כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  חכמה בחדר המיטה

חכמה בחדר המיטה

המיטה, הרהיט הדומיננטי ביותר בחדר שינה, חייבת להתאים קודם כול לצרכים האישיים של המשתמשים בה, בעיצוב ההולם את החלל שבו היא ממוקמת

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום:


 חדר השינה הוא חלל שמיועד בעיקר להתרגעות ולמילוי מצברים, אך האם מגמת העיצוב היום עונה על צרכים אלה? זאת הייתה השאלה העיקרית שעליה ענו אבי ברססט, הבעלים של הולנדיה, ועמית ישראל, המעצב הראשי של החברה, בריאיון  לרגל השקת מזרן חדש עם מערכת חימום בילד אין. ניסיתי גם לדלות מהם מידע על המגמה של שיתופי פעולה עם מעצבי על בינלאומיים.

 
גודל המיטה מותאם לנתוני החדר, גישה נכונה מאוד כשמדובר בעיצוב, אבל חייב להיות גם שיקול פרקטי, שלעתים נדחק לפינה
 
בעיצוב פנים הבית בשנים האחרונות בולטת, מצד אחד, המגמה של חללים פתוחים ומיעוט קירות מפרידים: המטבח פתוח לסלון או לפינת המשפחה, חדר האמבטיה פתוח לחדר שינה הכולל גם פינת הסבה וטלוויזיה, ולעתים גם מחשב, שממלא היום פונקציות רבות. מצד שני, בהרבה דירות עירוניות קטנות אדריכלים ומעצבי פנים מתאימים את גודל הרהיטים לנתוני החדר, גישה נכונה מאוד כשמדובר בעיצוב, אבל חייב להיות גם שיקול פרקטי, שלעתים נדחק לפינה, ואז עלולה להיווצר אי נוחות בהתנהלות היום יומית.
 
מתוך הריאיון עם ברססט וישראל עלה ששילוב בין פונקציונאליות, פרקטיות ואסתטיקה הוא אפשרי, אם כי הוא מצריך פעולות רבות של מחקר ופיתוח, שמתבצעות בחברת הולנדיה בתדירות מתמשכת ושתוצאותיהן מדברות בעד עצמן.
 
חלוקת האחריות בהולנדיה ברורה: ברססט אמון על הצד הפרקטי והפונקציונאלי ואילו באחריותו של ישראל נמצא פן העיצוב, המיושם בשתי סדנאות עיצוב המנוהלות ומפוקחות על ידו. סטודיו אחד נמצא בדיזיין סנטר והשני בשדרות.
 
שילוב בין פרקטיות ואסתטיקה הוא אפשרי, אם כי הוא מצריך פעולות רבות של מחקר ופיתוח, שמתבצעות בחברת הולנדיה בתדירות רבה
 
"כשחושבים על חדר שינה צריך לזכור שהרהיט החשוב והמרכזי ביותר, שלמעשה 'עושה' את חדר השינה, הוא המיטה", מסביר ברססט. "המיטה צריכה קודם כול להיות נוחה ומותאמת לגודל המשתמשים בה, מעבר לכל מיני פונקציות שמוסיפים לה, כמו מערכת רמקולים, טלוויזיה נשלפת, כוונונים, מערכות מסאז' וריפוד תלת ממד נושם. אי אפשר להביא מיטה באורך של 1.60 מ' לזוג שאחד מהם מתנשא לגובה של 1.80 מ' ויותר רק כי חדר השינה קטן".
 
ברססט התייחס גם למרווח שבין המיטה לרצפה. "אנחנו חיים במדינה מדברית שכמויות האבק בה עצומות. החלל שמתחת למיטה חייב להיות פתוח לסירקולציה של אוויר כדי להפחית בצורה משמעותית את בעיית קרדית האבק. אפילו שטיח מקיר לקיר אינו מומלץ. זה מה שהביא אותנו לתכנן את המיטות עם גלגלים המאפשרים להזיזן בקלות לצורך ניקוי".
 
ברססט הדגיש שיש צורך ליצור אווירה נינוחה ורגועה בחדר השינה ולשים לב לכמה דברים. למשל, כדאי להרחיק מצדי המיטה שקעים ומטענים מיותרים, ובהם כאלה המיועדים לטלפונים סלולריים ולמחשבים. יש להפחית את מספר המראות בחדר, ובוודאי לא לקבוע אחת מול המיטה. שני דברים חשובים במיקום המיטה בחדר: האחד הוא שהכניסה לחדר תהיה בטווח הראייה של השוכבים במיטה והשני הוא הנגישות למיטה. המסגרת צריכה להיות ללא פינות, בליטות וזוויות שבהן אפשר להיתקל, והמעברים לצדי המיטה חייבים להיות פנויים מרהיטים ומאביזרים מיותרים.
 
חברת הולנדיה מייבאת מוצרים של חברות אירופאיות רבות, אבל עיקר גדולתה הוא הייצור המקומי. כאן בארץ נעשים כל הפיתוחים של מוצרים חדשים
 
חברת הולנדיה הוקמה בשנת 1981 על ידי יצחק ברססט, הפעיל בה עד היום ומכהן כנשיא. ברססט, חקלאי שהתמחה בגידול ארטישוקים, נפגע בגבו, ובחיפוש אחרי מזרן שייטיב איתו הגיע להולנד, לחברת הולנדיה, יצרנית מיטות מכווננות, דבר שבאותה עת אפילו לא חלמו עליו בישראל. המיטה הוכיחה את יעילותה בהחלמתו של יצחק מהפציעה, הוא רכש אחת לעצמו והחל לייבא מיטות דומות לקרובים וחברים. בהדרגה ובעצת ידידים הוא פתח את חברת הולנדיה ישראל. במשך חמש שנים העסק גדל עקב בצד אגודל, עד שבשנת 1986, עם שחרורו מצה"ל, הצטרף אבי ברססט, בנו של יצחק, לעסק. היום מונה החברה שמונה סניפים גדולים בכל הארץ ומפעל ייצור בשדרות, המספק את כל התצרוכת המקומית ומייצא לארצות אירופה, לארצות הברית, לאוסטרליה, לדרום אפריקה ולסין. בסין פתחה החברה לאחרונה אולם תצוגה המיועד במיוחד לבתי מלון.
 
הולנדיה מייבאת מוצרים מחברות אירופאיות רבות, אבל עיקר גדולתה הוא הייצור המקומי. כאן בארץ נעשים כל הפיתוחים של מוצרים חדשים, המבוססים על סקרים שוטפים הנערכים אצל לקוחות החברה הוותיקים והחדשים במקומות שונים בעולם.
 
במפעל בשדרות מייחדת הולנדיה דגמים לדרישות קהל היעד בכל אחת מהמדינות שאליהן היא מייבאת מזרנים ומיטות. היתרון הבולט במפעל ייצור בארץ הוא היכולת לייצר מיטות ומזרנים בהתאמה אישית, שלעתים הופכים מאוחר יותר לחלק מקו ייצור, למשל, המיטה העגולה מפרויקט המאה של "בניין ודיור".
 
בשנים האחרונות, הרבה בזכותו של מעצב החברה ישראל, החל אבי ברססט לקדם את נושא העיצוב, אבל הוא לא בא על חשבון הנוחיות אפילו לרגע.
 
עיצוב המיטה שהוזמן אצל קארים ראשיד הגיע לחברה כקונספט. עיקר הטיפול בפרטים והתאמת הקונספט למוצר מוגמר נעשה בסדנאות העיצוב בניצוחו של ישראל.
 
"אני חובב צניחה חופשית ואת הריחוף בין שמים לארץ, אבל בסופו של דבר אני נוחת על הקרקע, ורצוי עם שתי רגליים", אומר ישראל. "כך אני רואה את שיתוף הפעולה עם אבי. אני מתעופף עם כל מיני רעיונות עיצוב, ובסוף מחבר את כולם ומעמיד אותם איתן על הקרקע, כלומר הופך אותם מעשיים ופרקטים מאוד". 
 
כדאי מאוד שהעיצוב של ישראל יהיה פרקטי, כי כל אבטיפוס של מיטה זוגית, מזרן, מיטת נוער או ספה נפתחת מגיעים קודם כול לחדר השינה של ברססט. הוא באופן אישי מנסה בפועל כל פיתוח חדשני, ועד שאין אישור סופי ממנו הדגם אינו עובר לקו יצור.
 
למשל, עוד לפני בוא הקיץ הספיק ברססט לבדוק ולאשר קו ייצור חדש של מזרנים מחממים, שאלמנט העיצוב בהם עדיין לא נחשף.

עוד בנושא

תוכן שיווקי

חם בקהילת השיווק: המוצרים הביתיים שהחליפו זהות


להציץ ל"מזרקה" מתוך השירותים, להתחבא מתחת שולחן ענק במטבח ולשבת על ספה בהשראת דאלי. בפעם הראשונה בעולם נחשפים פריטים של אומנים פורצי דרך, שלקחו מוצרים ביתיים וסטנדרטים, והוציאו אותם מהקשרם. בואו לראות

תוכן שיווקי

חם בעיצוב: ב-22 לינואר מתקיים האירוע המסקרן בעולם העיצוב


אירוע ייחודי יתקיים לראשונה במוזאון תל אביב עם האנשים המסקרנים ביותר בסצנת התרבות התל אביבית, כחלק ממהלך עולמי, בו תל אביב נבחרה להיות היעד הראשון לאירוע. אנחנו נהיה שם כדי לספר לכם

תוכן שיווקי

שלא ימרחו אתכם: החברה שתכניס אתכם לבית בזמן ולא דקה אחרי


אמרו לכם שהבית שבניתם יהיה מוכן ב-1 לחודש, אבל ברגע האחרון ספק הבריז, פרויקט נדחה, חומר לא הגיע והכל מתעכב ועולה לכם ים כסף? לא עוד – הכירו את Building Time, החברה שמבטיחה לעמוד בלו"ז שלכם

תוכן שיווקי

פורשים כנף: פתרונות הצללה וקירוי איכותיים


פרגולות חשמליות, סוככים, חניות לרכב, ומפרשי צל יתנו פתרונות מצוינים לקירוי והצללה מפני הגשם והשמש. חברת קשתות המובילה בתחום מציעה מגוון רחב של מוצרים המותאמים לכל עונות השנה

תגובות

כתיבת תגובה