כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

אדריכלות בעולם  //  חופשה מעוצבת: הריזורטים היפים בעולם

חופשה מעוצבת: הריזורטים היפים בעולם

מרגישים שכבר שבעתם מבטן-גב בקיץ הזה? הריזורטים הבאים יעשו לכם חשק לחזור מהר לבגד ים, ולשכב מול השמש עם מימוזה וקוקוס

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום:


צילום: Claus Brechenmacher – Reiner Baumann Photography מתוך אתר האדריכלים

 

Olea All Suite Hotel

 
 
איפה: זקינטוס, יוון
אדריכלים: BLOCK722 architects+
שנת פתיחה: 2018
 
המלון שנמצא על האי היווני זקינטוס מתכתב עם המבנים הקלאסיים שסביבו וכמובן עם עצי הזית הגדלים במקום. הרעיון הוא להדגיש את הפיזוריות וזאת על ידי טשטוש התפר שבין הפנים לחוץ. הבריכה בנוי כאגם וסביבה בנויים החדרים. על המים צפים להם איים המכילים את הבר, המסעדה וכמובן עצי הזית העתיקים שהיו בשטח ונשמרו.
 
צילום: Nikos Kontostavlakis מתוך אתר האדריכלים
 
Torre de Gomariz Wine Spa Hotel

 
איפה: סרבס, וילה ורדה, פורטוגל
אדריכלים: Paulo Braga + Cristina Amaral
שנת פתיחה: 2015
 
המלון נמצא במבנה עתיק מהמאה ה- 13 שעבר שימור ושיפוץ. המלון כולל מספר מבנים כאשר המיוחד שבהם הוא המגדל הבנוי בסגנון גותי שסביבו נבנו שאר המבנים במרוצת השנים. המגדל נשאר המבנה המרכזי גם בתכנון המלון ולמבני האבן המאסיביים נוספו מבני זכוכית בפרופורציות דומות עם קורות ברזל עבות הנותנות גם לזכוכית תחושה כבדה וקוביות עץ המקלילות את המבנה.
 
צילום: João Morgado מתוך אתר האדריכלים
 
צילום: João Morgado מתוך אתר האדריכלים
 
Grand Hyatt Playa Del Carmen

 
איפה: פלאיה דל כרמן, מקסיקו
אדריכלים: sordo madaleno arquitectos
שנת פתיחה: 2015
 
המלון יושב על שטח יוצא דופן, מדרון הגולש ישירות אל הים. לאחר מחקר מעמיק של הסביבה, האדמה והטבע הוחלט לחלק את המסה ל3 גופים כשכל אחד מהם מעוצב אחרת ומשרת לפונקציות אחרות בכדי לתת למבקרים מגוון של חוויות. החלק הראשון יושב על הרחוב ומשמש דופן מסחרית וכניסה ראשית למלון מהשדרה. החלק השני הוא מבנה בין 4 קומות המקיף את הטבע הפראי והבריכה, ומעליה הגשר ממנו נשקף הנוף המרהיב ועל מבנה האבן העגלגל שמשמש לספא. המסה השלישית משמשת לבידור ולפעילויות המלון. האדריכלים שילבו חומרים רבים בתכנון, חמורים חמים וקרים, תעשייתים וטבעיים במטרה ליצור יצירת אומנות.
 
 
 
Casa de La Flora

 
איפה: קאו לאק, תאילנד 
אדריכלים: VaSLab Architecture
שנת פתיחה:2011
 
המלון יושב על קו החוף התאילנדי וכולל 36 וילות קטנות, כולן יושבות על בריכות המחברות בניהן ופונות חזיתית לעבר האוקיינוס. בחזית לרחוב יושבות כל הפונקציות הציבוריות של המלון. כל וילה העשויה בטון, עץ ודשא נראית כאילו היא צומחת מהאדמה כאשר בין הוילות נוצר מבט פרסקטיבי ממוסגר לעבר המים. גם עיצוב הפנים מדבר באותה שפה עם ריהוט שתוכנן במיוחד עבור המלון.
 
 
 
Tsingpu Yangzhou Retreat

 
איפה: יאנגזו, סין
אדריכלים:  Neri & Hu
שנת פתיחה: 2017
 
הפלטה האדריכלית המאפיינת את העיר העתיקה של יאנגזו משתקפת בתכנון המלון המיוחד. הקירות הכבדים והחצר הסגורה מאפיינים את התכנון הנופי של העיר. האדריכלים שילבו בין האדריכלות המסורתית בה גדלו לבין חומרים מודרניים המחוררים את קירות האבן הכבדים. המבנה מאפשר נקודות מבט ייחודיות למבנה המינימליסטי.
 
צילום: Pedro Pegenaute מתוך אתר המלון
 
צילום: Pedro Pegenaute מתוך אתר המלון
 

 

עוד בנושא

אדריכלות בעולם

חופשה מעוצבת: הריזורטים היפים בעולם


מרגישים שכבר שבעתם מבטן-גב בקיץ הזה? הריזורטים הבאים יעשו לכם חשק לחזור מהר לבגד ים, ולשכב מול השמש עם מימוזה וקוקוס

אדריכלות בעולם

הנוטראדם שאחרי השריפה: איך יראה העתיד?


העולם כולו עמד בהשתאות אל מול הלהבות שעלו מאחת הכנסיות המפורסמות בעולם. כל מהדורת חדשות סיקרה את האש המשתוללת מגגה של כנסיית הנוטרה דאם בפריז ומולה את תושבי העיר ההמומים והכואבים.
לאחר שחשכו הלהבות ונאמדו הנזקים הוחלט שיש לשפץ את הכנסייה, השאלה אותה שואלים את עצמם אדריכלים מרחבי העולם היא: איך?

אדריכלות בעולם

אף מילה על עתיקות: 6 אטרקציות מעוצבות באתונה


הקיץ בשיאו וכולנו מחפשים יעדים קרובים לעשות אליהם גיחה קצרה, תופתעו לגלות שאתונה היא לא רק עיר של עתיקות. העיר שוקקת חיים ומלאה במסעדות וברים בליגה בינלאומית עם ניחוח אירופאי מתובל בים תיכוניות שהכי מתאימה לנו הישראלים, וזה כמובן עוד לפני שדיברנו על העיצוב המגניב, הקליל, הצבעוני והחי שכל כך שמאפיין את הבירה היוונית

אדריכלות בעולם

לצלול, להתאהב, לאכול: מסעדה שבוקעת מהים ושואבת אתכם לביקור במצולות


משרד האדריכלים הנורווגי המפורסם סנוהטה (snohetta) מפתיע שוב בחדשנותו והפעם – מסעדה מתחת למים. המבנה פורץ מהמים ומושך את המבקרים אל לב ים לחוויה מיוחדת ומעוצבת במיוחד המלווה ביצירת סיפור מרגע הכניסה ועד לאכילה במעמקים

תגובות

כתיבת תגובה