כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות  //  פוסטרים במקום קירות: מה השתנה בחדר הילדים שלנו מאז ועד היום?

פוסטרים במקום קירות: מה השתנה בחדר הילדים שלנו מאז ועד היום?

מיטות קומותיים, שטיחים מקיר לקיר, פוסטרים ומכשירי אלקטרוניקה: חדרי הילדים של פעם הם פחות או יותר כמו של היום, אבל עם כמה שינויים עיקריים

מאת: צילום:


אני חושבת שאת המהפך המשמעותי ביותר בעיצוב חדרי הבית בארבעים השנים האחרונות עברו חדרי הילדים. מעבר לשינויים ולמגמות העיצוביות, השינוי המשמעותי ביותר לגביהם, הוא שינוי תפיסתי. היחס כלפיהם השתנה: מחדרים, שהחשיבה לגביהם מאוד מעשית ומאורגנת ברמת פונקציות בלבד, הם הפכו להיות מהחדרים היותר מעוצבים ומלאי אקססוריז בבית.

 

 
לצד הפונקציות, שהיו ונשארו מאוד פשוטות וברורות, חדר הילדים צריך לכלול מיטה, שולחן כתיבה קטן וארון, נוספו בדרך המון "קישוטים", שהופכים את החדר לממלכת ילדים קטנה. 

 

מיטת קומותיים

 
מפאת חוסר בחדרים, והצורך לייצר מקומות שינה עבור 2-3 ילדים בחדר אחד. חדרי ילדים רבים כללו "מיטת קומתיים" או "מיטה כפולה" (מיטה נפתחת).
 
מיטות הקומתיים היו איתנו תמיד והן רק הולכות ומשתבחות עם הזמן. בשנים האחרונות, הן הפכו להיות הרבה יותר מעוצבות, חכמות ומשוכללות. המיטה הפכה למערכת רהיטים, שמארגנת את עיצוב החדר ומייצרת עבורו את כל הפונקציות המתבקשות. העיצובים המתוחכמים שלהן הפכו את חלל החדר למקום שהרבה יותר כיף להיות בו.
 
צילום: Jeroen Van Der Spek
 
מיטת קומתיים שמארגת את החדר. צילום: James Merrell
 

שטיחים מקיר לקיר

 

בשנות ה- 80 אהבנו אותם באופן כללי ובעיקר בחדרי הילדים. דורות שלמים של ילדים אסתמטיים, גדלו עם השטיחים האלו, שהעניקו לנו תחושה של רוך וחום. שטיחים הם עדין אחד ממוצרי הטקסטיל שמופיעים כמעט בכל חדר ילדים, אבל הם כבר לא מרוחים מקיר לקיר והם הרבה יותר מגוונים ומעוצבים.
 
"הפתרון האולטימטיבי" עבור מרבית חדרי הילדים בשנות ה- 80 – מיטת קומתיים ושטיח מקיר לקיר
 
ופוסטרים במקום קירות
 
מדד "הקוליות" נקבע לפי כמה מקום נשאר על קירות החדר, ככל שראו פחות קירות ככה החדר שלכם (ואתם) נחשבתם ליותר "קוליים". לא משנה את מי הערצתם, מה שחשוב זה להשיג כמה שיותר פוסטרים ולכסות בהם כמה שיותר קירות.
 

הרבה מעבר למצעים יפים

 

מוצרי הטקסטיל והאקססוריז עבור חדרי הילדים עברו מהפך של ממש במרוצת השנים. ובשנים האחרונות הוקמו חברות רבות אשר עוסקות בעיצובים שונים ומגוונים של מצעים, וילונות, כריות, כיסוי מיטה, טאפטים ואביזרי אקססוריז ייעודיים. החדרים הפכו להיות "חדרי קונספט" וההיצע הגדול של המוצרים הביא לכך שכל חדר הופך להיות ממלכת ילדים מעוצבת.
 
צילום: Katharine Pooley
 
מגוון מוצרי טקסטיל לחדר ילדים. צילום: Rachel Whiting

 

אטארי זוכרים?

 
האטארי (ATARI) נכנס לחיינו באמצע שנות ה- 70 ונראה לנו כדבר המתקדם ביותר שיכולנו לחלום עליו. עוד לפני שהיה לנו מחשב בחדר ביקשנו אטארי והתמכרנו. האטארי כיכב בחדרי ילדים ולפעמים  גם עבר לסלון, כיוון שגם טלוויזיות ומחשבים בזמנו היו מצרך די נדיר, והאטארי חייב חיבור למסך.
 
 
חדר ילדים ונוער משנות ה- 80 – מיטה נפתחת, שטיח מקיר לקיר, רדיו טייפ ומחשב
 
אני לא בטוחה שהילדים של היום ירצו חדר כזה והם גם בטח לא יבינו מה הם מכשירי החשמל המוזרים האלו

עוד בנושא

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: אבק כוכבים


אחרי שינויים מנהליים משמעותיים, כוכב אלומיניום מחשבת מסלול מחדש והיעד: הכי קדימה שיש

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: שטיחי איתמר - הבשורה העיצובית מעולם השטיחים


כשאיתמר זיידמן, מהנדס טקסטיל צעיר, ביקר בתערוכת שטיחים בדנמרק – הוא הבין שזה יהיה מפעל חייו. מאז עבר כמעט יובל וכיום חברת שטיחי איתמר היא ממותגי הכחול-לבן המוכרים בארצנו, הדוגלת בשירות המאפשר ללקוחות לנסות את השטיחים בבית ללא עלות והתחייבות טרם הרכישה

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: כחומר ביד היוצר


חברת גוטליב מעצבים איכות באלומיניום. שערים, גדרות, ופרגולות הם רק חלק מהמוצרים שהחברה יודעת לייצר

המשפיעים הגדולים: יום העצמאות

המשפיעים הגדולים: יש על מי לסכוך


כבר כמעט ארבעים שנה שחברת סוככי השרון מכניסה צל לבתים בישראל. כמובילה בתחום, היא יודעת לספק את הפתרונות המתקדמים והנכונים ביותר לכל מטרה

תגובות

מחריד. אך האושר היה מצוי אז.

כתיבת תגובה