פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול קרן רוזנר
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

לבשל עם אופי: מטבחים שיתאימו לאישיות של כל אחד

אם הייתם צריכים לבחור מטבח שמתאים בדיוק לכם ולאישיותכם, כנראה שכך הוא היה נראה. מתמטיקאים, חובבי קינוחים ומחבקי עצים – יש לנו כמה אופציות בשבילכם

מאת: לימור קלר

26/01/2017

היצע המטבחים בשוק ענקי, וכמו שקשה לנו להחליט איך ייראה הבית שלנו ובאיזה סגנון נעצב אותו, כך לא קל לנו להחליט איזו צורה יקבל אחד החללים החשובים ביותר בבית, שבו אנו נמצאים חלק לא מבוטל של הזמן. בסופו של דבר, מה שיכריע בבחירת מטבח הוא החיבור האישי שלנו אליו, וזה אומר סיבות פנימיות הקשורות לטעם, לאופי ולאישיות שלנו. כדי להקל ולו במעט על ההחלטה, הבאנו בפניכם מספר אופציות לבחירה, שאולי יתאימו לאופי הספציפי שלכם. 

 

למיושבים העדכניים והשובבים 


 

עיצוב: מירב שלום. צילום: שגיא מורן

 

מטבח בסגנון מודרני המתבסס על הצבע הלבן הסולידי והנצחי, עוצב לזוג בשנות ה-50 לחייו, והוא גם לא ימהר להחליף אותו בשל הבחירות האלה. את החמימות מעניקות נגיעות העץ והזהב, אבל את השובבות מספק ללא ספק ריפוד הכיסאות, שחורג מהסטנדרט המוצע בתצוגות והוזמן במיוחד, בהתאמה לטעם אישי ולחלל שליד המטבח. ערבוב של דוגמאות וצבעים במושבי הכיסאות, הכורסאות, הידיות יעיד על שני דברים בעיקר: עדכניות וראייה שמחה ושובבה.

 

 

לעירוניים אוהבי הניגודים


 

עיצוב פנים: EN Studio  - ערן נעים ואורי דוניץ. צילום: יואב פלד


 

קצת תעשייתיות, קצת קלאסיות והרבה אורבניות משתקפים במטבח המתבסס על קווים ניטרליים עם ניגודיות של צבע וחומר. כדי להשאיר ולו במעט מהאורבניות שחוו בני הזוג בדירה הקודמת שלהם בשדרות רוטשילד, הוחלט לעצב את הבית כולו בקו הניטרלי ולהכניס נגיעות קונטרסטיות בריהוט. כך בחללים הציבוריים והפרטיים, וגם במטבח, בו נשבר הצבע הלבן בעזרת תנור וקולט שחורים, כיסאות, מנורות ואפילו מערכת מידוף החוצצת בין המטבח לכניסה לבית.

 

 

לחובבי האקולוגיה


 

עיצוב: דיקלה גלזר. צילום: שירן כרמל

 

לא הכי טריוויאלי לשלב צמחייה במטבח, למרות המגמה האקולוגית הסוחפת. השנה, עם ההכרזה על צבע השנה הירוק, יהיה הכי נכון לנקד את המטבח בירוק - אם לא בחזיתות הארונות, אז לפחות בענפים, בצמחי התבלין ובעציצים שתפזרו במטבח. מטבח מינימליסטי בקווים נקיים עם שילוב אקלקטי של חומרים כעץ, ברזל ומתכת, שומר על תחושה חמימה ומשפחתית, כמעט כמו שמחבקי העצים אוהבים את מושאי החיבוק שלהם.

 

 

לאוהבי המתוקים


 

עיצוב: נורית ואביטל תכנון ועיצוב פנים. אדריכלות: עידו הילדסהימר. צילום: הגר דופלט


יש מי שנמשך לאגף המלוחים ויש מי שמחבב במיוחד את אגף הקינוחים וכל מה שמתוק. לאנשים האלה, שאוהבים את המתיקות ורוצים לחיות איתה עם עדיפות שלא לטעום אותה, יתאים מטבח שמשתמש בצבעים פסטליים עדינים של גלידה וסוכריות, המושכים את מלוא תשומת הלב - בדיוק כפי שעושים המתוקים במאפייה, בסופר או בבופה. האווירה מרוככת, החומרים טבעיים כמו בכל הבית, ואיכות הסביבה נשמרת כמו המרחק הרצוי מאגף הסוכר.

 

 

להנדסאים והמתמטיקאים


 

עיצוב: שני רינג. צילום: אדריאן דודה

 

עם אריחים משושים, גופי תאורה גיאומטריים, שטיחון צורות וכיסאות רשת בדוגמת ריבועים, לא צריך משוואה מסובכת או נוסחאות מורכבות כדי להבין שמתמטיקאים והנדסאים יחבבו אותו מאוד. תוסיפו לכך לוח גיר לחישובים ורישומים מימין, וכל מטבח הכי סטנדרטי ופשוט יהפוך למיוחד ושונה. כאן, אי גדול במרכז המטבח נועד לאחסון, למשטחי עבודה וליצירת אזור ישיבה פחות פורמלי ואפשר תלייה של מנורות כתכשיטים ובחירה של כיסאות ברוח דומה. 

 

 

לחובבי המוזיאונים


 

אדריכלות ועיצוב: אניטה קרטס שחם. צילום: שי אפשטיין


ממש כמו במוזיאון עם חללים לבנים ומרווחים, שבו תלויות עבודות אמנות צבעוניות, כך בבית הזה - שהוא שטוף אור טבעי, מרוצף באריחי גרניט פורצלן דמוי בטון ובעל חלל ציבורי מונוכרומטי בגווני לבן, שחור ואפור. בחלל כולו נתלו תמונות אמנותיות צבעוניות וחלק מהנישות נצבעו בצהוב ואפור כהמשך לאותה צבעוניות, ובנישות נתלו קיוטים גיאומטריים. משטח הגרניט השחורה העוטף את האי שהוא אלמנט מרכזי בחלל, והמונוכרומטיות ממשיכה בכיסאות, בחלונות, בקירות ובדקורציה העדינה הפזורה ברחביו. גם אצלכם בבית נקי ומסודר כמו במוזיאון? זה המטבח בשבילכם.

 

 

לאמנים בנשמתם


 

עיצוב: A+Z design studio. צילום: Csaba Barbay-Flashback

 

"לעבוד עם מה שיש" הוא הקו המנחה את העיצוב בדירות שכורות, כשהראייה אינה לטווח רחוק והמזומנים מושקעים בעיקר בשכר הדירה ולא באבזור הבית. מצד שני, גם חובבי ה-diy, אוהבי מלאכות היד והאמנים בנשמתם ממצים את מה שנקרה בסביבתם, והופכים אותו לפיס מיוחד שאין לאף אחד. כך, במטבח התעשייתי של המיני לופט הזה, חוברו להם יחדיו צבע לוח גיר, מדפי מתכת מסוג אחד, שידת אחסון יין מעץ מהוה, משטח בוצ'ר בלוק, וחיפוי אריחים שחורים המוצמדים לאריחי מטרו לבנים. מה שהיה במלאי - זה מה שנבחר, ופה טמון כל הקסם.

 


עוד מטבחים מעוצבים:

בחצי המחיר: 8 שינויים זולים שישדרגו לכם את המטבח

מלימון ללימונדה: 7 טעויות נפוצות במטבח ואיך אפשר להימנע מהן

הוועדה המייעצת: טיפים לתכנון ארונות המטבח