פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

חדר החלומות: מה עושים עם חדר פנוי בבית?

הילדים עזבו את הקן והשאירו את חדריהם ריקים ומיותמים? מחדר קולנוע ועד חדר ארונות - הנה כמה הצעות לסידור וארגון מחדש של החדרים הריקים בבית

מאת: בר אילוטוביץ

24/09/2013

 

בית המשפחה הוא דבר דינאמי ומשתנה שמתאים את עצמו לאורח החיים ולמשפחה המתפתחת בו, בהתחלה הבית מתאים לזוג, לאחר מכן למשפחה צעירה, מאוחר יותר למשפחה בוגרת ולבסוף הבית חוזרת להכיל רק זוג כאשר כל הילדים עוזבים את הקן ועוברים לפתח את הבית הפרטי שלהם.


בשלב האחרון בו כולם עוזבים את הבית, לרוב נשארים חללים מיותמים ללא שימוש, לכן מומלץ לבחור להם מטרה חדשה שתעזור להפיח בהם חיים ותעזור לכם לנצל את הבית בצורה נבונה יותר. לפניכם מספר הצעות לשימושים חדשים לחדרים בבית.


חדר עבודה


ניתן לתכנן חדר עבודה נוח בו תוכלו לענות לטלפונים בשקט, לגלוש באינטרנט ולמקם אוסף ספרים ומוזיקה, בנוסף החלל יכול להיות מקום בו תוכלו לנהל עסק קטן לשעות הפנאי. בתכנון חדר עבודה חשוב לשמור על פלטת צבעים מרגיעה המעודדת עבודה ורוגע, ניתן לבחור גוונים כמו כחול או ירוק ולשלב איתם רהיטים עץ בהירים וצמחייה.

 

צילום: אופיר קפון, אדריכלות: שחר הכט ולירון שנהר


חדר כושר


אף פעם לא מאוחר מדי להיכנס לכושר, ניתן לתכנן חדר כושר קטן עם מספר מכשירים מועדפים שיעזרו לכם לשמור על גזרה ואורח חיים בריא. בעיצוב חדר כושר חשוב לבחור בגוונים בהירים ושמחים שיעזרו להכניס בכם אנרגיה, בנוסף מומלץ לא להעמיס על החלל אלמנטים רבים היוצרים עומס ויזואלי שיכול להקשות את השימוש בחלל. ניתן לבחור מכשיר או שניים לפעילות אירובית כמו הליכון או אופניים, לשלב מזרון איכותי, משקולות וכדור פילאטיס גדול לתרגילים מגוונים.

 

צילום: עוזי פורת, עיצוב פנים: קוקי גרשוני


חדר קולנוע


חדר קולנוע אמיתי עם מסך גדול, מקרן, כורסאות נוחות ואולי אפילו מכונת פופקורן ביתית הם פינוק גדול שיהיה אטרקציה עבור הנכדים המבקרים. בתכנון חדר קולנוע מומלץ להשקיע במערכת סאונד איכותית להשלמת החוויה ולהקפיד על אביזרי הצללה והחשכה שיעזרו לכם ליהנות מהחדר גם באמצע היום.

צילום: מושי גיטליס, אדריכלים: גיא וילקסון ודודי עזוז

 

 
 
 

 


חדר לנכדים


אחד היתרונות של חדרים פנויים בבית הוא היכולת לארח את הנכדים ללא כל הכנה מיוחדת, ניתן לעצב להם חדר מזמין, עם מיטה או מספר מיטות, בהתאם לכמות הנכדים, ולשלב אלמנטים כמו שידה עבור צעצועים, קיר הצבוע בצבע מגנטי או צבע גיר וטלוויזיה או מחשב לילדים גדולים יותר.

צילום: גלית דויטש, עיצוב פנים: ענבל איילון

 
חדר ארונות


חדר הלבשה הוא חלומן של מרבית הנשים. כאשר אחד החדרים הקרובים לחדר השינה עומד מיותם ניתן לתכנן חדר הלבשה מפנק, נוח ומזמין. מומלץ לתכנן בעזרת נגר מערכת מדפים ואחסנה הכוללת את כל האלמנטים השונים אותם תרצו לכלול כמו מדפים לנעליים, אזורי תלייה בגבהים שונים, מדפים פתוחים וארונות סגורים. ניתן להוסיף במרכז החלל שידה כפולה עם מקום לתכשיטים ואביזרים נוספים, אלמנט נוסף אותו מומלץ לשלב בחלל הוא שולחן איפור עם מראה מוארת וספה ישיבה נוחה להירגעות.

 

צילום: בן קלמר, עיצוב: אתי דודאי


חדר אומנות


הפנסיה היא הזמן לעסוק בכל התחביבים אותם הזנחתם עם במשך השנים, חדר אומנות ויצירה יכלול שולחן עבודה גדול ונוח אליו תוכלו לעסוק בכל סוג של תחביב כמו ציור, פיסול תפירה ועוד. מומלץ לשלב בחלל אזור אחסון חכם כדי שתוכלו לשמור על סדר וניקיון, כדאי לשלב אלמנט בו תוכלו לתלות ולהציג את התוצרים שלכם כמו כבלים התלויים על קיר או מספר מדפים עם תאורה נסתרת.

 

צילום: אלעד שריג, אדריכל: זאב פלם

 

אף פעם לא מאוחר מדי בשביל לשנות את השימוש בחדרי הבית ולהתאים אותם לצרכים שלכם, חדרי הבית לא צריכים לעמוד נטושים ולצבור אבק אלא להיות שימושיים ומהנים. בעזרת כלים פשוטים ניתן להתאים כל חדר לכל שימוש שתחפצו ובכך לגלות מחדש את אותם החדרים.

 

  

רוצים לדעת יותר על תהליך השיפוץ? יומן השיפוצים המלא
 
 

  • 1.
    אהבתי חדר ארונות. רק גדול מהסלון שלי(ללא טקסט)
    מוזה | (09/29/2013)