כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות  //  המשפיעים הגדולים: חלון לעתיד חדש

המשפיעים הגדולים: חלון לעתיד חדש

חברת קליל, יצרנית חלונות מעוצבים, שמה לעצמה למטרה לספק חלונות באיכות ובעיצוב בלתי מתפשרים – והכל תוך שמירה על הסביבה. "בעוד עשור", מקווים בחברה, "תחום הבניה הירוקה יכנס לכל בית בארצנו"

מאת: תוכן שיווקי צילום:


הסיפור של קליל מחזיר אותנו 20 שנים אחורה, אל הזמן בו פיתחה החברה את המוצר המזוהה עמה ביותר – החלון הבלגי. חלון זה מזכיר בצורתו את דגמי החלונות שאמני מתכת מפרזלים מברזל, אך הוא עשוי מפרופיל אלומיניום –  חומר קל ועמיד יותר, אטום ושאינו דורש תחזוקה. פיתוח זה היווה נקודת מפתח בחיי החברה, שמאז צמחה והוסיפה לפתח חלונות בעיצובים שונים. הגאווה האחרונה של קליל היא סדרת הבאוהאוס שפיתחה. "סדרה זו", מספרים בחברה, "משקפת באופן מדויק את הגישה של קליל – עיצוב מוקפד ומתקדם עם טכנולוגיה ברמה גבוהה".  
 
 
סדרת הבאוהאוס: עיצוב מוקפד עם טכנולוגיה גבוהה
 
מאז הקמת החברה, באיזה שלב התחלתם להרגיש שהיא הופכת לגורם משפיע על תחום העיצוב בישראל?
"מלבד פיתוח סדרת הבאוהאוס, קליל החליטה ללוות את הלקוח לכל אורך הדרך. לצורך כך, הקמנו אולמות, הכשרנו מתקינים מורשים, והתחלנו להעניק אחריות לשבע שנים. אם בעבר הקבלן רק דאג 'לסגור במשהו את הפתח בקיר', עכשיו השתנו חוקי המשחק – והחלון הפך לדבר עם משמעות עיצובית". 
 
 
סדרת הבאוהאוס: היום לחלון יש משמעות עיצובית
 
מהו חזון העיצוב של חברת קליל?
"היתרון המובהק של חברת קליל הוא היכולת שלה להתאים מוצר ללקוח, גם מבחינת טעמו העיצובי וגודל התקציב שלו, וגם מבחינת התנאים הסביבתיים של ביתו. האקלים הארצישראלי מאופיין ברוחות ואבק, ולכן חברת קליל עושה שימוש בצבעים עמידים, בציפויים ייעודיים ובפרופילים מותאמים. בנוסף, פיתחנו את סדרת הזכוכיות קליל גלאס, המציעה פתרונות לצרכים השונים של הלקוחות, תוך מתן דגש על בידוד מרעש, מקור ומחום". 
 
סדרת הבאוהאוס: התאמה מלאה לצורכי הלקוח
 
מהי הבשורה האחרונה של החברה?
"חברת קליל מציגה בימים אלה טרנד חדש בעיצוב חלונות – סדרת 'הבאוהאוס של קליל'. סגנון הבאוהאוס הגרמני זוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת, וכבר קנה לעצמו מקום של כבוד באדריכלות הישראלית. בהתאם לסגנון, הסדרה מאופיינת בעיצוב מינימליסטי – חלונות עם קוים צרים, צורות גיאומטריות וסימטריה. מלבד העיצוב המיוחד, החלון אטום ביותר ומאפשר זיגוג בידודי".
 
סדרת הבאוהאוס: מנימליזם וצורות גאומטריות
 
כמשפיעים, איך אתם רואים את העיצוב בישראל בעתיד הקרוב והרחוק יותר? 
"אנחנו מפתחים מוצרים לפי טרנדים עכשוויים, תוך עמידה בכל הדרישות לבניה ירוקה – כמו חלונות ותריסים אטומים לחדירת מים ואוויר, ומבודדים רעש. קליל גם משקיעה מאמצים להעביר מידע לאדריכלים ולקבלנים לגבי הזכוכיות המתאימות לשמירה על הסביבה. לצערנו מרבית הבונים והמשפצים אינם בעלי אג'נדה ירוקה, אבל הם כן שמחים לחסוך בחשבון החשמל. מהסיבה הזאת, קליל מפתחת מוצרים שהם גם ירוקים וגם חסכוניים, כמו חלון באטימות גבוהה, שמעניק נוחות וחסכון באנרגיה".
 
סדרת הבאוהאוס: בחזית הבניה הירוקה
 
מהם האתגרים באג'נדה הזו?
"האתגר בפיתוח מסוג זה הוא להצליח לשלב עיצוב מתקדם עם עליונות טכנולוגית. בדרך כלל כשהחלון אטום או מבודד במיוחד הוא עבה ובומבסטי ורחוק מלהיות משאת נפשם של הלקוחות. הכיוון היום הוא להשיג מינימום אלומיניום עם מקסימום נוף – כלומר חלונות גדולים אך כמעט לא נוכחים. צריך לחשוב כיצד להשתמש בחומרים הנכונים ואיך לשלב אותם כדי ליהנות משני העולמות". 
 
סדרת הבאוהאוס: מינימום אלומיניום, מקסימום נוף
 
לאן עוד יש לשאוף?
"הכיוון ברור – שיפור הפתרונות המוצעים כך שנעבוד בבנייה ירוקה וחכמה, תוך מתן מענה לכל גורמי האקלים, אך מבלי להתפשר על העיצוב. אנחנו רוצים ומאמינים שבעוד עשור תחום הבניה הירוקה יכנס לכל בית בארצנו, והלקוחות ייהנו מבית חם בחורף וקריר בקיץ ללא השקעה גדולה". 
 
סדרת הבאוהאוס: 
סדרת הבאוהאוס: לא מתפשרים על העיצוב
 
מוזמנים להתרשם מהאתר של חברת קליל >>

 

עוד בנושא

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: אבק כוכבים


אחרי שינויים מנהליים משמעותיים, כוכב אלומיניום מחשבת מסלול מחדש והיעד: הכי קדימה שיש

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: שטיחי איתמר - הבשורה העיצובית מעולם השטיחים


כשאיתמר זיידמן, מהנדס טקסטיל צעיר, ביקר בתערוכת שטיחים בדנמרק – הוא הבין שזה יהיה מפעל חייו. מאז עבר כמעט יובל וכיום חברת שטיחי איתמר היא ממותגי הכחול-לבן המוכרים בארצנו, הדוגלת בשירות המאפשר ללקוחות לנסות את השטיחים בבית ללא עלות והתחייבות טרם הרכישה

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: כחומר ביד היוצר


חברת גוטליב מעצבים איכות באלומיניום. שערים, גדרות, ופרגולות הם רק חלק מהמוצרים שהחברה יודעת לייצר

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: יש על מי לסכוך


כבר כמעט ארבעים שנה שחברת סוככי השרון מכניסה צל לבתים בישראל. כמובילה בתחום, היא יודעת לספק את הפתרונות המתקדמים והנכונים ביותר לכל מטרה

תגובות

כתיבת תגובה