כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין  //  בטוב טעם: דירה מעוצבת בראשון לציון

בטוב טעם: דירה מעוצבת בראשון לציון

12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה הראשונה בסדרה – דירה עם תחושת מרחב של וילה גדולה

מאת: תוכן שיווקי צילום:


הדיירים: זוג שילדיו עזבו את הבית
המקום: אורבן פארק, ראשון לציון
השטח: כ-125 מ"ר
התקציב: כ-300,000 ש"ח 
המעצבת: ורד קראוש
 
מבט לחלל הסלון: העור היוקרתי והקטיפות יוצרים מראה רך והרמוני | אריק דיזיין
 
לאחר שהילדים עזבו את הקן, החליטו ההורים להתחדש ולעבור מווילה גדולה לדירה חדשה ומעוצבת. "המטרה הייתה לייצר, גם מבחינת התכנון וגם מבחינת הסטיילינג, דירה שתשרה תחושה של הרמוניה ותהיה מרווחת ומזמינה", מספרת ורד קראוש המעצבת של הפרויקט.
"הסגנון שנבחר לדירה הינו אקלקטי-מודרני ומשלב צבעים רכים ועל זמניים". 
 
חלוקת החלל

בתכנונה המקורי הדירה הייתה בעלת חמישה חדרים, אך דרישת הזוג הייתה להסב אותה לדירה של ארבעה חדרים בלבד. חדר השינה שבוטל תרם בחלקו האחד להגדלת הסלון, ובחלקו השני הפך לחדר ארונות בתוך הסוויטה של הלקוחות. "בחדר שבוטל היה קיר בטון שלא היה ניתן להסירו או לקצרו, וההתמודדות איתו הייתה אתגר", משתפת קראוש. "הוחלט לבסוף שהקיר יתפקד כמחיצה בין אזור הטלוויזיה והסלון לבין מסדרון, ובכך הוא מקנה תחושת אינטימיות במרחב הציבורי". 
 
מבט לחלל המרכזי: המרחב הציבורי הוגדל על חשבון החדר שבוטל
 
יצירת אווירה

דרישה נוספת של הזוג הייתה כאמור ליצור דירה מרווחת. לטובת העניין, נעשה שימוש בפתחי מיזוג דקורטיביים שלא מעמיסים על הבית, ואף תורמים להשלמת המראה שלו. על מנת לשמר תחושה של המשכיות בחלל, בוצע בקירות פינת האוכל ובקיר הטלוויזיה טיח דמוי בטון. "הטיח מייצר רכות ומקפיץ את החלל", מסבירה המעצבת.
 
מבט לפינת האוכל: שילוב המתכת בריהוט והקיר בצביעת הבטון משווים מראה מודרני ומדוקק
 
מבט לכיוון החדרים: המזנון והקומודה עשויים אגוז אמריקאי וביחד יוצרים אחידות והמשכיות
 
הזווית הפרקטית

מהלך נוסף שנועד לרווח את הבית, ולהכניס אור לחלל הוא באיחוד חדר האמבטיה עם חדר השירות. "בחדר השירות יש ארון שגם משמש כמקום אחסון לחומרי הניקוי, וגם מאפשר הסתרה ויזואלית למכונת הכביסה ולמייבש", מפרטת קראוש. בנוסף, מעל הכיור והאסלה תוכננה נישה שתורמת לאמירה העיצובית וגם מהווה מקום לפריטים חיוניים שונים.
 
האמבטיה וחדר השירות: כעת משממשים כחלל אחד
 
בחירת הצבעים והחומרים

המטבח בבית תוכנן כך שיכיל הרבה מקומות אחסון. בהתאם למראה הכולל של הדירה, החומרים והגוונים ששולטים בו הם בהירים, ולצדם שולב בו משטח דקטון אלגנטי היוצר מראה נצחי. הקו הרך והמזמין ממשיך גם לסוויטת ההורים, שם ניתן לראות שימוש נוסף בחומרים ובגוונים קלילים ומרעננים. 
 
המטבח: קו נקי והרבה מקומות אחסון
 
סוויטת ההורים: מיטה זוגית עם גב מרופד, ולצדה שידות המשלימות את הצבעוניות 
 
חדר הרחצה בסוויטת ההורים: הנגרות מותאמת במדויק לחלל
 
על המעצבת

ורד קראוש שהובילה את הפרויקט, היא הנדסאית עיצוב פנים ואדריכלות ומנהלת סטודיו לעיצוב פנים. "הסטודיו נותן מענה מקיף לפרויקטים שונים, מאפשר תהליך מדויק ללא פשרות ושם דגש על מתן שירות מקצועי ואישי לאורך כל התהליך", אומרת קראוש. "בתור מתכננת ומעצבת חלל, אני מאמינה שחשוב להחזיק בארגז כלים מפותח המסייע במתן פתרונות תכנוניים ואסתטיים ברמה המקצועית והמפורטת ביותר". 
 
המעצבת ורד קראוש: "חשוב להחזיק בארגז כלים מפותח"
 
העבודה שלי עם אריק דיזיין

"חלק מהותי מהנגרות, הריהוט והלבשת הבית הותאמו בהזמנה מיוחדת בגלרית אריק דיזיין. מעצב הבית של הגלריה עזר לנו לבחור בדים וגוונים שיתאימו במדויק לקונספט העיצובי של הבית. בזכות המגוון הרחב של הריהוט והאביזרים הקיים במקום, הלקוחות קיבלו שם מענה מקיף לכל צרכיהם". 
 
חדר האורחים: הצבעוניות מושגת באמצעות פרטי טקסטיל ואקססוריז
 
הממ"ד: משמש כחדר משחקים לנכדים, ובעיקר כאזור אחסון הודות לארון שתוכנן במיוחד
 
 

 

עוד בנושא

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

בטוב טעם: לופט ניו יורקי במרכז באר שבע


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השישית בסדרה – דירה בבאר שבע שמעוצבת בהשראת הלופטים בניו יורק

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

בטוב טעם: דירה לדוגמה בפתח תקווה


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה החמישית בסדרה – דירה לדוגמה שמתאימה לכולם

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

עם הפנים לים: דירת נופש בנתניה


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השלישית בסדרה – דירה שמשדרת חופש

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

בטוב טעם: דירה אביבית בתל אביב


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השלישית בסדרה – דירה יוקרתית אך עם זאת חמימה

תגובות

מתוקתק, מאורגן, אסתטי ונעים
הקונצפט ברור, קל לדמיין את הדיירים בבית זה, מה שמביא אותי לתהייה עד כמה הם יסתדרו עם המודל של מטבח פתוח לסלון. גם חדר השינה הקטן נראה לי מלחיץ. אבל באמת - עבודה יפה מאוד.

מושלם כל מילה מיותרת

כתיבת תגובה