כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  לקראת ליל הסדר: טיפים לבחירת שולחן אוכל

לקראת ליל הסדר: טיפים לבחירת שולחן אוכל

אילן מכבי מ"הגלריה" מספק טיפים לרכישת שולחן אוכל – איך אפשר להוסיף עוד אנשים לשולחן בלי להגדיל אותו? איזו טכניקת פתיחה של השולחן היא הטובה ביותר? איך מתאימים את השולחן לחלל? ועוד. ליל סדר חגיגי במיוחד

מאת: מערכת אתר בניין ודיור צילום: יח"צ


 שולחן האוכל הינו רהיט ביתי נפוץ, אשר הפך בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. מעצבים ואדריכלים רבים בוחרים לשים דגש על עיצוב שולחן האוכל ולתת לו מקום נכבד בעיצוב ושדרוג הבית. פינת אוכל זה מקום בו מתלכדת כל המשפחה, לכן חשוב ליצור פינה חמה, פרקטית ומזמינה לצורכי המשפחה.

ב"הגלריה" ניתן למצוא שולחן אוכל מעוצב, עשוי עץ אלון מלא. לפני פתיחה השולחן מכיל 8 מקומות ישיבה. לאחר פתיחותו מידותיו מגיעות ל- 3.40/1.10 מ'. ויכולתו להכיל 12 מקומות ישיבה. (מחיר השולחן: 17,500 ₪, מחיר כיסא בריפוד בד: 1400 ₪).

לדבריו של אילן מכבי, מעצב ובעליה של "הגלריה", "יש להתאים את עיצוב השולחן לאופי הבית ולסגנון העיצוב וכן להתאים את מידות השולחן וצורתו לחלל הנבחר".
כדי ליצור עניין מבחינה עיצובית חשוב ליצור נבדלות של שולחן האוכל משאר חלקי הבית, כך בעצם יתקבל הדגש העיצובי אותו רוצים להבליט. כמו כן, מומלץ להוסיף מעל שולחן האוכל נברשת בעלת נוכחות מרבית ואולי אף צבעונית לנועזים שבינינו, דבר שיגרום לסימון השולחן ולהוספת החמימות המשפחתית.

עוד מציין מכבי, כי "לפני רכישת שולחן האוכל יש לוודא אופציות לפתיחת השולחן ולהבין מהן היתרונות והחסרונות בכל אופציה. ממרכז השולחן הפתיחה קלה יותר ופרקטית, אך פלטת השולחן נחתכת באמצע. מצדי השולחן הפתיחה מסורבלת יותר, אך הפלטה נשארת שלמה מבחינה עיצובית". בנוסף, מפנה מכבי את תשומת ליבנו ליתרון עיצובי נוסף שכן "רגליים פנימיות חוסכות במקום ישיבה".

מכבי מסכם כי "מטבע הדברים האופנה משתנה, אורח חיינו עובר שינויים וכך גם הרצון שלנו לשנות, אך אין צורך לעבור דירה ולשנות סביבת מגורים מוכרת ואהובה. אפשר להישאר באותו המקום ולהתאים אותו לאופנה המשתנית או לצרכים ולאורך החיים שאולי עברו שינוי. כל זאת על ידי שינוי החלל ועיצובו מחדש".

טיפים לבחירה נכונה של שולחן אוכל:
• יש להתאים את עיצוב השולחן לאופי הבית ולסגנון העיצוב.
• כדי ליצור עניין מבחינה עיצובית יש ליצור נבדלות משאר חלקי הבית: או מבחינת בחירת הצבע או מבחינת סוג החומר. לדוגמא: אם הבית הינו בעיצוב הייטקי וצבעו לבן, יש אפשרות לבחור שולחן מאותו הסגנון אך בצבע שונה, כגון מתכת כסופה המתאימה לאופי העיצוב.
• חשוב מאוד להתאים את מידות השולחן לגודל החלל. יש לוודא את צורת החלל הרצוי למיקום שולחן האוכל. האם הוא עגול, מרובע, מלבני?
• בטרם רכישת שולחן לפינת אוכל יש לקחת בחשבון את מספר הנפשות במשפחה ותדירות האירוח. כלומר, במידה והמשפחה כוללת מס' רב של נפשות מומלץ לרכוש שולחן גדול יחסית ולהימנע מפתיחה. במידה והמשפחה מאחרת בתדירות גבוהה מומלץ לרכוש שולחן שאופציית הפתיחה תהיה קלה ונוחה.
• ישנן מספר אופציות לפתיחת שולחן: ממרכז השולחן הפתיחה קלה יותר ופרקטית אך פלטת השולחן נחתכת באמצע. מצדי השולחן הפתיחה מסורבלת יותר, אך הפלטה נשארת שלמה מבחינה עיצובית.
• רגליים פנימיות חוסכות במקום ישיבה.
פינת אוכל זה מקום בו מתלכדת כל המשפחה, לכן חשוב ליצור פינה חמה, פרקטית ומזמינה לצורכי המשפחה.

ניתן להשיג: "הגלריה" ידידיה פרנקל 20, ת"א. 03-6816331. www.hagalery.co.il

עוד בנושא

תוכן שיווקי

דירה בצבע – המדריך לצביעת דירה של סילבס צבעים


צביעת דירה היא אחת הפעולות הנפוצות שכמעט כולם מבצעים מעת לעת אך בניגוד לדעה הרווחת בקרב רבים, על מנת להגיע לתוצאות הרצויות ולהיות שבעי רצון, צריך לתכנן את הצביעה של הדירה ולהקפיד על מספר כללי בסיס החל מבחירת צבעים נכונה ועד צביעה באופן נכון ויסודי.

תוכן שיווקי

שימוש בטכנולוגיית CNC בתעשייה – כל מה שחשוב לדעת


ברמה הבסיסית ביותר, CNC הוא קיצור של הביטוי Computer Numerical Control, או בעברית – שליטה ספרתית ממוחשבת. מדובר בטכנולוגיה שמשמשת גופים רבים בעולם התעשייה, בדגש על עיבוד של חומרי גלם שונים לכדי רכיבים בפסי ייצור ולכדי מוצרים מוגמרים.

תוכן שיווקי

עיצוב הבית בשילוב מערכות מיזוג אוויר, כך עושים את זה נכון


"מזגן, איש גבס ואסתטיקה נכנסים לבר"... אם זה נשמע לכם כמו התחלה של בדיחה, כנראה שגם אתם עדיין חושבים שמזגן ואסתטיקה לא באמת הולכים ביחד.

תוכן שיווקי

טיפים לתחזוקת הדירה שלכם


כאשר אתם עוברים לראשונה לדירה בבעלותכם, יש לכם הרבה על הראש: אתם צריכים לדאוג למעבר עצמו, לרכוש רהיטים, לתכנן את חנוכת הדירה ולהתרגל לתשלומי המשכנתא. עם כל ההתרגשות, קל לשכוח לבצע פעולות שגרתיות של תחזוקה, במיוחד בהתחשב בעובדה שאף פעם לא נאלצתם לבצע אותן בעבר.

תגובות

כתיבת תגובה