כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  חיבור מושלם בין הבית לעולם: סגנון הבאוהאוס האהוב זוכה לפרשנות חדשה

חיבור מושלם בין הבית לעולם: סגנון הבאוהאוס האהוב זוכה לפרשנות חדשה

סגנון הבאוהאוס האהוב- זה המשלב בין פשטות, אלגנטיות מינימליסטיזם ופונקציונליות וכבש כבר מזמן אותנו הישראלים, זוכה לפרשנות חדשה ומסקרנת בדמות סדרת חלונות חדשה, המשלבת את הקו הנקי והאלגנטי בבית ומחוצה לו ומתאימה כמו כפפה ליד למגוון רחב של סגנונות.

מאת: באדיבות קליל צילום:


ישראל מודל 2022 מושפעת מאינספור סגנונות אדריכליים בינלאומיים, אך אם נדרש להכתיר אחד מהם כקונצנזוס סביר מאוד שסגנון הבאוהאוס הוא שיזכה בתואר.

הסגנון, שנתפס כמינימליסטי ופונקציונלי במיוחד, החל לצבור תאוצה בשנות ה-20 המוקדמות של המאה הקודמת בגרמניה וכבש בסערה, לא הרבה אחרי, גם את הישוב העברי כאן בארץ ישראל. הניקיון הצורני, הפשטות והתכליתיות עשו את שלהם וממשיכים גם 100 שנים אחרי להרשים ולהקסים.

סדרת הבאוהאוס של קליל כובשת את ישראל

פשוט כובשת: סדרת באוהאוס של קליל בפרויקט שעיצבה נועה בר, צילום שירן כרמל

סדרת הבאוהאוס של קליל כובשת את ישראל

חברת קליל, מהמובילות בפיתוח טכנולוגיות ופתרונות מתקדמים בעיצוב פתחים ופרופילים לבתים פרטיים ולפרויקטים מסחריים, לא נותרה אדישה ועמלה על פיתוח סדרת חלונות הבאוהאוס שמותירה רושם רב בקרב גורמים בתחום העיצוב, הודות לאפשרויות העיצוב הבלתי מוגבלות והתאמת המערכת לסגנון האישי, כך שלא משנה אם אתם מחובבי הסגנון האקלקטי, הקלאסי, או התעשייתי-אורבני, חלונות הבאוהאוס על יתרונותיהם הרבים, יתאימו במדויק עבורכם.

מערכות הבאוהאוס של החברה פותחו ועוצבו על פי עקרונות הסגנון המקורי וברמת גימור גבוהה במיוחד: המראה הנקי והמעוצב בקווים צרים מאפשר להצניע רכיבים ואביזרים שלרוב מהווים חלק ממופע מערכות חלון סטנדרטיות. כך מתקבל מראה מינימליסטי ואלגנטי בתוך הבית ולראשונה גם מחוצה לו. לצד הפשטות והניקיון העיצובי המערכת המתוחכמת מאפשרת גמישות תכנונית מרבית וחלוקות סימטריות ומייצרת מראה על זמני שנאמן לצרכים התכנוניים ומותאם במדויק לטעמם של בעלי הבית.

מערכת הבאוהאוס של קליל

פותחו ועוצבו על פי עקרונות סגנון הבאוהאוס המקורי. צילום אלעד גונן

מערכת הבאוהאוס של קליל

היתרונות לא פוסקים שם: 'קליל' השקיעה משאבים רבים על מנת לפתח מערכת חזקה וטכנולוגית במיוחד שמאפשרת יישום של זיגוג חכם, מבודד אנרגטית ואקוסטית וכן הפעלה של המערכת באמצעות תנועה קלילה ונוחה שמספקת חווית משתמש נעימה ובטוחה.

מערכת הבאוהאוס של קליל

מערכת חזקה וטכנולוגית המשלבת בין זיגוג חכם, בידוד אנרגטי ואקוסטיקה נפלאה. צילום אורית ארנון

"מערכות באוהאוס מותאמות למפתחי חלון ודלת בסגנון ציר או הזזה בכל הגדלים וככאלה נותנות מענה למגוון רחב של צרכים פונקציונליים בחדרים השונים של הבית, תוך שמירה על רצף עיצובי- החל ממפתחים קטנים שדורשים אקוסטיקה טובה כדוגמת חדרי שינה ועבודה ועד למפתחי ענק ביציאה לחצר", מסבירים מומחי החברה. "בפיתוח הסדרה ניתנה חשיבות רבה  לגמישות עיצובית כך שהחלונות יותאמו ויתאימו לסגנונות עיצוב רבים ומגוונים החל מהתעשייתי והמודרני, דרך הקלאסי והאקלקטי ועד המונומנטלי- תיאטרלי".

מערכת באוהאוס- עיצוב ליטל גבאי, צילום שירן כרמל

מענה למגוון צרכים תוך שמירה על רצף עיצובי, גם במפתחי ענק ליציאה לחצר. עיצוב ליטל גבאי, צילום שירן כרמל

מערכת באוהאוס- עיצוב ליטל גבאי, צילום שירן כרמל

בדומה לעקרון מוביל בסגנון הבאוהאוס, גם בסדרת החלונות מבית 'קליל' הצורה נובעת מהפונקציה: "הדרישה ההולכת וגוברת בשוק הבנייה הפרטית לפתחים גדולים יותר מצריכה לייצר פרופילים בעלי מסה ועומק גדולים יותר מאי פעם- פרופילים בעלי עמידות גבוהה שעומדים בלחצים ועמידים בפני תנאי הסביבה", מוסיפים המומחים. "את חיזוקי הפרופילים עיצבנו בצורת בליטה גבוהה וצרה שמופיעה לאורך כל החזית החיצונית ונסגרת באופן רציף בכל המישור החיצוני, כך נוצרת מערכת קווים צרה ועדינה שמושכת אליה את מלוא תשומת הלב. הבליטות שוות בצורתן ומייצרות הרמוניה מושלמת בין המראה הפנימי והחיצוני".

הצורה נובעת מהפונקציה, פרויקט שעיצבה פנינית שרת, צילום שי גיל

הצורה נובעת מהפונקציה. מתוך פרויקט שעיצבה פנינית שרת אזולאי, צילום שי גיל

הצורה נובעת מהפונקציה, פרויקט שעיצבה פנינית שרת, צילום שי גיל

בשונה מהסגנון הבלגי המוכר והאהוב, חלונות סדרת הבאוהאוס  נטולי קימורים וצורניות מסוגננת ומאופיינים במשטחים מישוריים, קווים ישרים, רדיוסים צרים ומפגשים ניצבים. מוטיב זה מאפשר אוניברסליות והתאמה של המערכת לסגנונות אדריכלות שונים הן בנייה בהרחבה בקיבוץ או בכפר והן בפרויקטים האייקונים בלב תל-אביב.

בתוך כך, שאיפתם של קברניטי החברה היתה לעצב את דגמי הבאוהאוס באופן שמושפע מהפונקציה ותרחיש החיים במבנה, כך נוצרה מערכת שאינה נכנעת לסימטריה ואינה מצריכה אחידות בין כל צדדי הדגם. ניתן לבצע בעזרתה חלוקות באזורים גדולים בהם קיימים חלקים קבועים, לטובת מעבר אור וחשיפה לנוף, או לייצר כנפי זכוכית גדולות ומרשימות שמנחות את המשתמש לכיוון היציאה. התחשבות בתרחישים ואילוצים שכאלו יצרו עיצוב לא טריוויאלי כמותו טרם ראינו במחוזותינו.

 

מערכת באוהאוס בפרויקט של נורית מור יוסף, צילום שירן כרמל

נטולת קימורים ומאופיינת במשטחים מישוריים. עיצוב נורית מור יוסף, צילום שירן כרמל

מערכת באוהאוס בפרויקט של נורית מור יוסף, צילום שירן כרמל

המחשבה על כל פרט בסדרת הבאוהאוס ניכרת גם בידיות והאביזרים הנלווים, שתואמים את אופיים הצורני של הפרופילים: "הידיות תוכננו כך שהצללית שתתקבל מהם ממרחק תתורגם לצורה גיאומטרית פשוטה וברורה. בתקריב ניתן לשלב צורות מעוגלות ורכות העונות על צרכים ארגונומיים, לצורך חיבור הרמוני בין הידיות למערכת עוצבו ויוצרו במיוחד רוזטות מלבניות שמהוות נקודת ממשק וקישור צורני לפרופיל המלבני".

מחשבה על כל פרט, צילום שירן כרמל

מחשבה על כל פרט. צילום שירן כרמל

מחשבה על כל פרט, צילום שירן כרמל

גם אתם רוצים ליהנות מסדרת באוהאוס של קליל?- היכנסו לאתר קליל

 

 עוד בנושא

תוכן שיווקי

עיצוב הבית בשילוב מערכות מיזוג אוויר, כך עושים את זה נכון


"מזגן, איש גבס ואסתטיקה נכנסים לבר"... אם זה נשמע לכם כמו התחלה של בדיחה, כנראה שגם אתם עדיין חושבים שמזגן ואסתטיקה לא באמת הולכים ביחד.

תוכן שיווקי

טיפים לתחזוקת הדירה שלכם


כאשר אתם עוברים לראשונה לדירה בבעלותכם, יש לכם הרבה על הראש: אתם צריכים לדאוג למעבר עצמו, לרכוש רהיטים, לתכנן את חנוכת הדירה ולהתרגל לתשלומי המשכנתא. עם כל ההתרגשות, קל לשכוח לבצע פעולות שגרתיות של תחזוקה, במיוחד בהתחשב בעובדה שאף פעם לא נאלצתם לבצע אותן בעבר.

תוכן שיווקי

תביעה לפינוי מושכר - הכלי האפקטיבי מול שוכר בעייתי


כשאדם (להלן: "המשכיר") משכיר את דירתו לאחר (להלן: "השוכר"), חותמים השניים חותמים על חוזה שכירות שקובע, בין היתר, את גובה שכר הדירה, מהם התשלומים הנוספים שעל השוכר לשלם וכן מתחילה תקופת השכירות ומתי היא נגמרת.

תוכן שיווקי

תשאפו גבוה: "הום 21" משפיעה על איכות החיים


המעצב טל אלימלך ניצח על סימפוניה שלמה של חומרים טבעיים ליצירת מראה מושלם בדירה שלחופי אשדוד. מלאכת מחשבת של חיפויי קיר ונגרות בהתאמה אישית הפכה את דירת הקבלן לבית חם ויוקרתי, והכל מבית היוצר של "הום 21".

תגובות

כתיבת תגובה