כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  איכות הסביבה לא טובה רק לכדור הארץ, היא גם טובה לכיס

איכות הסביבה לא טובה רק לכדור הארץ, היא גם טובה לכיס

בנייה ירוקה במהותה היא בנייה ידידותית לסביבה, הנקראת גם לעיתים בנייה אקולוגית. כוונתה של בנייה זו היא שלבתים הנבנים ישנה השפעה מופחתת על הסביבה.

מאת: צילום:


סגולותיו של הליך הבניה הירוקה מתבטא בצרכי תחזוקה מינימאליים תוך שמירה על איכות הסביבה.  אלמנטים ירוקים בעת בניית הבית מניבים תועלת כלכלית לדיירים כגון: נוחות אקלימית, הפחתת בחשבונות החשמל, המים והגז, והוצאות נמוכות יותר על תחזוקת המבנה לאורך שנים.

בתכנון ובניית של כל מבנה, ישנה חשיבות רבה לשיקולים אדריכלים והנדסיים סטנדרטים. לאלה מוסיפים גם שיקולים של ניתוח טופוגרפי אקלימי וסביבתי המשפיעים על המבנה. מחשבה רבה מושקעת באופן העמדת המבנה ומיקומו במגרש מבחינת גובה, טופוגרפיה, כיווני אוויר ותאורה, זאת על מנת להשיג ניצול מרבי של אנרגיה סולרית, אור טבעי ובמיוחד אוורור טבעי.

בניה ירוקה מתחילה בבחירת חומרי הגלם- ברגע שחומרי הגלם בעלי עמידות רבה ומשלבים חוזק עם גמישות, כך גם הבית ייסדק פחות, יחזיק מעמד לאורך זמן ללא פגמים. חומרי בניה שמקורם במחזור כמו פרופילי הפלדה הנועד לשלד המבנה  – לבניית הקירות והגגות. מאופיינת בעמידות המבנה בפני טרמיטים ומזיקים אחרים. חומרי הבנייה הינם אנטי אלרגניים, עמידים בעובשים ואינם רעילים.

באוסטק שמיר אנו הופכים את הסלוגן של בנייה ירוקה לדבר פרקטי ומיישמים אותו בבתים שאנו בונים, הלכה למעשה. הניסיון שלנו בבנייה, לאורך יותר מ 20 שנה ומאות בתים, מאפשר לנו להפוך את המילים "בנייה ירוקה" מסלוגן, לדבר אמיתי.

חסכון באנרגיה הינו נדבך מרכזי בבניה ירוקה. שימוש בחומרי בנייה בעלי תכונות של בידוד טרמי איכותי, מפחיתות את הצורך בשימוש באנרגיה מלאכותית. חיסכון האדיר באנרגיה מושג על ידי ריבוד טרמי. לדוגמה: הקיר הבנוי מ- 4 שכבות של חומרים שונים, אשר כל אחד מהם משפר את האיכות הטרמית:
1.  בידוד נפחי, בצורת מזרוני בידוד.
2.  רדיד אלומיניום רפלקטיבי, לצורך מניעת מעבר של קרני חום לתוך המבנה.
3. כיסי אויר בין השכבות השונות.
4. לוחות פוליסטירן דחוסים בעובי של 4 ס"מ, ומעלה, על גבי קירות חוץ של בתים בגמר טיח.
החומרים הבונים את הקיר מתמודדים עם החום, גם על ידי החזר קרינה וגם על ידי מניעת חום המועבר בהולכה ובהסעה. חום נכנס למבנה ב 3 אופנים – קרינה, הולכה והסעה. בעקבות כך, יושבי הבית חשים נוחות אקלימית בכל עונות השנה עם צריכה מועטה של אנרגיה. החיסכון בחשבון החשמל של בית רגיל לעומת בית מבודד של אוסטק מגיע ל- 30%  בחודשי הקיץ ו- 50% בחודש החורף. בחורף כמעט ואין צורך לחמם בקיץ יש צורך במעט מיזוג אויר.

החיסכון האנרגטי גם בא לידי ביטוי בשילוב מערכות חכמות בבניה כגון: מחזור מים אפורים, שימוש במערכות חשמל חכמות ובניית מערכות תאורה ואוורור אינטגרליים בבית. החיסכון בית הבנוי על פי עקרונות החיסכון האנרגטי צורך פחות אנרגיה לצורך תאורה, חימום וקירור, וכך משיגים חיסכון כספי משמעותי בחשבון החשמל.

עוד בנושא

תוכן שיווקי

חם בקהילת השיווק: המוצרים הביתיים שהחליפו זהות


להציץ ל"מזרקה" מתוך השירותים, להתחבא מתחת שולחן ענק במטבח ולשבת על ספה בהשראת דאלי. בפעם הראשונה בעולם נחשפים פריטים של אומנים פורצי דרך, שלקחו מוצרים ביתיים וסטנדרטים, והוציאו אותם מהקשרם. בואו לראות

תוכן שיווקי

חם בעיצוב: ב-22 לינואר מתקיים האירוע המסקרן בעולם העיצוב


אירוע ייחודי יתקיים לראשונה במוזאון תל אביב עם האנשים המסקרנים ביותר בסצנת התרבות התל אביבית, כחלק ממהלך עולמי, בו תל אביב נבחרה להיות היעד הראשון לאירוע. אנחנו נהיה שם כדי לספר לכם

תוכן שיווקי

שלא ימרחו אתכם: החברה שתכניס אתכם לבית בזמן ולא דקה אחרי


אמרו לכם שהבית שבניתם יהיה מוכן ב-1 לחודש, אבל ברגע האחרון ספק הבריז, פרויקט נדחה, חומר לא הגיע והכל מתעכב ועולה לכם ים כסף? לא עוד – הכירו את Building Time, החברה שמבטיחה לעמוד בלו"ז שלכם

תוכן שיווקי

פורשים כנף: פתרונות הצללה וקירוי איכותיים


פרגולות חשמליות, סוככים, חניות לרכב, ומפרשי צל יתנו פתרונות מצוינים לקירוי והצללה מפני הגשם והשמש. חברת קשתות המובילה בתחום מציעה מגוון רחב של מוצרים המותאמים לכל עונות השנה

תגובות

כתיבת תגובה