כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

תוכן שיווקי  //  פאזל שלם: בית משפחתי בישוב מתחדש

פאזל שלם: בית משפחתי בישוב מתחדש

חמש נפשות בבית אחד: זו נקודת הפתיחה של הבית המעוצב הזה, שפונה אל נוף ירוק ופתוח ומאפשר גם פרטיות נעימה

מאת: עופרי גונן צילום:


כאשר אדריכל ניגש לתכנון בית, עליו להתייחס לפרמטרים ולמרכיבים שונים כמו תקציב, סביבה חיצונית, פונקציונאליות, תאורה, אוורור, עמידות ועוד רבים כדי להרכיב את הפאזל המושלם עבור המשפחה שאמורה ליהנות מהבית לאורך שנים. הדבר נכון לכל פרויקט אדריכלי וגם לבית הזה, שתוכנן על ידי אדום אדריכלים עבור משפחה בת חמש נפשות ובו התכנון הושפע רבות מהסביבה החיצונית של הבית.

 

הבית ממוקם בישוב שקט ופונה אל נוף פתוח וירוק מלא בשדות ובמטעים, ובתכנון היה חשוב להתייחס לכך, לנצל את כל היתרונות שהמיקום מאפשר ולהקדיש מחשבה לקשר בין החוץ לפנים. האדריכלים תכננו את החללים כך שתהיה רמת פתיחות גבוהה כלפי חוץ אך עדיין תתאפשר תחושת אינטימיות ופרטיות עבור בני הבית – בסלון חלל בגובה כפול עם חלונות גדולים הפונים מזרחה לכיוון הנוף הפתוח, פינת האוכל פונה לכיוון החצר הקדמית, במטבח יציאה לכיוון החנייה, ביחידת ההורים  תוכננה יציאה נפרדת לחצר ובחדר השינה של הבת שולבה יציאה למרפסת פרטית ומפנקת.
 

בית בסגנון מודרני שמשתלב באופן מוצלח במיוחד עם הנוף הטבעי שסביבו
 

החומריות יוצרת את התיווך בין הבית המודרני לבין הטבע והנוף
 

בסלון גובה כפול עם חלונות גדולים הפונים אל הנוף 
 
כדי להשתלב עם החוץ, תוכנן הבית בקווים ישרים ונקיים שלא מתחרים עם הנוף, ושולבו חומרים טבעיים כמו חיפויי אבן וחיפוי עץ איפאה גם בחללי הפנים וגם בחזית החיצונית של הבית, שבעזרת האופי והגוונים שלהם מתווכים בין המודרניות של הבית לבין המראה הטבעי החיצוני. קירות שלמים בבית חופו בלבנים ומהווים אלמנט עיצובי מרשים וכן יוצרים המשכיות בין הפנים לחוץ, כמו בקיר פנימי שחודר את חזית הבית ויוצא החוצה כלפי הפרגולה. בבחירת הריהוט, הריצוף והחומרים הושקעה מחשבה רבה, על מנת לשקף את סגנונם של בעלי הבית וכן כדי ליצור את החוויה הרצויה בחלל.
 
הבית בנוי משתי קומות מגורים ומרתף, כאשר בקומת הקרקע מוקמו הסלון, פינת האוכל, המטבח ויחידת ההורים ובקומה העליונה מוקמו חדרי השינה של הילדים, תוך מחשבה על צרכיו של כל אחד מבני הבית. הסלון תוכנן כחלל בגובה כפול, המקושר גם לפינת האוכל שפונה לחזית הרחוב וגם לגלריית הספרייה שבקומה העליונה, כך מתאפשרים זרימת אוויר טובה, כניסה של אור טבעי רב, קשר ויזואלי בין חללי הפנים השונים וגם קשר המשכי בין חללי הפנים לשטחים החיצוניים. המטבח תוכנן כיחידה אינטימית יותר, עם ארונות בסגנון מודרני בגוון לבן, משטח עבודה רחב ואי מרכזי גדול ופונקציונאלי.
 

פינת האוכל ממוקמת לצד הסלון ,פונה לכיוון החצר האחורית ומקושרת לנוף
 

מראה מודרני עם קווים ישרים ופשוטים ושימוש מעניין בחומרים טבעיים כמו אבן ועץ
 

פרטי נגרות שיוצרים תחושה המשכית בין החללים השונים יחד עם הפרדה ביניהם 
 

מבט אל המדרגות שמובילות מהסלון לכיוון הספרייה בקומה השנייה 
 
כדי להדגיש את חוויית החלל בבית נעשה שימוש נרחב בנגרות בהתאמה אישית שיוצרת תחושת המשכיות בין החללים ויחד עם זאת תחושה של הפרדה. למשל באלמנט הנגרות שמחבר בין המטבח לבין  שירותי האורחים, שבצד המטבח משמש כמדפים ובצד שירותי האורחים כארון הכיור. הסגנון המודרני והנקי יחד עם החשיבה המעמיקה על הפרטים יוצרים חוויה מיוחדת בבית, שבאה לידי ביטוי בכל פינה ופינה.
 
כך, בתכנון הבית הצליחו האדריכלים ליצור חלל שמשלב בין צרכים פונקציונאליים של נוחות, תאורה טבעית, אוורור ועמידה בתקציב מוגבל יחסית לבין יצירת חלל חווייתי ומעניין שיוצר קשר מורכב בין הפנים הנעים והמזמין לבין החוץ מעורר ההשראה.
 

גובהו הכפול של הסלון מאפשר מעבר של הרבה אור ואוורור טבעיים לעבר הקומה השנייה 
 

בחדר השינה הזוגי ויטרינות רחבות עם יציאה ישירה לחצר 
 

מראה חם, טבעי ומודרני גם בחדר השינה 
 

גם בחדר הרחצה שולבו חומרים טבעיים במראה מודרני ונקי 
 
 

הבית פתוח מאוד כלפי חוץ אך עדיין מאפשר תחושה נעימה ואינטימית לדיירים 
 

מבט מבחוץ אל קיר הסלון שממשיך החוצה אל החצר
 

תוכנית הקומה הראשונה
 

תוכנית הקומה השניה
 
 
 

עוד בנושא

תוכן שיווקי

חם בקהילת השיווק: המוצרים הביתיים שהחליפו זהות


להציץ ל"מזרקה" מתוך השירותים, להתחבא מתחת שולחן ענק במטבח ולשבת על ספה בהשראת דאלי. בפעם הראשונה בעולם נחשפים פריטים של אומנים פורצי דרך, שלקחו מוצרים ביתיים וסטנדרטים, והוציאו אותם מהקשרם. בואו לראות

תוכן שיווקי

חם בעיצוב: ב-22 לינואר מתקיים האירוע המסקרן בעולם העיצוב


אירוע ייחודי יתקיים לראשונה במוזאון תל אביב עם האנשים המסקרנים ביותר בסצנת התרבות התל אביבית, כחלק ממהלך עולמי, בו תל אביב נבחרה להיות היעד הראשון לאירוע. אנחנו נהיה שם כדי לספר לכם

תוכן שיווקי

שלא ימרחו אתכם: החברה שתכניס אתכם לבית בזמן ולא דקה אחרי


אמרו לכם שהבית שבניתם יהיה מוכן ב-1 לחודש, אבל ברגע האחרון ספק הבריז, פרויקט נדחה, חומר לא הגיע והכל מתעכב ועולה לכם ים כסף? לא עוד – הכירו את Building Time, החברה שמבטיחה לעמוד בלו"ז שלכם

תוכן שיווקי

פורשים כנף: פתרונות הצללה וקירוי איכותיים


פרגולות חשמליות, סוככים, חניות לרכב, ומפרשי צל יתנו פתרונות מצוינים לקירוי והצללה מפני הגשם והשמש. חברת קשתות המובילה בתחום מציעה מגוון רחב של מוצרים המותאמים לכל עונות השנה

תגובות

כתיבת תגובה