פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

מדריך 5 השלבים לעיצוב הבית

כולנו נרגשים מקניית בית חדש. שטים בדמיון ובמחשבות על איך הבית ייראהאבל אז... נוצר בלבול, איפה קונים? איך מספיקים? איך משלבים ומתאימים? לצורך כך הכנו לכם את מדריך 5 השלבים לעיצוב הבית

מאת: עדי הירש

15/05/2019
מתוך האינסטגרם של: Scandinavian homes
צילום: Gustav hagstrom
 
אנחנו כאן, כדי לתת לכם הכוונה מקצועית שתדייק ותעשה לכם סדר, כלים נכונים להתמודדות, ומציאת פתרונות נוחים לכל כיס. לשם כך, יצרנו עבורכם את מדריך חמשת השלבים לעיצוב הבית.
 
 

שלב 1 תקציב

התקציב שלנו הוא הדבר הראשון שעלינו להחליט ולדעת (גם אם אינו מדויק) על מנת שיהווה עבורנו מסגרת עמה נוכל להיערך בצורה הכי נכונה ושקולה ויאפשר לנו לדעת מה אפשרי עבורנו ומה לא. ללא תקציב, תהיה לרובנו נטייה להיסחף ולהיגרר כלפי מעלה בהוצאות שאינן נכונות לנו. התקציב יאפשר לנו לדייק את רשימת החנויות בהן אנו יכולים לרכוש. קניית בית וכל מה שנלווה לכך זהו צעד כלכלי משמעותי ולכן כדאי להגדיר תקציב מראש ולעבוד עימו על מנת שנוכל ליהנות מהתהליך בצורה נכונה וכלכלית.
 
 


שלב 2 פלטת גוונים

לאחר שהגדרנו לעצמנו את מסגרת התקציב, מגיע הרגע בו אנו שבים ומתחברים לאיך שדמיינו את ביתינו, ולאיך אנו רוצים לחוש ולהרגיש אותו ובתוכו. לצבעים, יש משמעות אדירה בכל מה שקשור לעיצוב חללים וכיצד אלו ישפיעו על תחושותינו בתוכם. בתחילה, נגדיר לעצמנו פלטת גוונים עימה נתחיל לעבוד. זוהי פלטה כללית אותה נרצה לראות ולחוות בבית שלנו.
 
חשוב לעשות זאת עם מחשבה רבה ומדויקת לנו. מאחר וגוון הוא דבר שלעתים נרצה להחליף, הרי שחשוב לבחור פלטת גוונים שמתמזגת בקלות ובצורה טבעית. לאחר שבחרנו את פלטת הגוונים עמה נעבוד, נחלק את השימוש בהם בבית בצורה נכונה. את השימוש בצבעים חזקים ונועזים נייעד ל"אקססוריז" כגון: וילונות, שטיחים, פמוטים, אגרטלים, כריות נוי וכל דבר שניתן להחליף בקלות כשרוצים לחדש. בגוונים בהירים ו"טבעיים" יותר נשתמש בריהוט גדול, במטבח, על הקירות, ובכל מה שמלווה אותנו מספר לא מבוטל של שנים. בנוסף, צבעים בהירים מעניקים תחושת מרחב וניקיון ולכן נמליץ לצבוע קירות וריהוט בגוונים אלו.
 
 
זריקת גוונים באקססוריז.
מתוך האינסטגרם של: Scandinavian homes
צילום: Adam helbaoui
 

שלב 3 רשימת השראות וחנויות

 
הגיע הרגע לו חיכינו קניית הריהוט והאקססוריז! – זהו רגע נפלא, שגם יכול בקלות להפוך לבלאגן ובלבול. על מנת שנוכל לחוות רגע זה בקלות והנאה, נראה כיצד ניתן לעשותו בצורה נכונה ומסודרת.
 
 
השראות
השראות הן חלק חשוב בעולם העיצוב. הן נותנות לנו כלים ומאפשרות לנו לדמיין ולהבין מה אנחנו בעצם רוצים ואוהבים. כדאי לעשות תיקיית השראות של תמונות לכל חלק בבית. עשייה זו מסמנת לנו כיוון מדויק וברור יותר לאיך אנו רוצים לעצב את הבית שלנו.
 
חנויות
לאחר תיקית תמונות ההשראה, נכין רשימה נוספת, המתעדת סקר שוק של חנויות ריהוט
 
ואקססוריז:
 חנויות קרובות למקום מגורנו
 חנויות שתתנה לנו מענה קרוב ביותר לסגנון העיצוב האהוב עלינו ושמצאנו בתמונות
ההשראה
 חנויות שתתאמנה לנו מבחינה תקציבית
רשימת חנויות ניתן לחפש ולמצוא ב: קבוצות לעיצוב, באינטרנט, בכתבות שונות, במגזינים
לעיצוב.
 
נכון, יש לא מעט שיעורי בית לעשות בטרם נצא להסתובב בין החנויות אולם עשייתם מבטיחה לנו חווית קניה פרקטית, מדויקת, יעילה, כלכלית ומהנה!!
 
דוגמא לשימוש נכון ומנימליסטי בגוונים.
מתוך האינסטגרם של: Scandinavian homes
צילום: Adam helbaoui
 
 
מתוך האינסטגרם של: Scandinavian homes
צילום: Tim bohman
 

שלב 4 - Shopping….. shopping….. shopping

כעת אנו מוכנים לסבב הקניות. כדאי ומומלץ להחליט על יום/יומיים מרוכזים בהם נקדיש זמן לנסיעות וקניית המוצרים. כך, לא נימרח את הזמן ונסיים את הקניות בצורה מהירה ויעילה יותר. יום נוסף ניתן להקדיש לקניית אקססוריז באינטרנט.
 
 
 
מתוך האינסטגרם של: Tarina wood צילום: Tarina wood
 

שלב 5 העמדה וסידור

 
השלב הסופי והכי כייפי הגיע! כל שנותר הוא לסדר ולהעמיד את הריהוט והאקססוריז כראות עינינו ולחוות כיצד הדמיון הופך למציאות. לרוב, העמדה והלבשת הפריטים תתפרש לשלבים וזמנים שונים אולם מה שחשוב הוא, שלכשנגיע לשלב הזה נגיע רעננים, מדוייקים, מחוייכים ונרגשים! – בהצלחה!!
 
 
מתוך האינסטגרם של: Tarina wood צילום: Tarina wood
 
מתוך האינסטגרם של: Tarina wood צילום: Tarina wood
 
מתוך האינסטגרם של: Scandinavian homes צילום: Adam helbaoui