פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

נבחרי השנה 2014: המנצחים

מי זכה בתואר בחירת השופטים ומי זכה בבחירת הגולשים בכל קטגוריה? כל התוצאות לפניכם

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

במשך חודש שלם הצביעו גולשי אתר בניין ודיור ובחרו את המנצחים שלהם בקטגוריות השונות של תחרות נבחרי השנה 2014 ובמקביל התכנסה וועדת שופטים מיוחדת שכללה את נציגי מערכת האתר, המגזין ואנשי אקדמיה לבחירת נבחרי השופטים בכל אחת מהקטגוריות. אמש, 13 בינואר 2015, הוכרזו הזוכים באירוע מיוחד שהתקיים באולם התצוגה של ויה ארקדיה, נותנת החסות בפרויקט לשנה זו, ובתום טקס מותח וחודש מורט עצבים - נחשפו השמות של הזוכים.


ואלה התוצאות:

 

הבית הפרטי המעוצב ביותר:


 

הכביסה נשארת בפנים

אדריכלות: טולה עמיר

פינת טוסקנה

אדריכלות ועיצוב פנים: שירלי דן

מנימוקי השופטים: "בבית הזה ברור שהאדריכלית חשבה על הדיירים ולא רק על איך ייראה הבית בצילומים. ניכר לעין שהתכנון בוצע למען הדיירים שיגורו בו, מתוך מחשבה על נוחות, עיצוב נעים ופרופורציות נכונות. הבית מתוכנן מקצה לקצה, כדי להגיע למימוש מקסימאלי בשטח תוך שימוש בחומרים דומים לצד בחירת ריהוט נכונה. הכול ביחד פשוט עושה את העבודה".

 

לסיור מלא בבית לחצו כאן>>

לסיור מלא בבית לחצו כאן>>

 

 

הדירה המעוצבת ביותר:


  

דירת המדרגות האדומות

אדריכלות: אורי פלן

מזיזים את הדירה

עיצוב פנים: רועי זליחובסקי

מנימוקי השופטים: "אף על פי שהדירה מעוצבת ומתוכננת מפינה לפינה, עדיין יש כאן תחושה המשדרת בבירור שזו אינה דירה לתצוגה, כאן חיים וכאן מתגוררת משפחה. יתרון נוסף של הדירה הזו על פני המתמודדות האחרות בקטגוריה הוא העובדה שפזורים בה רעיונות עיצוביים שאפשר לשכפל בכל צורה ובכל גודל של בית, מהמטבח הפשוט והמדליק ועד המזרנים שבחדר הילדים".

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 

הדירה הקטנה המעוצבת ביותר:


 

פיאסטה מקסיקנית

עיצוב פנים: סטודיו 37 - דנה גוטמן ורותם סולרצ'יק

לגור מול הים

עיצוב פנים: אתי ונדרמולן

מנימוקי השופטים: "הדירה הקטנה והמתוקה הזו מציגה עבודה מקורית וייחודית ומכניסה רוח חדשה ורעננה לשוק הישראלי שכולנו מכירים. יש כאן שליטה מאוד נעימה בצבע ובטקסטורה באמצעות בחירה נכונה של אלמנטים ואובייקטים קטנים וגדולים שמתחברים מצוין יחד. דווקא העומס כביכול שיש בדירה הוא זה שיוצר תחושה של גודל בחלל הקטן. פה אחד – שאפו".

 

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

לסיור מלא בדירה לחצו כאן>>

 

המשרד המעוצב ביותר:


 

אינטראקטיבי במיוחד

עיצוב פנים: קרן רוזנר

סטיילינג ברמת החי"ל

עיצוב: טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב

מנימוקי השופטים: "התחושה המקורית של הלופט התעשייתי נשארה גם לאחר התכנון מחדש של המשרד, עקב יצירת יחס נכון בין החלל הציבורי לפרטי, לצד נגיעה אישית של רהיטים ישנים ופירוק והרכבה של אלמנטים שונים שמתחברים נכון גם לתכנון וגם לסביבה העירונית שבחוץ".

 

לסיור מלא במשרד לחצו כאן>>

לסיור מלא במשרד לחצו כאן>>

 

המסעדה החדשה המעוצבת ביותר:


 

ז'אז'ו בר יין

עיצוב: דן טרוים

TYO

עיצוב: סטודיו ירון טל

מנימוקי השופטים: "המנטליות הישראלית של מחיקת ההיסטוריה מתהפכת כאן. במקום להפוך את המרתף הישן הזה למשהו אחר, בחר המעצב לכבד אותו ולהשתמש בו כדי לעצב את החלל. החוויה מתחילה כבר במבואה הקטנה והמסתורית וממשיכה בתכנון שדווקא מדגיש את תחושת המרתף בשימוש בקווים לינאריים מקבילים בין הבר הארוך לספסלי הישיבה. כל הכבוד".

 

לסיור מלא במסעדה לחצו כאן>>

לסיור מלא במסעדה לחצו כאן>>

 

המלון החדש המעוצב ביותר: 


 

מרקט האוס, תל אביב

עיצוב: סטודיו מו

דה נורמן, תל אביב

תכנון: יואב מסר אדריכלים

מנימוקי השופטים: "כבר הרבה זמן שאנחנו מחפשים מלון שיצליח גם להיות מעוצב למשעי, גם ייתן תמורה ראויה לכסף ועדיין ירגיש ישראלי. מרקט האוס עושה את כל אלה בהצלחה, וכן ירבו מלונות מסוג זה".

 

לסיור במלון לחצו כאן>>

לסיור במלון לחצו כאן>>

 


 

לסיכום התחרות:

מדי בוקר זוכים גולשי אתר 'בניין ודיור' במהדורה יומית של אסקפיזם וכך, במשך שנת 2014 פורסמו מאות בתים, דירות ופרויקטים מעוצבים באתר 'בניין ודיור'. חלק מהפרויקטים שפורסמו אצלנו באתר במהלך 2014 נטו לכיוון הוינטג', חלק מודרניים לחלוטין, חלקם קלאסיקות שכולם מכירים, חלקם לבנים וחלקם צבעוניים – אבל כולם יחד מרכיבים תמונה שלמה שמגדירה את העיצוב הישראלי העכשווי, או לפחות לגבי השנה שחלפה.

 

מתוך מאות הפרויקטים שפורסמו באתר, בשנה האחרונה, נבחרו חמישה מועמדים סופיים בשש קטגוריות שונות – ,בית הפרטי, דירה, דירה הקטנה, משרד, מסעדה ומלון - והתחרות הגדולה יצאה לדרך. במשך חודש שלם הצביעו מאות אלפי גולשי 'בניין ודיור' למתמודדים בקטגוריות השונות ובמקביל, התכנסה ועדת שופטים מיוחדת כדי לבחור את הזוכים שלה. החלטת השופטים הייתה רחוקה מלהיות קלה ובכל קטגוריה וקטגוריה עלו אותן דילמות מחדש; לעודד או לדכא את הטרנדים שכולנו מכירים וחוזרים שוב ושוב בכל בית חדש? להעדיף עיצוב מוקפד ויקר או זול וביתי? לחפש תכנון שנותן ערך לכסף שהושקע בו או דווקא את זה הפומפוזי והיוקרתי? לשאוף לכמה שיותר צבע בבית או מונוכרמטיות טרנדית?

 

כך, בכל אחת מהקטגוריות בתחרות נבחרו שני זוכים – בחירת השופטים ובחירת הגולשים וכל התוצאות מוגשות כאן לפניכם. איך ייראה העיצוב הישראלי בשנה החדשה שיוצאת לדרך? בעוד שנה מהיום נוכל שוב להביט כאן במראה ולהבין איך אנחנו נראים. אנחנו, מצידנו, נהיה כאן כדי לעקוב.

 

שתהיה שנה טובה!

מתן אברמוביץ'

עורך אתר 'בניין ודיור'

 

חברי ועדת השופטים:

 

גל גאון, אדריכל, בעלי גלריה 'טאלנטס' וסגן ראש מחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון

ניני (ניסן) ורשבסקי, אדריכל, ראש המחלקה לעיצוב פנים HIT המכון הטכנולוגי חולון

חדווה אלמוז, עורכת ראשית מגזין 'בניין ודיור'

אסנת שתווי אונגר, מנכ"לית קבוצת 'בניין ודיור'

מתן אברמוביץ, עורך אתר 'בניין ודיור'

 

בין המצביעים בתחרות חולקו הפרסים הבאים:
(הודעה אישית נמסרה לזוכים)
 

 

 

 על התחרותתקנון


 • 3.
  ומה עם הפרסים לבוחרים? מי זכה?(ללא טקסט)
  נהנים כל יום | (01/14/2015)    
 • 2.
  שירלי דן תותחית
  קארין | (01/14/2015)    
  שמה את כולם בכיס הקטן, אלופה.
 • 1.
  תחרות ובניין ודיור
  איילת | (01/14/2015)    
  אכן פותחת כל בוקר את המהדורה המקסימה ומלאת ההשראה שלכם כאסקיפיזם ונחת רוח תודה רבה!!!!!