פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום חלונות בהנהלת חברת קליל
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מלון יהודה: מי זוכר שהיתה כאן פעם אכסניה?

עם מבחר רחב של חדרים, חצר רחבת ידיים ומטופחת ונוף להרים קשה שלא לחשוב על המלון המשופץ הזה כאופציה טובה לשהות בבירה

מאת: מתן אברמוביץ'

12/11/2014
צילום: Ola & Pavel Photography

ירושלים היא שילוב של הרבה דברים, אבל בעיקר שילוב של ישן וחדש. בזה היא מצטיינת ורוב המבנים בה הם כאלה – מבנים קיימים, חדשים יותר או פחות, שעברו שדרוג בשלב זה או אחר. זה גם הסיפור של מלון יהודה הירושלמי. בקצה שכונת מלחה, ממש מעל גן החיות התנכ"י של העיר, ניצב המלון, שהוקם לפני כמעט עשור כדי להצליח בכלל לארח בני נוער במעין אכסניה. לפני ארבע שנים הגיע השינוי וממיטות קומותיים וחדרים קבוצתיים יצא המלון לדרך של שיפוץ נרחב כדי להתמקם ברשימת מלונות 4 הכוכבים של עיר הבירה.

כעבור כמה שנים ועוד 80 מיליון שקלים, נפתח במתכונת החדשה לקהל הרחב כשהוא מציג שיפוץ נרחב בחדרים, בחללים הציבוריים ובשטחים החיצוניים, כזה שמקשה מאוד על הראש שמנסה לזכור שהייתה כאן פעם אכסניה. כך, אחרי שיפוץ מקיף, מציע המלון 129 חדרים בגדלים וסגנונות שונים, החל מחדרי גן ועד לסוויטה נשיאותית, וכולם מאובזרים בכל מה שנדרש ממלון 4 כוכבים. באשר לעיצוב, בכל קומה נבחר גוון אחד ששולט בטקסטיל ובצבעי החדרים, כאשר בכל אחד מהם ישנה התייחסות שונה לאיזור הרחצה. בזמן שבחדרי הדה לקס ממתינה לאורחים אמבטיה, גם בחדרי הסטנדרט לא נשכח החלל ובמקום קיר רגיל במקלחת הוצבו תמונות נוף ענקיות שמצליחות ליצור אשליה של מבט החוצה.

גם האגף הציבורי של המלון שופץ מהיסוד וכך ניתן למצוא כאן היום חדר אוכל גדול, לאונג' בר מסוגנן, מרפסות רחבות, בריכת רחצה אולימפית ומדשאות שמשקיפות מסביב. חלק ותיק יותר, חלק ותיק פחות, חלק חדש מהניילון – את השילוב הזה מגיש המלון לאורחים שלו היום ומהווה נקודה לא רעה בכלל לפתיחה וסיום של יום ירושלמי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 גילוי נאות: הכותב היה אורח המקום