כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  כל מה שרציתם לדעת חימום תת רצפתי

כל מה שרציתם לדעת חימום תת רצפתי

רגע לפני שהחורף שוב מגיע, כדאי לחשוב על מערכת חימום טובה יותר ומייבשת פחות. מומחי חברת "חימומית" עם כל מה שצריך לדעת על חימום מתחת לרצפה

מאת: צילום:


רבים מאיתנו אשר בונים את ביתם בשנים האחרונות, מבינים את הצורך במערכת חימום ביתית ואיכותית. בדיוק כשם שאנו נוטים להשקיע בעיצוב הבית, בחירת ריהוט, תאורה באיכות טובה וכולי כך אנו גם מקפידים על מערכת חימום איכותית.

 

מדינת ישראל הינה אחת המדינות החמות ולכן במשך השנים רובנו מסתפקים במזגן לחימום הבית, בעיקר מהסיבה שהוא גם ממזג בקיץ וכך נחסכת מאיתנו הוצאה נוספת על מערכת חימום.

 

אבל כפי שנאמר, בשנים האחרונות מגמה זו השתנתה ורובנו כבר מאסנו בחימום המייבש של המזגן ועברנו למערכות חימום איכותיות יותר, כמו מערכת הסקה ע"י רדיאטורים, ע"י קמין או ע"י מערכת לחימום תת רצפתי.

 

אנשים רבים הבונים את ביתם, משקיעים את מיטב כספם כדי להגשים את חלומם בבניית בית יפה ואיכותי ומבינים שההשקעה במערכת חימום איכותית כדאית ותורמת רבות לאיכות החיים שלהם.

 

 

 

והגיע הזמן להכיר את המערכת חימום תת רצפתי
 

 כולנו יודעים כי אין תחושה נעימה יותר מאשר ללכת בבית יחפים ולהרגיש את הרצפה החמימה, המקרינה חום נעים בכל חלל הבית, להלך בחופשיות על הרצפה ללא גרביים ונעלי בית ולהרגיש חום נעים ומלטף במקום קרירות בכפות הרגליים יוצרת אווירה מיוחדת אשר ממלאת את חלל הבית בתחושה של קיץ וזאת למרות שבחוץ קר וגשום.

 

לשם כך נועדה מערכת לחימום תת רצפתי, המבוססת על צנרת מים המותקנת תחת הרצפה, בתוך הצנרת מסוחררים באופן רציף, מים חמימים המקרינים חום דרך הרצפה, באופן אחיד בכל חלל הבית.

 

 

נעים לשבת על הרצפה

 

צנרת

הצנרת מותקנת לפני ריצוף הבית, באופן מקצועי ואיכותי וללא חיבורים, כך שאין כל סכנה שצינור מסוים, ידליף מים כתוצאה מחיבור לא תקין, שטח הבית מחולק למספר מעגלים ובכל מעגל יש צינור רציף ללא חיבורים, הצינור יוצא מרכזת המים וחוזר אליה ללא כל חיבור בדרך.

הצנרת איכותית ביותר ובנויה משלוש שכבות: שכבת פלסטיק, מעליה שכבת אלומיניום ומעליה שכבת הגנה נוספת עשויה פלסטיק קשיח. טמפ' המים והלחץ אשר מוזרמים בצנרת, אינם מתקרבים למחצית מיכולותיה לעמוד בחום ובלחצים ועל כן הצנרת עמידה לאורך עשרות שנים, ללא חשש של פגיעה או דליפה. מומלץ שפריסת הצנרת, תעשה ע"י בעל מקצוע מיומן ומקצועי, שיש לו הידע בפריסת צנרת לחימום תת ריצפתי, כמו בכל מקצוע, חשוב להקפיד על כללים מסוימים וזאת על מנת שהחימום יהיה איכותי, מהיר וחסכוני.
 

צינורות שמונחים מתחת לריצוף

 

בידוד

כל מעגלי הצנרת התת ריצפתים, מונחים על בידוד איכותי וייעודי, אשר מיובא מאירופה במיוחד למטרה זו, הבידוד שומר שהחום יעלה כלפי מעלה בלבד ולא יתבזבז כלפי מעלה, על שכבת הבידוד מודבקת יריעת אלומיניום אשר מקרינה את החום בצורה אפקטיבית יותר כלפי מעלה, הצנרת מתחברת לבידוד בעזרת אטבים מיוחדים מפלסטיק אשר מאפשרים לצינור להתרחב ולהתכווץ במידת הצורך ולא ע"י רשתות ברזל עם חיבורים של חוטי ברזל או אזיקונים כפי שמקובל בחברות אחרות.
 

שכבת הבידוד

 

מרכזיית חלוקה

ליבה של מערכת החימום היא מרכזיית החלוקה, קיימות בשוק מגוון רחב של מרכזיות חלוקה, אך רובן מתאימות למערכות מים רגילות של הבית ולא למערכת חימום תת רצפתי.

עיקר ההבדלים הם בקוטר המעבר של המים ובאבזור המתאים למערכת חימום תת רצפתי כגון: מדי חום, פורקי אוויר, לכל מרכזיה רגשי זרימה על כל מעגל, אפשרות לחיבור ברזים חשמליים לשליטה אלקטרונית ועוד.

כאשר משקיעים במערכת חימום תת רצפתי, חשוב להקפיד להשקיע גם במרכזיית חלוקה המותאמת עם אביזריה לחימום תת רצפתי, ההבדל במחיר אינו גדול, אך ההבדלים בתוצאות משמעותיות ביותר.

 

מרכזייה

 

יחידת האנרגיה

לאחר שהתקנו את הצנרת ואת הבידוד ויש לנו מרכזיית חלוקה איכותית, כל מה שנשאר כדי שנתחיל ליהנות מבית נעים וחמים, זה להתקין יחידת אנרגיה, שתחמם את המים המסוחררים בצנרת.
כיום קיימים מספר אמצעי חימום המשמשים כיחידות אנרגיה לחימום תת רצפתי ובכללם:

תנור הסקה הפו או תנור הסקה הפועל על גז. 

תנור הסקה -Volcano:

משאבת חום חשמלית:

 

אמצעי שליטה ובקרה

באופן עקרוני, אם הצנרת מותקנת באופן מקצועי ואחיד, על גבי בידוד איכותי ומחוברת למרכזיית חלוקה איכותית, המערכת תהיה מאוזנת מבחינה תרמית ואינה מחייבת אמצעי שליטה ובקרה ייחודיים בנוסף על אמצעי השליטה והבקרה המותקנים על יחידת האנרגיה, תנור הסקה או משאבת חום.

אך כיום, לקוחות רבים מעוניינים להתקין אמצעי שליטה ובקרה בכדי לשלוט באופן נפרד על כל חלל וחדר מבחינת הפעלה וכיבוי של אותו אזור, באם נמצאים בו או לא ומבחינת הטמפרטורה הרצויה בו.

 

לסיכום, חימום תת רצפתי כבר לא לבעלי יכולת כלכלית בלבד, ניתן להתקין מערכת חימום תת רצפתי לחימום הבית, גם בתקציב נמוך יחסית, עם זאת אנשים רבים, הבאים לבנות את ביתם, משקיעים את מיטב כספם ובצדק בריהוט, תאורה, עיצוב וכו', הלקוחות היום מבינים יותר ויותר, שיש צורך והגיון להשקיע גם במערכת חימום איכותית. כפי שניתן להבין ממאמר זה, ישנה חשיבות רבה שההתקנה תתבצע ע"י חברה מנוסה ומוכרת, אשר יש לה את הידע המתאים והיא משתמשת בציוד הנכון והתקני להתקנת מערכת מסוג זה.

 

חשוב לציין כי לאחר ריצוף הבית, המערכת טמונה תחת הריצוף ולא ניתן לשדרג אותה, לכן יש משנה תוקף למקצועיות, לידע ולניסיון בהתקנת מערכות מורכבות כאלה. ואם מקפידים על התקנת מערכת תת רצפתית איכותית, ניתן ליהנות ממנה בצורה מושלמת בימי החורף הקרים.

 

המאמר נכתב על ידי עופר פלש – מנכ"ל חברת חימומית בע"מ

עוד בנושא

תוכן שיווקי

חם בקהילת השיווק: המוצרים הביתיים שהחליפו זהות


להציץ ל"מזרקה" מתוך השירותים, להתחבא מתחת שולחן ענק במטבח ולשבת על ספה בהשראת דאלי. בפעם הראשונה בעולם נחשפים פריטים של אומנים פורצי דרך, שלקחו מוצרים ביתיים וסטנדרטים, והוציאו אותם מהקשרם. בואו לראות

תוכן שיווקי

חם בעיצוב: ב-22 לינואר מתקיים האירוע המסקרן בעולם העיצוב


אירוע ייחודי יתקיים לראשונה במוזאון תל אביב עם האנשים המסקרנים ביותר בסצנת התרבות התל אביבית, כחלק ממהלך עולמי, בו תל אביב נבחרה להיות היעד הראשון לאירוע. אנחנו נהיה שם כדי לספר לכם

תוכן שיווקי

שלא ימרחו אתכם: החברה שתכניס אתכם לבית בזמן ולא דקה אחרי


אמרו לכם שהבית שבניתם יהיה מוכן ב-1 לחודש, אבל ברגע האחרון ספק הבריז, פרויקט נדחה, חומר לא הגיע והכל מתעכב ועולה לכם ים כסף? לא עוד – הכירו את Building Time, החברה שמבטיחה לעמוד בלו"ז שלכם

תוכן שיווקי

פורשים כנף: פתרונות הצללה וקירוי איכותיים


פרגולות חשמליות, סוככים, חניות לרכב, ומפרשי צל יתנו פתרונות מצוינים לקירוי והצללה מפני הגשם והשמש. חברת קשתות המובילה בתחום מציעה מגוון רחב של מוצרים המותאמים לכל עונות השנה

תגובות

כתיבת תגובה