כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  לרגל עונת השיפוצים: כך תבחרו את השיש האולטימטיבי למטבח שלכם

לרגל עונת השיפוצים: כך תבחרו את השיש האולטימטיבי למטבח שלכם

האביב כבר כאן, עונת השיפוצים החלה ואם גם אתם מחפשים שיש חדש למטבח ולא בטוחים מהו השיש האולטימטיבי עבורכם, הכתבה הבאה היא בדיוק עבורכם. עם כל כך הרבה סוגים ודגמים הבחירה במשטח טוב ואיכותי רק הולכת ומסתבכת. אז מה עדיף? אבן קיסר, פורצלן או אולי שיש טבעי? צוות 'שיש אגם' ויועצי 'שיש אלחי' עונים.

מאת: תוכן שיווקי צילום: שיש אגם ושיש אלחי


בעשור האחרון הפך המטבח לציר המרכזי והחשוב ביותר בבית הישראלי וההשקעה בו נסקה בהתאם. לצד תכנון ובחירת ארונות המטבח ומוצרי החשמל הישראלים משקיעים מחשבה יתרה בבחירת משטחי העבודה שכן עליהם מתבצעת מרבית העבודה בחלל הדינמי והפעיל.

"אחד הדברים הראשונים שעולים בהקשר של משטח למטבח הוא העיצוב והנראות ועם זאת, חשוב לזכור שהמשטח במטבח משמש כמשטח עבודה לכל דבר. אם אתם נוהגים לבשל ולאפות על בסיס כמעט יום- יומי כדאי שהמשטח יראה נפלא ובד בבד יהיה מספיק קשיח ועמיד בפני התנאים המאתגרים ששוררים במטבח". כך על פי המומחים מצוות 'שיש אגם' ויועצי 'שיש אלחי' שהתראיינו לכתבה.

מים, חום חשיפה ללכלוך ושחיקה הם רק חלק מהגורמים שגורמים לבלאי במטבח והמשטח צריך לעמוד בפניהם. לדברי המומחים, ישנם סוגי משטחים שיעמדו באתגרים האלה טוב יותר מאחרים ונקודה זאת עשויה להשפיע באופן ניכר על נוחות השימוש במטבח ועמידותו לאורך שנים.

כך תבחרו את המשטח האולטימטיבי למטבח

כך תבחרו את המשטח האולטימטיבי למטבח

קבלו אותם! אלו הם סוגי השיש המובילים למטבחים:

בישראל משווקים כיום מגוון רחב של סוגי שיש למטבחים. כך למשל השיש הטבעי שלמרבה ההפתעה תופס נתח קטן יחסית מהשוק, בפרט בשל העובדה שעל אף עמידותו ויופיו המרהיב של השיש, מדובר במשטחים שנושאים תג מחיר גבוה במיוחד.

"בניגוד לסוגי משטחים אחרים, שיש טבעי הוא המשטח היחיד שנוצר בטבע ושנחצב ממעמקי האדמה בעוד שאר הסוגים מיוצרים במפעלים מתרכובות שונות של מינרלים שנדחסים בטמפרטורות גבוהות", מסבירים המומחים. "קיים מספר לא מבוטל של סוגי שיש טבעי אך המוצלח ביותר (בהיבטים של עמידות לחום, שריטות ולכלוך) הוא ללא ספק שיש הגרניט. יש לו יתרונות בולטים כמו עמידות בפני טמפרטורות גבוהות וכתמים ומראה ייחודי אותו ניתן למצוא רק בקטלוג של הטבע. החיסרון המרכזי הוא כאמור עניין המחיר".

המשטח האולטימטיבי למטבח שלכם

המשטח האולטימטיבי למטבח שלכם

שיש אבן קיסר הוא המוכר מבין כל הסוגים: איכותם הגבוהה של המשטחים, העיצובים המרהיבים והעובדה שהוא מיוצר כאן אצלנו בישראל, גורמים לכך שהוא היה ועודנו אחד הנמכרים ביותר.

"חברת אבן קיסר החלו את דרכם בייצור משטחים בהם החומר העיקרי הוא קוורץ. תהליך מורכב של דחיסה בטמפרטורות גבוהות, הוספת פיגמנטים ושיפור מתמשך של איכותם ועמידותם לאורך השנים הופכות את קטלוג החברה לאחד המעניינים והמבוקשים בענף. בשנים האחרונות החלה אבן קיסר לשווק בנוסף משטחי פורצלן שמתאפיינים בעמידות גבוהה יותר בפני טמפרטורות קיצוניות ושחיקה פחותה ביחס למשטחי הקוורץ. עם זאת, חשוב להדגיש שיתרונות אלה אינם הופכים את משטחי הקוורץ לפחות טובים", מסבירים המומחים. "היתרונות הבולטים של אבן קיסר הם בראש ובראשונה איכותם, המגוון העצום של העיצובים שמתחדשים מידי שנה, האופציה לבחור בין משטחי פורצלן לבין משטחי קוורץ וכמובן טווח המחירים המגוון שמתאים לכל כיס. ועדיין, רבים אינם מודעים לכך שאבן קיסר אינם מייצרים רק משטחי קוורץ כך שלא פעם ההפרשים במחירים ובתכונות אינם מובנים עד הסוף ללקוח".

משטחי פורצלן משקפים את התחדשות ענף השיש למטבחים: מגוון היצרנים (בפרט האיטלקים והספרדיים) הוא אדיר ועמידותם יוצאת הדופן יוצרים תמהיל מעניין ומגוון וכשזה המצב נראה כאילו הדגם הנבחר עונה במדויק לצרכים הספציפיים במטבח שלכם: "משטחי הפורצלן מיוצרים מתרכובות של מינרלים שנדחסים בטמפרטורות גבוהות של למעלה מ-1,000 מעלות ובסיום התהליך מתקבל משטח עמיד במיוחד", מסבירים המומחים. "עמידותם באה לידי ביטוי באפשרות להניח על גבם חפצים חמים מאוד כמו סירים או תבניות מבלי לחשוש שיינזק. יותר מכך, משטחי פורצלן כל כך עמידים כך שניתן לקצוץ ישירות עליהם מזון"

המשטח האולטימטיבי למטבח שלכם

מה לגבי הניקוי של משטחי פורצלן?

"הוא ללא ספק אחד הפשוטים והקלים לניקוי: האטימות הגבוהה של הפורצלן דוחה כתמים והעמידות מאפשרת לנקות אותו כמעט בכל חומר ניקוי. ככלל, לפורצלן יש הרבה יתרונות כמו עמידות גבוהה עמידות גבוהה במיוחד לחום וקור, יכולת לקצוץ מזון ישירות על המשטח (ללא קרש חיתוך). זאת ועוד, רמת הניקיון גבוהה במיוחד הודות לדחיית כתמים והשחיקה שלהם לאורך שנים נמוכה. מרבית משטחי הפורצלן למטבח מיוצרים באיטליה (לדוגמה אינפיניטי ולמינם) או ספרד (דקטון) ובהתאם לכך האיכות והעיצובים העדכניים הם עילאיים. יש שלא ימליצו על משטחי פורצלן מכיוון שלא ניתן לתקן אותם במקרה של סדקים או שברים וזאת בניגוד למשטחי הקוורץ הניתנים לתיקון. עם זאת, חשוב לציין שמדובר בפגם לא שכיח. בתוך כך, לא כל יצרני הפורצלן זהים בטיבם ולא כולם מייצרים תחת אותם סטנדרטים: יש איכותיים יותר ויש כאלה שפחות. יש שעמידים בפני חום יותר ויש שפחות.

ולשאלת השאלות: מהו המשטח הטוב ביותר?

"התשובה טמונה בידכם. הבחירה היא אינדיווידואלית מכיוון והשיש המומלץ הוא זה שעונה על הצרכים שלכם באופן הטוב ביותר. כשבוחרים משטח מומלץ להתמקד ב-3 שאלות. הראשונה היא איזה דגם תעדיפו מבחינת נראות: בעיני רבים שיש טבעי נתפס כעוצר נשימה ולעומתם  יש אחרים שפחות מתחברים לטקסטורה הטבעית ויעדיפו משטח יותר סולידי. על אף המבחר האדיר הבחירה כיום היא לרוב פשוטה ובהירה מפני שכמעט לכל יצרן יש קטלוג דגמים ומגוון אפשרויות רחב, כך שתוכלו למצוא את הדגם המדויק שתואם את הצרכים וטעמכם האישי".

"שאלה נוספת היא מהו התקציב שעומד לרשותכם: השיש הטבעי ומשטחי הפורצלן ידועים באיכותם וכפועל יוצא בתג המחיר הגבוה, אך האם משטחי הקוורץ הפחות יקרים הם בהכרח פחות טובים? ממש לא. ישנם משטחי קוורץ איכותיים ביותר שיספקו את כל צרכיכם על הצד הטוב ביותר".

הבחירה הנכונה למטבח שלכם

הבחירה הנכונה למטבח שלכם

"השאלה האחרונה היא מהם התדירות ואופן השימוש שלכם במטבח: בשלנים שחיים את המטבח ימצאו את היתרונות של השיש הטבעי והפורצלן כשימושיים ביותר ואם ינצלו אותם כהלכה, יוכלו לבצע את כל מטלות המטבח בנוחות וללא חשש. לעומתם, אין לכם שאיפה נסתרת להפוך למאסטר שף הבא של ישראל, אין טעם להשקיע סכום לא מבוטל במשטח, יש חלופות נהדרות במחירים שפויים. זאת ועוד, אם גם אתם לא מוותרים על קרש חיתוך וחוששים להניח סיר רותח על השיש ללא מגן, אין טעם להשקיע במשטחים יקרים כל כך.

בחירת שיש למטבח היא כאמור צעד משמעותי וחשוב, אך חשוב לא פחות לוודא מי מתקין את השיש וכיצד הוא עושה זאת: :"מעבר לעובדה שכדאי לבחור במתקין מומלץ ולצפות בתיק העבודות שלו טרם ביצוע העבודה, חשוב לוודא שהוא מוסמך על ידי היצרן או היבואן מכיוון שאם לא תתקינו את השיש דרך מתקין מורשה המשטח לא יהיה תחת אחריות היצרן", מסבירים המומחים. "בנוסף צריך לבדוק את תנאי האחריות שהמתקין מספק לכם עבור ההתקנה. עליכם לקבל שני סוגי אחריות על השיש- האחת מהיצרן והשנייה מהמתקין.

עוד בנושא

תוכן שיווקי

גאווה ישראלית: חברת מיניליין מביאה טכנולוגיה מתקדמת, עיצוב ושליטה מרחוק בתחום מוצרי צריכה ומיזוג


נכון להיום בהיצע מוצרי הצריכה בכלל ובחרת מינליין בפרט בולט אלמנט העיצוב שאינו בא על חשבון איכות המוצר, אופן הפעלתו והתאמתו לסגנון החיים העכשווי שברובו נשלט באמצעות הטלפון הנייד

תוכן שיווקי

אושיית האינסטגרם נשארה לגור אצל ההורים והיא מאושרת עד [עליית] הגג


אלין כהן, רק בת 21 וכבר הגשימה את חלומה לגור בסוויטה מלכותית במראה טוסקני עם נגיעות מודרניות. אושיית האינסטגרם שיפצה את עליית הגג בבית הוריה ושילבה שם ממיטב רהיטי קיבוץ השלושה בגוונים של שחור ולבן על רקע חמים מעץ. יצא מושלם.

תוכן שיווקי

המעצבת שבחרה ברהיטי קיבוץ השלושה כדי להגשים חלום מעוצב ללקוחותיה


בני הזוג משכונת רמות בבאר שבע לא ידעו להגדיר את הסגנון המועדף עליהם, מעצבת הפנים בת אל אוליאל לקחה על עצמה את האתגר ויצרה עבורם בית קלאסי בקו נקי ומודרני.

תוכן שיווקי

איך בניה קלה למגורים משנה את תחום הנדל"ן


בעוד מדד מחירי הדירות צומח ועולה בקצב מסחרר, תחום הבניה הקלה שנכנס לחיינו לפני כמה שנים מאיים לשנות את התמונה הכללית ולאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה במחיר הגיוני ובטווח זמן של כמה חודשים. בניית בית בתצורה המסורתית היא עניין ששמור ליחידי סגולה אשר יכולים להרשות לעצמם את העלויות הכרוכות ואת הזמן הרב שאורכת הבירוקרטיה של הקמת בית פרטי מאפס, זאת לעומת בניה קלה למגורים שמשנה את הקונספט על פניו ובדיוק על זה אנחנו רוצים להתמקד במאמר זה.

תגובות

כתיבת תגובה