פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

נבחרי השנה 2015: המנצחים הגדולים

תחרות נבחרי השנה של בניין ודיור בחסות "EGGER" הגיעה לסיומה, ואנחנו מתרגשים לחשוף בפניכם את תוצאות ההצבעה של השופטים והקהל

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

עוד שנה מעוצבת הגיעה לסיומה, ואנחנו כאן באתר חגגנו את המאורע בתחרות נבחרי השנה של בניין ודיור 2015 בחסות "EGGER" - שהתקיימה זו השנה השלישית ברציפות. גם השנה זכינו לראות מאות פרוייקטים מעוצבים - בתים, דירות, מסעדות, משרדים ובתי מלון. אבל מי מהם היה המעוצב ביותר בכל קטגוריה? במהלך חודש דצמבר צפיתם בפרויקטים, התרשמתם מהאדריכלות, מהעיצוב, מהסטיילינג ומהסיפור שעומד מאחורי כל פרויקט - ובחרתם את המועדפים שלכם בכל קטגוריה. במקביל, מערכת האתר והשופטים בתחרות התכנסו ובחרו את הזוכים שלהם. מוכנים לתוצאות? הנה הן לפניכם:

 

הבית הפרטי המעוצב ביותר


   

 

מקום ראשון: ?

עיצוב פנים: ?
אדריכלות: ?

 נימוקי השופטים:

"השנה, בניגוד לשנים קודמות, החלטנו לא לבחור פרויקט בקטגוריית הבית הפרטי. מדוע? חיפשנו פרויקט של אדריכל או מעצב שהעז, שיצא מהקופסה, שחידש והביא משהו שונה ממה שאנחנו רגילים לראות כל הזמן. והאמת? לא הצלחנו למצוא אף פרויקט שיגרום לנו לעצור ולהגיד 'וואו'. אנחנו משאירים את הקטגוריה הזו ללא זוכה, ומזמינים אתכם, המעצבים והאדריכלים שקוראים את השורות הללו, להפתיע ולהסעיר אותנו בשנה הבאה".

מקום שני: מתחברים לשורשים

עיצוב פנים: ניצן הורוביץ
אדריכלות: גלעדי אייל אדריכלים

נימוקי השופטים:

"למרות שלא נבחר זוכה למקום הראשון, הרגשנו צורך לציין לטובה את בית זה, אשר בלט יותר מכולם, ולכן הענקנו לו את המקום השני. בבית מצאנו אקלקטיות מחושבת - אין סגנון מובהק לבית, אך יש בו אוסף של אלמנטים שונים ומעניינים, שיחד יצרו סביבה שנעים לחיות בה".

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

 

משפצים הכל

תכנון ועיצוב פנים: רון שינקין ומזי מיכאל, סטודיו לעיצוב ואדריכלות
לכל התמונות לחצו כאן >>

 

 

הדירה המעוצבת ביותר


 

 

אשליה מהמזרח

אדריכלות: קורין לוי

נימוקי השופטים:

"בחרנו בדירה הזו, כי הגדולה שלה היא שהמעצבת הצליחה ליצור תחושה של ארץ רחוקה בתוך מגדל מגורים סטנדרטי בעיר מיינסטרימית בישראל. בדירה ניכרת רגישות גבוהה של המעצבת לחומרים, בהם השתמשה ברחבי הבית, וכן הקפדה על פרטים רבים, כשהמשמעותי מביניהם הוא התקרה הגבוהה והמיוחדת. מדהים איך אלמנט אחד משמעותי יכול להשפיע על העיצוב של כל הבית. בכלל, הצורך של הישראלים בתקרות גבוהות הוא טרנד חדש שהולך וצובר תאוצה".

לכל התמונות לחצו כאן >> 

 

      

 

אלכסון זה לא אסון

עיצוב פנים: רועי זליחובסקי

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

 

 הדירה הקטנה המעוצבת ביותר


 

 

רכבת לילה לאור יהודה

עיצוב פנים ותכנון: אדריכלית יוליאנה ריסקוף

נימוקי השופטים:

"ברגע שגילינו שרוחב כל הדירה הזו הוא 3.20 מטר - כרוחב דלת כניסה מפוארת של בית פרטי - הבנו את גודל האתגר התכנוני איתו התמודדה המעצבת, ויש לומר שהיא עמדה בו בצורה יוצאת דופן. מדובר כאן בתכנון דירה קטנה על כל המשתמע מכך, בעיקר שמדובר כנראה בדירה הכי צרה בישראל. גם כאן, הפנים של הדירה הוא עולם אחר לגמרי מאיך שנראה החוץ והשכונה. אתגר נוסף שבו עמדה המעצבת בגבורה הוא לשפץ את כל הדירה בעלות מגוחכת. דירה שלמה במחיר מטבח!"

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

      

 

רכבת לילה לאור יהודה

עיצוב פנים ותכנון: אדריכלית יוליאנה ריסקוף

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

 

המסעדה המעוצבת ביותר


 

 

מסעדת QUATRO

עיצוב פנים: אלכס מייטליס

נימוקי השופטים:

"בקטגוריית המסעדות גילינו יצירתיות מטורפת. במסעדה זו, גילה המעצב יחודיות רבה, תוך שהוא נוגע בחומרים שונים ויוצאי דופן. ניכרת התייחסות מוקפדת לחלל כסך של רצפה-תקרה-קירות, וכל אחד מאלה קיבל את הטיפול הראוי. כמו כן, כולם מדברים אחד עם השני בשפה הרמונית. ובכלל - יש כאן את אחת הרצפות היפות שראינו מימינו! אנחנו מעריכים את העובדה שמעצב זה ממציא את עצמו מחדש, ולא חוזר על רעיונות שהוכיחו את עצמם ואף זכו להכרה גם בחו"ל".

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

      

 

מסעדת קיטשן גארדן

עיצוב פנים: ירון טל

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

   

המלון המעוצב ביותר


     

 

מלון אלמא

שימור ואדריכלות: רני זיס, אמנון רכטר
עיצוב פנים: United, לאה מלר, ברנוביץ' קרוננברג 

נימוקי השופטים:

"בחרנו בקטגוריה זו שני מלונות, מכיוון שאנחנו רואים קפיצה גדולה ותעוזה בשניהם. את מלון אלמא בחרנו בשל החשיבות שאנו מוצאים בשימור של מבנים היסטוריים, בעלי ערך תרבותי ומרכזי, המהווים דוגמא ומופת בארכיטקטורה הישראלית. מבחינת עיצוב הפנים, אהבנו איך המעצבים הכניסו יצירות אמנות לחלל פנים, שאינה מבטלת או פוגעת בנכס היקר שהיה, אלא להיפך - משלימה את החלל".

לכל התמונות לחצו כאן >>

מתחם TAO

אדריכלות: אלי מויאל
עיצוב פנים: דוד ואתי לוי

נימוקי השופטים:

"מלון זה שונה לגמרי מהמלון הנוסף שבחרנו בקטגוריה. יש בו חדשנות, עיצוב טוטאלי, ושילובים מנצחים בין חומרים ממקומות שונים בעולם, אשר מעניקים למקום מראה אקזוטי. לכל חומר יש את הנוכחות שלו בחלל, וסך כל החומרים יצר חלל שלם ומלא".

לכל התמונות לחצו כאן >>

  

 

מלון אלמא

שימור ואדריכלות: רני זיס, אמנון רכטר
עיצוב פנים: United, לאה מלר, ברנוביץ' קרוננברג 

לכל התמונות לחצו כאן >>

 

   

המשרד המעוצב ביותר


    

 

"גם בקטגוריה זו, בדומה לקטגוריית הבית הפרטי, לא בחרנו זוכה השנה. עיצוב משרד אמור להיות כרטיס הביקור של החברה, ולכן הוא צריך להיות נועז, יצירתי ושונה - מאפיינים שהתקשינו למצוא במשרדים המועמדים. סימנו לעצמנו את זה כמטרה - לעודד תעוזה בעיצוב משרדים בארץ".

 

   

 

משרדי פאר נשר

עיצוב פנים: לי אולשה
לכל התמונות לחצו כאן >> 

 

   

 

ומילה לסיכום...


אנחנו כל היום מדברים כאן על עיצוב, אבל לפני הכל, עלינו לעצור ולחשוב מהו עיצוב טוב באמת, ומהו בית שמעוצב כמו שצריך. האם מדובר בבית הכי טרנדי שיש? האם בכזה שהושקע בו הכי הרבה כסף על הפריטים הכי יוקרתיים? או אולי בכלל זה הבית הישן, המשומר, עם הפריטים והארכיטקטורה האותנטיים והנדירים? כנראה שאין כאן נוסחה קבועה. מה שבטוח הוא דבר אחד: הבית הזה, שיגרום לעיניים שלנו לנצוץ וללב שלנו לקפוץ מהתרגשות, חייב להיות כזה שהעז לעשות מה שאף אחד לא עשה לפניו. כזה שיעשה שימוש חכם ומקורי בחומרים. שיפרוץ את גבולות ה"מקובל" וילך עד הסוף עם הדמיון שלו. כזה שיגרום לנו לקנא קצת בסתר, מכיוון שהוא היה הראשון שעשה את הדבר הבלתי יאמן הזה, שגרם לו להיות פשוט מושלם.

 

נתראה עם עוד מאות בתים, דירות ופרויקטים מעוצבים גם בשנה הקרובה...

 

לירון ורדי

עורכת אתר בניין ודיור
 

 

חברי ועדת השופטים


גל גאון, אדריכל, בעלי גלריה "טאלנטס" וסגן ראש מחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון

ניני (ניסן) ורשבסקי, אדריכל, ראש המחלקה לעיצוב פנים HIT המכון הטכנולוגי חולון

חדווה אלמוז, עורכת ראשית, מגזין בניין ודיור

אסנת שתווי אונגר, מנכ"לית קבוצת בניין ודיור

לירון ורדי, עורכת ראשית, אתר בניין ודיור

 

 
בין המצביעים בתחרות חולקו הפרסים הבאים:

(הודעה אישית נמסרה לזוכים)

 

 
 
 
 

 

 

 


 • 4.
  גישה מאכזבת ובלתי מקצועית
  רננה | (01/10/2016)    
  לא יתכן שהצגתם מספר אופציות לכל קטגוריה וכמעשה מטיף וכמעט נוזף בחרתם להתעלם מהצעותיהם שלכם ולהשאיר את המקום הראשון ללא זוכה. עם גישה כזו וחוסר כבוד למעצבים ולאדריכלים בהם בחרתם מלכתחילה- עדיף לא לערוך את התחרותמלכתחילה.
 • 3.
  כקורא וותיק של מדורכם הרשו לי להביע מורת רוח מההחלטה - "אין מקום ראשון... אין ??? למה לא דירגתם או ציינתם המלצות שהיו מתאימים להיות בשורה הראשונה. הלא בכל התקופה האחרונה ובכל הכתבות שיבחתם ופארתם בתים, משרדים וכו' אז כעת אין לכם העדפה ו/או המלצה ? כל הכתבות על יצירתיות, חדשנות היו פיקציה ?
 • 2.
  למה "לרבע" את הגלגל ???
  אדריכל מודאג | (01/10/2016)    
  לירון, איך את יכולה בכזו נחישות לקבוע שעיצוב טוב באמת חייב להיות כזה שהעז לעשות משהו שאף אחד לא עשה לפניו (????), את משבשת ומעוותת את הכוונה שבמעשה האדריכלי ! גם המקורי הוא משהו שיש בו מן המקור.. המאמץ והנסיון להיות כאלה מביא אדריכלים רבים ליצירת "אסונות מרחביים וויזואליים".. אולי לשם שינוי בשנה הבאה לא תבחרו כלל בפרוייקטים מפוצצים, ראוותניים, עתירי צבעים צורות ותקציב.. ותבחרו בפשוט, הצנוע, הנעים ונטול היומרות..
 • 1.
  בכל הבתים שעד היום ראיתי באתרים השונים יפים ככל שיהיו לא הולכים עד הסוף, בחול אפשר לראות איך אנשים מעזים, הולכים עד הקצה עם העיצוב, הרהיטים, הצבעים. כאן יש רצון להיות מאוד קונפורמיסטים בעיצוב, שהכל יהיה מאוד יפה ונכון ושהדברים יהיו בדיוק במקום וזה באמת לא העיקר, צריך שתהיה אמירה אישית, משהו ייחודי ולא שבכל הבתים תמיד נראה את אותם דברים, וכן אפשר גם לרהט את כל הבית באיקאה ושעדיין יהיה ייחודי מהשאר.