בניין ודיור

אדריכלות בעולם  //  החדש נוגע בישן: מוזיאון טייט בלונדון מתחדש

החדש נוגע בישן: מוזיאון טייט בלונדון מתחדש

איך נראה המוזיאון המפורסם בלונדון לאחר שעבר שיפוץ מעניין, במהלכו נחשפו אלמנטים מקוריים של הבניין?

מאת: סיוואנה אופיר צילום:


באמצע חודש נובמבר 2013 נפתחה מחדש הכניסה הראשית למוזיאון טייט בלונדון (כניסת מילבאנק), שחשפה אלמנטים מקוריים של הבניין, בשילוב אלמנטים חדשים לגמרי. מטרת השינויים האדריכליים שנעשו בבניין הייתה לשחזר את ההיגיון התכנוני שהיה בבניין ההיסטורי, והתוצר הכי בולט מהשינויים הוא המדרגות הספיראליות המרשימות בכניסה.

 


מבט מרחוק על האיזור המחודש (צילום: HÉLÈNE BINET)

 

המדרגות הספיראליות (צילום: אורן עזוז)

 


(צילום: אורן עזוז)

 

מוזיאון טייט הלונדוני, הוא חלק מרשת גלריות טייט המפוזרות בבריטניה, ולראשונה הוא נפתח בשנת 1897, כשהחליף בית כלא שהיה במקום. האדריכל המקורי של הבניין היה סידני סמית (Sidney R. J Smith) שתכנן את המוזיאון הנאו-קלאסי עם כניסה רחבה וגג כיפה (דואומו) מלכותי. מאז פתיחתו, המוזיאון התרחב לא פחות מ-7 פעמים, כך שהוא מורכב מחלקים-חלקים, שיצרו בו מעיין "משבר זהות" וסירקולציה בעייתית.

 

בעוד שבמוסדות נאו-קלאסיים רבים שינויי סירקולציה יצרו כאוס או חוסר הגיון למבקרים, קרוסו סנט ג'ואן אדריכלים (caruso st. John) הצליחו לפתור, לפחות חלקית, את בעיית הסירקולציה בין החללים ולהכניס קוהרנטיות לבניין. המיזוג שהם יצרו בין המרחבים המודרניים וההיסטוריים העניק לבניין רצינות ונינוחות. בנוסף לכך, הבחירה בצבעוניות העדינה, רצפת הטרצו ואלמנטים של נגרות, המבוססים כולם על פלטת החומרים המקורית, שהוגדרה על ידי האדריכל סידני סמית, יוצרת קשר נעים לעין בין החלק ההיסטורי לחלק המודרני.

 

רצפת טרצו שמבוססת על פלטת החומרים המקורית (צילום: אורן עזוז)

 

צבעוניות עדינה מאפיינת את המקום (צילום: אורן עזוז)

 

גם הנגרות שאבה השראה מהעבר (צילום: אורן עזוז)

 

המדרגות הספיראליות החדשות ממוקמות בכניסה תחת כיפת הדואומו הנאו קלאסית המפוארת, ומתקשרות עמה בצורניות מעניינת. המטרה הפונקציונאלית של המדרגות היא לפתוח את הגישה לחלל הציבורי המחודש שנמצא תחתן, שם ממוקמים חדרי לימוד, בית קפה, חדרי אירועים ומסעדה המגישה מנות שף אסתטיות. מעל המדרגות קיימת מרפסת מקורית סביב הרוטונדה, אשר הייתה סגורה לציבור מאז 1920. כיום ניתן להשקיף ממנה על היצירות תוך לגימה מכוס תה אנגלי בבית הקפה.

 

 אזור ישיבה שמאפשר לנוח ולגם לצפות בתצוגה במקום (צילום: helene binet)

 

יצירות האמנות של טייט מוצוגות לראווה (צילום: אורן עזוז)

 

המדרגות הספיראליות עשויות שיש מבריק, המעוטר בטקסטורה של צדפות בסגנון ארט-דקו, המזכיר את רצפת השיש המקורית. הבחירה בסגנון הארט-דקו למדרגות היא מעניינת. מצד אחד זוהי תוספת חדשה לחלוטין למבנה היסטורי, ומצד שני התוספת החדשה הזו מעתיקה סגנון מהעבר. קרוסו סנט ג'ואן אדריכלים בהחלט נודעים בחיבה שלהם לעצב דברים שנוגעים בחלקם בעבר, כך שקשה לדעת באיזו תקופה באמת הם נוצרו, ואולי דווקא כאן, במוזיאון המציג יצירות מתקופת הרנסנס לצד יצירות מתקופתנו, זהו המקום המתאים לנסות להתייחס לאסתטיקה של המוצר הסופי כאילו הוא חסר תקופה, כאילו הוא שייך לכל הזמנים.

 

עוד במדור אדריכלות בעולם:

המצטרפים הטריים לרשימת אתרי מורשת עולמית

איך מעוצב נמל התעופה הטוב ביותר בעולם?
 

 

עוד בנושא

אדריכלות בעולם

חופשה מעוצבת: הריזורטים היפים בעולם


מרגישים שכבר שבעתם מבטן-גב בקיץ הזה? הריזורטים הבאים יעשו לכם חשק לחזור מהר לבגד ים, ולשכב מול השמש עם מימוזה וקוקוס

אדריכלות בעולם

הנוטראדם שאחרי השריפה: איך יראה העתיד?


העולם כולו עמד בהשתאות אל מול הלהבות שעלו מאחת הכנסיות המפורסמות בעולם. כל מהדורת חדשות סיקרה את האש המשתוללת מגגה של כנסיית הנוטרה דאם בפריז ומולה את תושבי העיר ההמומים והכואבים.
לאחר שחשכו הלהבות ונאמדו הנזקים הוחלט שיש לשפץ את הכנסייה, השאלה אותה שואלים את עצמם אדריכלים מרחבי העולם היא: איך?

אדריכלות בעולם

אף מילה על עתיקות: 6 אטרקציות מעוצבות באתונה


הקיץ בשיאו וכולנו מחפשים יעדים קרובים לעשות אליהם גיחה קצרה, תופתעו לגלות שאתונה היא לא רק עיר של עתיקות. העיר שוקקת חיים ומלאה במסעדות וברים בליגה בינלאומית עם ניחוח אירופאי מתובל בים תיכוניות שהכי מתאימה לנו הישראלים, וזה כמובן עוד לפני שדיברנו על העיצוב המגניב, הקליל, הצבעוני והחי שכל כך שמאפיין את הבירה היוונית

אדריכלות בעולם

לצלול, להתאהב, לאכול: מסעדה שבוקעת מהים ושואבת אתכם לביקור במצולות


משרד האדריכלים הנורווגי המפורסם סנוהטה (snohetta) מפתיע שוב בחדשנותו והפעם – מסעדה מתחת למים. המבנה פורץ מהמים ומושך את המבקרים אל לב ים לחוויה מיוחדת ומעוצבת במיוחד המלווה ביצירת סיפור מרגע הכניסה ועד לאכילה במעמקים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *