בניין ודיור

אדריכלות בעולם  //  ההיסטורי והעכשווי: בניין משרדים בגבולה של מצודה רומאית

ההיסטורי והעכשווי: בניין משרדים בגבולה של מצודה רומאית

משרדי המטה החדשים של Reale Group בטורין שבאיטליה נפתחו לאחרונה. הבניין נבנה בגבולה הדרום-מערבי של המצודה הרומאית של העיר והחליף בניין אשר נבנה בשנות ה-70.

מאת: צילום:


משרדי המטה החדשים של Reale Group בטורין שבאיטליה נפתחו לאחרונה. הבניין נבנה בגבולה הדרום-מערבי של המצודה הרומאית של העיר והחליף בניין אשר נבנה בשנות ה-70. ההיסטורי והעכשווי מתמזגים ביחסי-גומלין דיאלקטיים ומחישים תהליכי התחדשות של המרקם החברתי-אורבני של העיר. הפרוייקט, אשר פותח בסינרגיה על ידי המהנדס רוברטו טוזטי (Roberto Tosetti) מ-Artecha ומשרד האדריכלים Iotti + Pavarani, מגדיר מחדש את הבלוק כולו.

 

 

 

 

החללים החדשים יאכלסו 800 עמדות עבודה, 150 מקומות חנייה וחדר ועידות ל-280 אנשים ויכסו כ-23,500 מ"ר תוך הדגשת נוכחותה של חצר פנימית רחבה (1700 מ"ר) הנראית לעין מחזית הרחוב.
 
 
 
 המתחם כולו "סופג" את הסביבה ומציג חזית היסטורית, פתרון יצירתי אשר שומר על הרמוניה עם הבניינים בסביבה. המעטפה האדריכלית הופכת לנקדות משען, מרכז משיכה במרקם האורבני המקיף את מרכז העיר טורין: הבניין ממקד את תשומת-הלב אל עצמו ובעזרת סידור פשוט וקפדני של ארבע החזיתות, יוצר התערבות מודרנית אשר גם קשורה באופן אינטימי למקום.
 
 
כקונטרפונקט לחזיתות החשופות לרחוב, פסאדה יותר שקופה ועדינה פונה לחצר הפנימית ומתאימה לגן המרוהט. מערכת של חזית פנימית עם פרופילים של אלומיניום מאולגן בצבעים שונים, חלונות ומחיצות זכוכית יוצרים את האפקט של יער מלאכתי הרגיש לשנויים באור הטבעי.  
 
 
 
 
 
 
 
 

 עוד מהעולם:

עוד בנושא

אדריכלות בעולם

חופשה מעוצבת: הריזורטים היפים בעולם


מרגישים שכבר שבעתם מבטן-גב בקיץ הזה? הריזורטים הבאים יעשו לכם חשק לחזור מהר לבגד ים, ולשכב מול השמש עם מימוזה וקוקוס

אדריכלות בעולם

הנוטראדם שאחרי השריפה: איך יראה העתיד?


העולם כולו עמד בהשתאות אל מול הלהבות שעלו מאחת הכנסיות המפורסמות בעולם. כל מהדורת חדשות סיקרה את האש המשתוללת מגגה של כנסיית הנוטרה דאם בפריז ומולה את תושבי העיר ההמומים והכואבים.
לאחר שחשכו הלהבות ונאמדו הנזקים הוחלט שיש לשפץ את הכנסייה, השאלה אותה שואלים את עצמם אדריכלים מרחבי העולם היא: איך?

אדריכלות בעולם

אף מילה על עתיקות: 6 אטרקציות מעוצבות באתונה


הקיץ בשיאו וכולנו מחפשים יעדים קרובים לעשות אליהם גיחה קצרה, תופתעו לגלות שאתונה היא לא רק עיר של עתיקות. העיר שוקקת חיים ומלאה במסעדות וברים בליגה בינלאומית עם ניחוח אירופאי מתובל בים תיכוניות שהכי מתאימה לנו הישראלים, וזה כמובן עוד לפני שדיברנו על העיצוב המגניב, הקליל, הצבעוני והחי שכל כך שמאפיין את הבירה היוונית

אדריכלות בעולם

לצלול, להתאהב, לאכול: מסעדה שבוקעת מהים ושואבת אתכם לביקור במצולות


משרד האדריכלים הנורווגי המפורסם סנוהטה (snohetta) מפתיע שוב בחדשנותו והפעם – מסעדה מתחת למים. המבנה פורץ מהמים ומושך את המבקרים אל לב ים לחוויה מיוחדת ומעוצבת במיוחד המלווה ביצירת סיפור מרגע הכניסה ועד לאכילה במעמקים

תגובות

בניין מכוער להפליא. מהמכוערים שראיתי

שאני אמות.. בנו בניין טיפוסי עם חצר פנימית, הורס..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *