פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

מניקור פדיקור בסטייל: ביקור במכון יופי צבעוני

כשניגודים מתחברים נוצרת לפעמים השראה לא שגרתית לעיצוב פנים: סיור במכון יופי עם לוק שנולד מתוך אינספור אסוציאציות

מאת: שני הררי

צילום: יח"צ

17/06/2013

"רומנטי, מזמין, נעים, מהיר, אורבאני, צרפתי, אמריקאי". התבלבלתם? גם הילי לזרוב ורועי קדרנל, צמד המעצבים מסטודיו "other:wise", שעיצבו את מכון המניקור–פדיקור ilak בקניון ערים בכפר סבא, התבלבלו לרגע כששמעו את רשימת האסוציאציות וההשראות ששטחה בפניהם בעלת הרשת עם תחילת תכנון החלל. הבלבול הוחלף מהר למדי בהבנה שדווקא הניגודים הם המפתח לפיצוח הסגנון העיצובי של הפרויקט החדש: שוני וגישה בלתי שגרתית לחווית מכון יופי בקניון, גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה תפעולית.

 

החנות, בשטח של 33 מ"ר, היא אחות לדוכן בקניון אחר ובשלב התכנון נדרשו צמד המעצבים לאחד סגנונית את שני סניפי הרשת וליצור שפה עיצובית שתגדיר אותה ובעיקר- תבדל אותה משאר בתי העסק הפעילים בתחום. התיאור שניתן לקונספט שהוביל את הפרויקט הוא "מכונית אמריקאית קלאסית עם גג פתוח ולק אדום בציפורניים" כשהמטרה היא להעביר ללקוחות מסר של מותג ואווירה קלאסיים ושיקיים, תחושה יוקרתית ומבוססת, אך במחירים שאינם גבוהים משל המתחרים. 
 
 
 
 
כדי לבלוט בשטח- משימה קשה ביותר בכל קניון - ולוודא שלקוחות פוטנציאליים לא "יפספסו" את החנות, חזית החנות השקופה הורחבה במידה ניכרת ודלפק הקבלה מוקם בסמוך מאד לכניסה, כדי ממש "לשאוב" את העוברים והשבים לתוכה. בנוסף, המבנה המוארך של החלל, התאורה החזקה אבל נעימה וסקאלת הצבעים הבהירים, בצירוף הפתח הרחב מאד של החנות, הופכים את הכניסה אליה לעניין כמעט מתבקש ומובן מאליו וטבעי. 
 
 
מעצבי חנויות: לכל העסקים ובעלי המקצוע
 
 
אופי הישיבה בחנות, שנחלק למספר איזורים בהתאם לסוגי הטיפול השונים שמוצעים בה, יוצר אווירה אינטראקטיבית בין הלקוחות, ודינמיקת התרחשות נעימה ביניהן. אזור הפדיקור ממוקם בחלקה הפנימי של החנות, לעומת איזור טיפולי המניקור שנמצא בחזית כשמושבי המטפלות ופלג גופן העליון מסתירים את המטופלות להגברת תחושת האינטימיות. עם זאת, מושבי המטופלות ממוקמים זה לצד זה, על מנת לאפשר שיחה ואינטרקציה.  
 
לרשימה הארוכה של האלמנטים בתכנון מתווספים גם רהיטים מעוצבים, מעשה המעצבים, שכוללים ספות, דלפק קבלה, שולחנות טיפול, שרפרפים ואפילו הקפדה על הידיות בכל מקום. ככה זה כשמתעסקים בטיפוח – מוכרחים לחשוב על כל הפרטים הקטנים.
 
 
 
 
  
 
 
 
עוד עסקים שאתם מוכרחים לבדוק:

 


 • 5.
  מושלםםם
  רחלי | (01/17/2018)    
  מושלם!
 • 4.
  איזה מהמם
  שירי | (06/30/2013)    
  הייתי שם ומה זה כיף
 • 3.
  מקסים ומיוחד(ללא טקסט)
  ורד | (06/23/2013)    
 • 2.
  איזה סלון יפה ומקסים!(ללא טקסט)
  קארין | (06/23/2013)    
 • 1.
  מחמאה
  אסתי וולף | (06/23/2013)    
  מכון מקסים! נעים ונקי. מחמאה למעצבים.