כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

אדריכלות בארץ  //  עיצוב בעיצומו

עיצוב בעיצומו

באירוע החגיגי של "בניין ודיור" נבחרו שמונה אדריכלים משפיעים. אורחת הכבוד הייתה האדריכלית והמעצבת האיטלקייה פאולה נבונה

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: רויטל טופיול


ראשוני המוזמנים החלו להגיע לאולם מעגלים, באזור התעשייה הצפוני ביבנה, ביום רביעי 30 ביוני, ערב תחילתו של החופש הגדול, בשעה 20:00. אלה שיצאו מתל אביב, כשהם מתכוננים לנסיעה ארוכה ופקוקה בכיוון דרום, מצאו את עצמם, להפתעתם הרבה, מקדימים. שלטים מאירי עיניים קידמו את פני הבאים.

מזג האוויר שיחק לטובת האירוע ובמונדיאל הייתה הפוגה במשחקים שהעלתה את אחוזי הנוכחות של המין הגברי

מחצית השעה לאחר מכן, בשעה היעודה, החל שטף האורחים לפקוד את הכניסה. מי שטרחו לאשר את הגעתם נכנסו מיד והמעטים שלא הבטיחו את מקומם המתינו מעט.

מרחק הנסיעה עד יבנה לא היווה מחסום בפני אדריכלים, מעצבים, ספקים וחברים שפקדו את המקום והאירוע היה ספוג בפרגון, בחיוכים ובהערכה

מזג האוויר שיחק לטובת האירוע ובמונדיאל הייתה הפוגה במשחקים שהעלתה את אחוזי הנוכחות של המין הגברי.

הערב התחיל עם בריזה נעימה, אוכל ושתייה כיד המלך. פינות ישיבה לבנות קידמו את הבאים, שרבים מהם העדיפו להסתובב ולפגוש פנים מוכרות מעולם העיצוב. מתברר שמרחק הנסיעה עד יבנה לא היווה מחסום בפני אדריכלים, מעצבים, ספקים וחברים שפקדו את המקום, והאירוע היה ספוג בפרגון, בחיוכים ובהערכה.

פאולה נבונה הפליגה בדברים על עיצוביה בשנים האחרונות. ההרצאה לוותה בשקופיות שהוקרנו על גבי מסך ענק

בחלל הכניסה הוצבו כני ציור שעליהם עבודותיהם של 62 המועמדים בשמונה קטגוריות שונות. בפינה הימנית של האולם הציגה חברת 'מודי' את הקולקציה האחרונה של חברת Falper, שעוצבה על ידי אורחת הכבוד של "בניין ודיור", האדריכלית והמעצבת האיטלקייה פאולה נבונה. משמאל לכניסה הציגה חברת טמבור את חידושיה, ורבים מהאדריכלים ומהמעצבים הביעו התעניינות.

באולם המרכזי, של אולם 'מעגלים', סביב רחבת ענק עגולה, ממוקמות פינות ישיבה בסגנונות שונים הפזורות על פני שלושה מפלסים. עד מהרה נתפסו כל מקומות הישיבה, הצעירים בגילם והצעירים ברוחם התיישבו על המדרגות והשאר ניצבו בכניסה לאולם. כולם חיכו לתחילת החלק הענייני של הערב.

בסוף חולק לאורחים הגיליון השנתי המיוחד, שעד המסיבה נשמר בכספת שמא דליפת שמות הזוכים תפגע במומנט ההפתעה

ראשון הוזמן לבמה העגולה, שהוצבה במרכז הרחבה, השותף של 'בניין ודיור' באתר האינטרנט, אלי דהן. מאושר ונרגש סיפר דהן על החידושים באתר ועל תחרות בין מעצבים שתתחיל בקרוב ותימשך לאורך כל השנה הקרובה. פרטים על התחרות אפשר יהיה למצוא באתר בקרוב. דהן גם בירך את יפעת ברונר-אברבייה על תפקידה החדש כעורכת הראשית של האתר. לסיום, מלווה בברכת לחיים, כשכל האורחים מחזיקים כוסיות צ'ייסר הנושאות את כתובת האתר, הוא פינה את הבמה לחדווה אלמוז, העורכת הראשית של המגזין, שהוזמנה לבמה לחלוקת הפרסים לזוכים.

כאמור, השנה היו שמונה זוכים. בבחירה השתתפו, מלבד מערכת 'בניין ודיור', חמישה עורכי מגזינים וכתבים בכירים בנושא עיצוב ממקומות שונים בעולם: שניים מארצות הברית, ושלושה מגרמניה, מברזיל ומהודו.

האדריכלים שנבחרו למקום הראשון הם: אילן פיבקו – אדריכלות שכונות, פיצו קדם – אדריכלות פנים; גל מרום – בנייה פרטית; אורי הלוי – אדריכלות משרדים; בר שגיא וורשבסקי – בנייה עירונית; מיכאל אזולאי – מסעדות ומקומות בילוי; יואב מסר – בנייה ציבורית; יסקי-מור-סיון – בנייה בחו"ל.

בתום חלוקת הפרסים הצטרפה נבונה אל אלמוז, שנשארה על הבמה. האדריכלית הפליגה בדברים על עיצוביה בשנים האחרונות. ההרצאה לוותה בשקופיות שהוקרנו על גבי מסך ענק, הנמצא דרך קבע מעל הבר הגדול שלצד הרחבה.

מגשים עמוסים בקינוחים מתוקים חתמו את הערב. לכוסיות הצ'ייסרים שקיבלו האורחים כמזכרת,  נוסף הגיליון השנתי המיוחד, שעד המסיבה נשמר בכספת שמא דליפת שמות הזוכים תפגע במומנט ההפתעה.
 

עוד בנושא

אדריכלות בארץ

עיצוב ישראלי בניחוח אירופאי: הפרויקטים של שפר אדריכלים


לאחר שנים של עבודה עם חברות ומותגים אירופאיים מובילים, מיכל שפר פתחה משרד משלה – 'שפר אדריכלים'. המשרד מתמחה בשימור מבנים ובתכנון למגורים, ויוצק בארצנו יוקרה איטלקית

אדריכלות בארץ

נמלטים מהשמש: פתרונות אדריכליים להתמודדות עם הקיץ הישראלי


קירות זכוכית הפונים לעבר השקיעה נשמעים כמו חלומו הרטוב של כל אחד מאיתנו אך בפועל מדובר בסוג של חממה אם לא מתמודדים כראוי עם הקרניים הלוהטות. פרט לתריסי הפלסטיק שכולנו מכירים ישנן דרכים מתוחכמות ואסתטיות יותר להתמודד עם השמש שמכה בנו בחודשים אלה

אדריכלות בארץ

באוהאוס גרסת המאה ה-21: ראיון עם האדריכל ארד שרון


השנה נחגגות חגיגות ה-100 להקמת בית ספר הבאוהאוס, אנחנו נזכרים בעקרונותיו של בית הספר והשפעות עבודותיו ובעיקר תלמידיו היהודים על האדריכלות בארץ אבל הפעם החלטנו לשאול את מי שגדל על ברכיו של אדריכל אריה שרון – כיצד הבאוהאוס ומורשתו באים לידי ביטוי היום

אדריכלות בארץ

סרטי האדריכלות שמחכים לכם בדוקאביב


פסטיבל דוקאביב, הפסטיבל הבין לאומי לקולנוע דוקומנטרי חוזר בפעם ה-21 לתל אביב. ריכזנו עבורכם את הסרטים המעניינים ביותר עבורנו, קהל המעצבים והאדריכלים

תגובות

כתיבת תגובה