פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

נבחרי השנה 2016: המנצחים הגדולים

תחרות נבחרי השנה של בניין ודיור בחסות Fervital הגיעה לסיומה, ואנחנו מתרגשים לחשוף בפניכם את תוצאות ההצבעה של השופטים והקהל

מאת: מערכת אתר בניין ודיור

עוד שנה מעוצבת הגיעה לסיומה, ואנחנו כאן באתר חגגנו את המאורע בתחרות נבחרי השנה של בניין ודיור 2016 בחסות Fervital - שהתקיימה זו השנה הרביעית ברציפות. גם השנה זכינו לראות מאות פרוייקטים מעוצבים - בתים, דירות, דירות קטנות, מסעדות ומשרדים. אבל מי מהם היה המעוצב ביותר בכל קטגוריה? במהלך תקופת התחרות צפיתם בפרויקטים, התרשמתם מהאדריכלות, מהעיצוב, מהסטיילינג ומהסיפור שעומד מאחורי כל פרויקט - ובחרתם את המועדפים שלכם בכל קטגוריה. במקביל, מערכת האתר והשופטים בתחרות התכנסו ובחרו את הזוכים שלהם. מוכנים לתוצאות? הנה הן לפניכם:

 

 

הבית הפרטי המעוצב ביותר - בחירת השופטים


 

הפרויקט: להביא את העבודה הביתה: שיפוץ בית עם משרד ברמת השרון

עיצוב פנים ואדריכלות: טל גולדשמיט פיש

 

 

נימוקי השופטים:

טל גולדשמיט עשתה את עבודת העיצוב והאדריכלות בבית פרטי ברמת השרון. בחרנו את הבית הזה מכיוון שיש לו תוכנית יפה ושקטה, הוא בית רגוע ומאורגן נכון, יש זרימה יפה בין החללים ויחס נכון בחלוקה של החלל הציבורי. כמו כן, בחירת החומרים והשילוב ביניהם היו נהדרים, והדיוק בגימורים ובפרטים הקטנים ראוי להערכה. אהבנו מאוד את חלל האמבטיה, שמהווה יחידה שלמה ומרשימה. העיצוב הטוטאלי שלו, כולל כל הפרטים – עבודת השיש, העץ וכו' – הוא זה שעשה עלינו את הרושם הגדול ביותר.

 

 

הבית הפרטי המעוצב ביותר - בחירת הקהל


 

הפרויקט: מברווזון לברבור: הבית שעשה מטעמים ממגרש בעייתי

עיצוב פנים ואדריכלות: רון שפיגל

 

 

 

הדירה המעוצבת ביותר - בחירת השופטים


 

הפרויקט: עם השיפוץ בא התיאבון: עיצוב בית בגבעת שמואל

עיצוב פנים: דנה שבדרון

 

 

נימוקי השופטים: 

דנה שבדרון עיצבה דירה של 110 מ"ר בגבעת שמואל, ומבחינתנו זו "הדירה של כולנו". הדירה הזו מוכיחה שכולם יכולים להשיג דירה יפה ומעוצבת, נעימה ובתקציב לא גבוה. היא אינטימית, אקלקטית ונראה שנעשתה בה עבודת איסוף של פריטים מיוחדים.

הערה קטנה שרצינו לציין: חסר בדירה את הטאץ' האישי של הדיירים, והיינו רוצים לראות בדירות כאלה את ה"בושם" האישי של מי שגר בדירה.

 

 

הדירה המעוצבת ביותר - בחירת הקהל


 
 עיצוב פנים: שני רינג
 
 
 
הדירה הקטנה המעוצבת ביותר - בחירת השופטים

 
אדריכלות: דין לאלו
עיצוב פנים: נעה ודין לאלו
 
 
 
נימוקי השופטים:

דין לאלו ביצע את עבודת האדריכלות בדירה הזו בתל אביב, ויחד עם נעה לאלו בוצע גם עיצוב הפנים של הדירה. מה שאהבנו כאן הוא שמדובר בדירה קטנטנה – 47 מ"ר – אבל שנראית גדולה מאוד. החללים מטופלים לפרטי פרטים, והמרחב בה גדול – בעיקר בחדר האמבטיה. תכנון הדירה נקי, ומאפשר להכניס את החיים פנימה לתוך הדירה.

 

 

הדירה הקטנה המעוצבת ביותר - בחירת הקהל

 
אדריכלות ועיצוב פנים: ליאת בני פלד
 
 
 
המשרד המעוצב ביותר - בחירת השופטים

 
אדריכלות ועיצוב פנים: סטודיו רואי דוד 
 
 
 
נימוקי השופטים:
סטודיו רואי דוד ביצע את עבודת האדריכלות ועיצוב הפנים במשרדי Apester & Co.Cycles שבתל אביב. אהבנו את עיצוב המשרד מכיוון שהוא מייצר יחס נכון בין חללים "קרים" לחללים "חמים" – כלומר גם משרת משרד גדול מאוד, וגם יוצר אינטימיות היכן שצריך. גם חללים תעשייתיים וגם פריטים שיכולים להיות גם בבית כמו גופי תאורה או כורסאות. אהבנו את הסביבה הגראנג'ית העשירה באמנות ייחודית, את החלוקה הפונקציונלית על ידי מחיצות, את הזרימה בחלל ואת השימוש הכפול באלמנטים דקורטיביים. מה ששבה את ליבנו הוא החיבור הנפלא והבלתי אמצעי בין המקום לבין הסביבה בה הוא ממוקם – איזור התחנה המרכזית הישנה. 
 
 
המשרד המעוצב ביותר - בחירת הקהל

 

הפרויקט: סטארט אובר: מהפך תכנוני ועיצוב מגניב למשרד שהתרחב

תכנון ועיצוב פנים: T+R Studio - טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב

 

 

 

המסעדה המעוצבת ביותר - בחירת השופטים


 

הפרויקט: מפרידים ומאחדים: עיצוב מסעדה בסגנון אורבני ונינוח

עיצוב פנים: סטודיו ארטישוק

 

נימוקי השופטים:

סטודיו ארטישוק עיצב את מסעדת "לחם בשר" שבבני ברק, בעיצוב קלאסי מדויק. לפעמים קלאסי זה לא מילה גסה – להיפך! קשה מאוד להגיע לעיצוב קורקטי וישר, עם חומרים נכונים, תוך תכנון חלל עשוי היטב שנותן חוויה אמיתית של אוכל בלי צבעים מיותרים, וכאן הגיעו בדיוק לזה. המסעדה הזו יכולה להתקיים גם בישראל וגם בניו יורק, אין לה הגדרה גיאוגרפית וזה מה שיפה בה. היא פשוט אומרת "בואו אלי כדי ליהנות".

 

 

המסעדה המעוצבת ביותר - בחירת הקהל


 

הפרויקט: סיפור על אהבה ואור: פעם נשקייה מוזנחת, היום בית קפה פורח

עיצוב פנים: סטודיו לטיסיה בלחוביץ

 

 

חברי ועדת השופטים


גל גאון, אדריכל, בעלי גלריה "טאלנטס" וסגן ראש מחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי חולון

ניסן (ניני) ורשבסקי, אדריכל, ראש המחלקה לעיצוב פנים HIT המכון הטכנולוגי חולון

חדווה אלמוז, עורכת ראשית, מגזין בניין ודיור

אסנת שתווי אונגר, מנכ"לית קבוצת בניין ודיור

לירון ורדי, עורכת ראשית, אתר בניין ודיור

 

 

ומילה לסיכום...


אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים. אומרים - וצודקים. במהלך השנה ראינו כאן באתר מאות בתים מרהיבים, מעוצבים, עשויים לעילא ולעילא. אך בבואנו לבחור את הבתים שיהיו מועמדים לתחרות, ועל אחת כמה וכמה - את הזוכים, מה שעשה את ההבדל בין עיצוב נהדר לעיצוב מושלם הוא הפרטים הקטנים. בין אם זה פריט עיצובי שמדבר עם פריט אחר שממוקם בדיוק מולו; או עבודת נגרות אמנותית שמוסיפה נופך לחלל; או פשוט עיצוב טוטאלי בו כל אחד מהאלמנטים בחלל מותאם לגמרי לכל שאר האלמנטים - כל הפרטים הקטנים האלה, הם שיוצרים את החוויה הויזואלית והרגשית המלאה שגורמת לנו לנשום עמוק ולהכריז בבטחון: "זה זה!"

נתראה עם עוד מאות בתים, דירות ופרויקטים מעוצבים גם בשנה הקרובה...

 

לירון ורדי

עורכת אתר בניין ודיור
 

 

 

 


  • 1.
    בחירת הקהל
    אחת מהקהל | (03/23/2017)    
    אז מה זה אומר שאף בחירה של השופטים והקהל לא היתה שווה? הקהל בחר בצבעים חמים, ביתיים, משפחתיים, השופטים הלכו על הקודר , המנוכר, ההייטקיסטי. ביתינו הוא מבצרנו.