כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין  //  בטוב טעם: לופט ניו יורקי במרכז באר שבע

בטוב טעם: לופט ניו יורקי במרכז באר שבע

12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השישית בסדרה – דירה בבאר שבע שמעוצבת בהשראת הלופטים בניו יורק

מאת: תוכן שיווקי צילום: מאור מויאל


נוף אורבני מול עיצוב אורבני

הדיירים: המעצבת ובתה בת ה-5
המיקום: באר שבע
השטח: 100 מ"ר
תקציב: 250,000
עיצוב פנים: נטלי גנון

בדירה בת 3 שנים במרכז באר שבע מתגוררות מעצבת הפנים נטלי גנון ובתה בת ה-5. אחרי שנים של עבודה בתחום וחשיפה לאינספור סגנונות ורעיונות, סוף סוף יכלה המעצבת לעצב בית בהתאם לגחמות ולחלומות שלה.

"תמיד חלמתי על לופט ניו יורקי עם תקרה בגובה 7 מטר וגלריה בקומת הגג – אבל החלום הזה יצטרך לחכות עוד קצת", משתפת המעצבת. "בינתיים לקחתי את העיצוב האורבני שאני אוהבת, ויישמתי אותו בדירתי הנוכחית".

קונסולה מזמינה בכניסה לבית

מבט מדלת הכניסה

הקו האורבני ברוח הלופטים של ניו יורק אכן ניכר בעיצוב הדירה. "כל החלל רוצף בפורצלן דמוי פרקט בגוון כהה ונועז, והספרינקלרים של כיבוי האש נחשפו ונצבעו לשחור", מתארת גנון. "גם המטבח קיבל אופי תעשייתי ואורבני באמצעות חזיתות פורניר אלון בגיוון בייץ שחור, משטח דקטון המדמה בטון עם נגיעות חלודה, ידיות פליז, ומסגרות מזכוכית מושחרת".

מטבח מודרני בהעמדה מקבילית

חזיתות פורניר אלון בייץ שחור

נטלי גנון דואגת ליצור קיר כוח בכל פרויקט שהיא מעצבת, אך דווקא בביתה שלה היא בחרה לבטא את הכוח דרך החומרים וקשת הצבעים הנועזת. "קיר הטלוויזיה בסלון מעוצב בפשטות, ולצידו מונחים כדי ענק מבטון יצוק המוסיפים חספוס לחלל", היא מתארת. "המראה המתקבל הוא מינימליסטי והרמוני".

בפינת האוכל גם כן יש אלמנט שמושך את העין – פלטת עץ גדולת ממדים, שעליה הדפסת לייזר ייחודית שמספרת את סיפורה האישי של המעצבת, ומחזקת את המראה האורבני.

קיר כוח מינימליסטי מבריק פירוק

הסיפור האישי בממדי ענק

מלבד קו העיצוב האורבני וההשראה מזירת הלופטים של ניו יורק, בדירה הושקעה חשיבה רבה על תכנון וחלוקת החלל. קיר ההפרדה שהיה במקור בין המטבח לסלון הוסר, ובכך התקבל חלל מגורים פתוח. באופן דומה, חדר הרחצה אוחד עם חדר הכביסה, ובכך שטחו הוגדל באופן משמעותי.

שינוי חשוב נוסף היה בהוספת חדר המשמש כמשרד. "המשרד ממשיך את קו העיצוב האורבני-תעשייתי של החלל הציבורי", מרחיבה המעצבת, "ומתהדר בקיר בריקים ארוך, ובספריות אלומיניום מעוצבות ופרקטיות".

גוון ספה שגונב את ההצגה

משרד המעצבת הממשיך את הקו האורבני

בחדר השינה שחל הדיירת-מעצבת, הסגנון האורבני מוחלף ברוח קצת שונה. כאן העיצוב הוא בהשראת סגנון ה- MOOOIממילאנו, המתאפיין בצבעים חמים ונועזים. "הצבעים החמים נגזרים מתמונה בגב המיטה", מסבירה גנון. "כמו כן, הארון עם חזיתות התריס צבוע  בצבע מפתיע במיוחד, ויש שילוב של טקסטיל בירוק עמוק שהוא הגוון האהוב עליי וגם אלמנט החוזר במניפת הצבעים בבית".

בחדר של הילדה מתנגנת מניפת צבעים שמחה אך בוגרת. גם כאן יש ביטוי לטעמה האישי של שוכנת החדר, שכן הארון בחדר מעוצב בהשראת לגו – המשחק המועדף על הילדה.

ארון תריס בגוון נועז במיוחד

ארון בהשראת לגו לילדה

על המעצבת
נטלי גנון מתמחה מזה כארבע שנים בתכנון ועיצוב פנים לבתים פרטיים ופנטהאוזים. "אני מאמינה בעיצוב על זמני, ובשילוב עדכני לצד פרקטיות מנצחת", משתפת המעצבת. "המוטו שמנחה אותי הוא: In Design thinking Wrong is Right"".

העבודה שלי עם אריק דיזיין
"בשלב הלבשת הבית אני תמיד פונה אל אריק דיזיין, והתחושה היא שהגעתי אל חוף מבטחים. אני יודעת שמכאן אני יכולה לצאת בשקט אל הישורת האחרונה והקריטית של הפרויקט. אצל אריק כל בקשה מסתיימת ב'כן', וכל וויזן שלי הופך למציאות. גם בפרויקט הכי אישי שלי אריק היה שם לכוון, להציע, לשדרג ולפנק".

לאתר של אריק דיזיין >>
לאתר של מעצבת הפנים נטלי גנון >>

פיוזן של חומרים תעשייתיים

מבט אל הסלון

עוד בנושא

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

בטוב טעם: לופט ניו יורקי במרכז באר שבע


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השישית בסדרה – דירה בבאר שבע שמעוצבת בהשראת הלופטים בניו יורק

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

בטוב טעם: דירה לדוגמה בפתח תקווה


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה החמישית בסדרה – דירה לדוגמה שמתאימה לכולם

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

עם הפנים לים: דירת נופש בנתניה


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השלישית בסדרה – דירה שמשדרת חופש

בטוב טעם: מעצבים עם אריק דיזיין

בטוב טעם: דירה אביבית בתל אביב


12 פרויקטים נבחרים בליווי 12 מעצבים אשר יצקו סטייל בחללי הבית, בשילוב הרהיטים של אריק דיזיין. בכתבה השלישית בסדרה – דירה יוקרתית אך עם זאת חמימה

תגובות

כתיבת תגובה