כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  עיצוב לחמשת החושים

עיצוב לחמשת החושים

אווירה בינלאומית ייחודית שוררת במקום. נגיעה ברשמיות אירופאית, שלווה מזרחית, פרקטיות אמריקאית ואקלקטיות ישראלית

מאת: חדווה אלמוז, עורכת מגזין בניין ודיור צילום:


כשעליתי במדרגות העולות לאולם התצוגה של סיאם ראיתי בעיני רוחי את הכורסה הקלועה בגוון אדום שניצבה שם לפני כמה ימים, אך במקומה קיבלו את פניי שתי כורסאות עשויות טלאי עור  בתפירה ידנית. זו לא הייתה ההפתעה היחידה שחיכתה לי, אך השינויים לא הפריעו לי לחוות בשנית את התחושה המיוחדת שמשרה המקום.

תאורה רכה ונעימה, מוזיקת רקע נבחרת שאינה רועשת, אך אי אפשר להתעלם ממנה. ריח קפה משובח המתערבב עם ניחוח של עור ואשפרת בדים עולה עם ארומה של עוגיות קטנות לטעימה. המלבניות המובהקת של אולמות תצוגה של רהיטים ופרטי עיצוב מפנה את מקומה לפינות מעוצבות כחדרים, שטיול ביניהם משכיח את העובדה שהמוצגים נועדו למעשה למכירה. אנשי הצוות, שהם חלק ממשפחת סיאם, מאפשרים לנכנסים ליהנות מעצם השהייה במקום, ורק הדלפק המוארך בירכתי קומת הכניסה מרמז שזהו בעצם עסק לכל דבר.

תאורה רכה ונעימה, מוזיקת רקע נבחרת שאינה רועשת, אך אי אפשר להתעלם ממנה. ריח קפה משובח המתערבב עם ניחוח של עור ואשפרת בדים עולה עם ארומה של עוגיות קטנות לטעימה

אין ימים קבועים שבהם משנים את תצוגת הרהיטים במקום, זה יכול להיות עם הגעת קולקציה חדשה או בכל יום אחר שבו נחה על הצוות ההשראה בעקבות סרט מרשים, אירוע ספרותי או תצוגת אופנה. כל אחת מהפינות בחלל הבית הגדול מטופלת עד הפרט הקטן ביותר.

סיאם הוקמה על ידי אורנה המי ואדריאנה שטרנברג בשנת 1993. כבר בהתחלה הצטרף אל צוות ההיגוי גוסטבו טרצ'יסקי, ומאז הם חיים את המקום עם 15 אנשי צוות נוספים, שכל אחד מהם תורם את חלקו במלוא האהבה.
מלבד שני מרכזי תצוגה ומכירה, האחד בהרצליה והשני ברמת אביב, מחזיקה סיאם שתי סדנאות יצירה. הסדנה הראשונה, שמנוהלת על ידי יהודית מילר, מוקדשת ליצירות טקסטיל: מצעים, וילונות וכריות, ובסדנה השנייה יוצרים פריטים מעץ ומברזל.  בשתי הסדנאות מייצרים מוצרי סטיילינג המשלימים את הרהיטים המיובאים מכל העולם. חלק מהרהיטים המיובאים מיוצרים בלעדית עבור סיאם.

אחריות רבה רובצת על כתפי השלישייה המובילה, והיא מתחלקת לכמה משימות. האחת, בחירת הפריטים המיועדים ליבוא, השנייה, תצוגת הרהיטים בצורה הנכונה, והשלישית היא שמירה על הייחודיות של המקום, שאין דומה לו בארץ ואף בעולם הוא נחשב מיוחד.

השלושה חיים את העיצוב, ולא רק מתוקף תפקידם, דבר שלא אחת הביא אותם לייבא רהיטים שלימים יצרו טרנד עיצוב עולמי

בחירת הרהיטים נעשית בכל העולם, מדנמרק בצפון ועד המזרח הרחוק. המי, שטרנברג וטרצ'יסקי מבקרים בתדירות גבוהה בתערוכות עיצוב ובמפעלים שבהם הם צופים בתהליכי הייצור המרתקים. בין היתר, משיכתם לנושא הקיימות הביאה אותם למפעל בדנמרק שבו מייצרים רהיטים חדשים מעצים משומשים, ולרכישת כורסאות וכיסאות העשויים מפיסות עור קטנות שנוצלו משאריות.
השלושה חיים את העיצוב, ולא רק מתוקף תפקידם. המי, שטרנברג וטרצ'יסקי ייבאו ועיצבו רהיטים שלימים יצרו טרנד עיצוב עולמי. "אנחנו מעצבים שיוצרים תמהיל ייחודי בין הפריטים שלנו לבין פריטי עיצוב של מעצבים ידועים ונחשבים, היוצרים בשם המותג סיאם", אומרת אורנה. "אנחנו בוחרים את הרהיטים ואת פרטי העיצוב לבית שלנו, שבו אנו מארחים את כל מי שנכנס למקום". זו גם הסיבה שהחלל העצום מלא בפרטי אמנות המייצגים אמנים מקומיים כמו אורלי הומל, שולה הרבט, אליעז סלונים, יונתן לוי ואחרים.

למה נבחר השם סיאם?
"אהבנו את הרגיעה ואת התפיסה הפילוסופית של המזרח הרבה לפני שטרנד המזרח חדר למודעות המקומית, אף שלסיאם מעולם לא הודבקה הסטיגמה של ריהוט מהמזרח", ענתה אורנה. " פיליפ בולקייה, שעיצב עבורנו את הלוגו ובחר את הפונט, עודד אותנו לבחור את השם. התאהבנו בצליל ובצורה, שמלווים אותנו בהצלחה מהיום שסיאם הוקמה".
 

עוד בנושא

תוכן שיווקי

דירה בצבע – המדריך לצביעת דירה של סילבס צבעים


צביעת דירה היא אחת הפעולות הנפוצות שכמעט כולם מבצעים מעת לעת אך בניגוד לדעה הרווחת בקרב רבים, על מנת להגיע לתוצאות הרצויות ולהיות שבעי רצון, צריך לתכנן את הצביעה של הדירה ולהקפיד על מספר כללי בסיס החל מבחירת צבעים נכונה ועד צביעה באופן נכון ויסודי.

תוכן שיווקי

שימוש בטכנולוגיית CNC בתעשייה – כל מה שחשוב לדעת


ברמה הבסיסית ביותר, CNC הוא קיצור של הביטוי Computer Numerical Control, או בעברית – שליטה ספרתית ממוחשבת. מדובר בטכנולוגיה שמשמשת גופים רבים בעולם התעשייה, בדגש על עיבוד של חומרי גלם שונים לכדי רכיבים בפסי ייצור ולכדי מוצרים מוגמרים.

תוכן שיווקי

עיצוב הבית בשילוב מערכות מיזוג אוויר, כך עושים את זה נכון


"מזגן, איש גבס ואסתטיקה נכנסים לבר"... אם זה נשמע לכם כמו התחלה של בדיחה, כנראה שגם אתם עדיין חושבים שמזגן ואסתטיקה לא באמת הולכים ביחד.

תוכן שיווקי

טיפים לתחזוקת הדירה שלכם


כאשר אתם עוברים לראשונה לדירה בבעלותכם, יש לכם הרבה על הראש: אתם צריכים לדאוג למעבר עצמו, לרכוש רהיטים, לתכנן את חנוכת הדירה ולהתרגל לתשלומי המשכנתא. עם כל ההתרגשות, קל לשכוח לבצע פעולות שגרתיות של תחזוקה, במיוחד בהתחשב בעובדה שאף פעם לא נאלצתם לבצע אותן בעבר.

תגובות

כתיבת תגובה