לתפעול, בהשוואה למיכל צר.
 
13. כמה שנות אחריות יש למוצרי פלסאון? מה כוללת האחריות?
למוצרים מדגמי סני ו –  Diva, יש 10 שנות אחריות, והאחריות מכסה שברים בחלקים הפנימיים.
האחריות אינה כוללת בלאי של חלקי גומי ולחצנים חיצוניים ופלסאון מתחייבת להחזיק חלקי חילוף למוצריה, במשך 10 שנים, לפחות, מיום הרכישה (יבואני רכב, לדוגמא, נדרשים ל -7 שנים בלבד)
 
14. מה כולל מערך השירות של פלסאון למיכלים הסמויים?
 לפלסאון מערך שרות ארצי, הנותן מענה ושירות בבית הלקוח, במצבים בהם המתקין לא מצליח לתפעל את מיכל ההדחה כנדרש. השירות מופעל משני מרכזים, במרכז ובצפון הארץ.
 
15. האם יש באתר פלסאון מידע נוסף על התקנת מיכלים סמויים?
בתפריט סני או Diva , תוכלו למצוא מצגת להתקנת מיכלים מדגמי פיקס וסרט הנחייה להתקנת מיכלים לקירות גבס צפו ותיהנו.
 
16 . למה פלסאון?
פלסאון הינו מפעל מוביל ויציב שקיים כבר למעלה מ – 40 שנה, בעל מוניטין של מוצרים איכותיים מהשורה הראשונה בעולם. המפעל בבעלות עיקרית של קיבוץ מעגן מיכאל ו - 30% ממניותיו נסחרות בבורסה הישראלית. פלסאון אינה עוד יבואן.
כשאתה קונה מוצר מבית פלסאון, אתה יודע בביטחון שתמיד יהיה לך למי לפנות, ושתוכל לקבל מענה גם בעוד שנים. שירות, אמינות ואחריות הם נר לרגלינו בכל פעילותינו העסקית, ולכן קהל לקוחותינו נהנים תמיד מיחס אישי, מקצועי ואמין.

 


 • 2.
  מיכל הדחה - שאלה
  עוזי נווה | (03/05/2017)    
  האם אפשר לכוון את מהירות כניסת המים למתקן ולקצר בכך את משך זמן ההמתנה בין הדחה להדחה? בברכה
 • 1.
  מיכל הדחה סמוי
  שמוליק | (07/23/2013)    
  לכל מי שמתכנן התקנת מיכל הדחה סמוי (כגון גרוהא) - אזהרה. מלבד היות מיכלי הדחה סמויים יקרים מאד, והתקנתם יקרה - דעו לכם שהמנגנון הפנימי מסובך מאד, מכיל הרבה מאד חלקים מורכבים מתקלקל לעיתים קרובות ולחלקים חשובים יש אורך חיים ומספר הפעלות מוגבל. החלקים והתיקון יקרים מאד (יכול להגיע למאות שקלים לכל חלק!). המלצה: עזבו את השטויות, התקינו מיכל חיצוני רגיל: זול, כמעט לא מתקלקל, קל וזול לתיקון (עצמי). מיכל פנימי מתאים רק לעשירים מאד, ורובנו לא כאלו...