פורום אדריכלות בהנהלת האדריכלית רקפת קידר
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום צביעת הבית בהנהלת בנג'מין מור
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור

סגנון משולב: בית כפרי בעיר הגדולה

דרך עירוב הפנים והחוץ ושילוב של צבעים קרים וחמים, קיבל הבית בשרון מראה כפרי עם גישה עכשווית

מאת: תוכן שיווקי

27/06/2019
סיור וירטואלי: באדיבות הולומקס
ברחוב שקט בשרון, על שטח של 750 מ"ר, גרים זוג הייטקיסטים ושלוש בנותיהן המתבגרות. ביתם, שגודלו 250 מ"ר, כולל חמישה חדרים ומחולק לשני אגפים: בצד שמאל נמצאת יחידת ההורים עם גישה חיצונית, ובצד ימין נמצא המטבח הפתוח. כבר מהכניסה ניתן לצפות בגינה ובבריכה שמשוות לבית העירוני מראה כפרי.
 
הסגנון שנבחר לבית הוא כפרי עם קריצה עכשווית. "התחלנו עם בית כפרי ועם הזמן נכנסו אליו נגיעות תעשייתיות", מספרות שרה ונירית פרנקל, שאחראיות על עיצוב הפנים והאדריכלות. המעצבות גם דאגו לשלב בין פנים הבית לחוץ, וזאת באמצעות ויטרינות גדולות שמקיפות כמעט את כל החלל.
 
מבחינת חומרים וצבעים דווקא יש ניגודיות בין שני החללים. "פלטת הצבעים בחוץ בנויה על אפורים, בעוד שבתוך הבית יש אלמנטים חמים שמנוגדים לאפרוריות הזו, כמו תקרת העץ החמימה, רצפת הפרקט, קיר הבריקים ושפע הטקסטיל", אומרות המעצבות.
 
הסלון ממוקם בחלל הפתוח של פינת האוכל, אך לעומת פינת המשפחה מוצנעת, כיוון שהיא א-פורמלית. "העיצוב של החלל הציבורי בוהמייני, אך יכול להפוך בקלות לקלאסי וניטרלי אם מורידים את האבזור", מסבירות שרה ונירית פרנקל. "על הקיר תלויות שתי קערות ענק ממוסגרות שממלאות את המקום, וכך נבלע חוסר האינטימיות של החלל הגבוה". 
 
באשר לחלל החוץ, הוא חולק לאזורים שמתאימים לפונקציות שונות – ישיבת לאונג’ נינוחה, פינת קפה של בוקר, ומיטות שיזוף למרגלות הבריכה. "את כל האזורים מלווים חומרים טבעיים כמו קש וראטן, אשר ביחד עם הירוק הטבעי שוברים את האפור שעוטף את הבית מבחוץ", מתארות המעצבות של הפרויקט.
 

תעשו סיבוב: סיור וירטואלי בבית, באדיבות חברת הולומקס 

 


 • 2.
  מדהים ! חוץ מכמות המדרגות....(ללא טקסט)
  יעל | (07/03/2019)    
 • 1.
  מ-ה-מ-ם
  עוד גולשת | (07/01/2019)    
  מהבתים היפים שראיתי. מושלם!