כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

OH NO / OH YES  //  OH NO! כל הטעויות בעיצוב הבית וכל הפתרונות

OH NO! כל הטעויות בעיצוב הבית וכל הפתרונות

שלא תגידו שלא ידעתם – הטעויות הנפוצות ביותר בעיצוב הבית, והדרכים לעקוף אותן בבטחה. מדריך חובה לכל תהליך עיצוב ושיפוץ

מאת: מערכת בניין ודיור צילום:


אומרים שמכל טעות אפשר ללמוד, אבל כדי שלא תצטרכו לחוות את הטעויות על בשרכם – החלטנו לרכז אותן עבורכם במדריך מסודר. במדור הבא תוכלו לגלות מהן השגיאות הנפוצות ביותר בעיצוב חללי הבית השונים, וגם להבין איך ניתן להימנע מהן.

לרכישת מגזין OH NO >>


OH NO! עיצוב המטבח

מבין כל החללים בבית, המטבח הוא כנראה המורכב ביותר לעיצוב. אם פעם חשבנו שמספיק לבחור בסגנון כפרי או מודרני, היום אנחנו מבינים שיש לקחת בחשבון גורמים רבים. בין היתר יש לחשוב על חלוקת הנגרות, המידות והמרחקים השונים, וכמובן בחירת מוצרי החשמל. אם אתם עומדים לפני שיפוץ או עיצוב מטבח חדש, כדאי שתכירו כמה מהטעויות הנפוצות ביותר – וגם את הדרכים להימנע מהן או לתקן אותן.

לכתבה המלאה >> 

מטבחי אביבי | עיצוב: סבן דיזיין סטודיו, צילום: נדב פקט

1

OH NO! עיצוב הסלון

הסלון הוא הפנים של הבית וגם המקום שבו המשפחה מתכנסת מדי ערב. בעיצוב סלון יש לחשוב היטב על בחירת הרהיטים, על אופן ההעמדה שלהם בחלל, וגם על כל הפריטים המשלימים ומוצרי הטקסטיל השונים. רגע לפני שאתם ניגשים למלאכה החשובה של עיצוב הסלון, הנה כמה טעויות נפוצות ודרכים להימנע מהן.

לכתבה המלאה >> 

עיצוב: הדר פרי, צילום: סטס שרייבר

2

OH NO! עיצוב האמבטיה

עיצוב אמבטיה אולי לא נשמע משמעותי כמו עיצוב של מטבח או סלון, אבל בפועל החדר הזה משפיע מאד על השגרה של כולנו. רובנו פותחים את היום בחדר הרחצה וגם סוגרים אותו שם, ולכן כדאי להקדיש מחשבה לאופן שבו החלל הזה מתוכנן, ולוודא שהוא אכן מותאם להרגלים שלנו.

לכתבה המלאה >> 

עיצוב: אלכסנדרה דיז, צילום: ארתור דריגנט

OH NO! עיצוב חדר השינה

בין אם יש לכם חדר שינה קטן או גדול, כדאי שתקדישו לו תשומת לב כי זה המקום שיבטיח לכם מנוחה ושקט בסופו של יום. אז לפני שאתם נרדמים, הנה כמה מהטעויות הנפוצות ביותר בעיצוב חדר השינה, וגם הדרכים שיעזרו לכם להימנע מהן.

לכתבה המלאה >> 

עיצוב: יפית ודדי ראובני, צילום: אלעד גונן

4

OH NO! חדר ילדים

זה אולי נשמע קל, אבל יש לא מעט גורמים שצריך לקחת בחשבון לפני שמעצבים חדר ילדים. בין היתר צריך להחליט על צבע הקירות, לתכנן מקומות אחסון ולבחור היכן למקם כל רהיט. אם מדובר בחדר שינה שמיועד ליותר מילד אחד, המצב רק מסתבך, ומצריך עוד יותר תשומת לב. לטובת הורים הצעירים שבכם, ריכזנו כמה מהטעויות הנפוצות ביותר בעיצוב חדר ילדים, ולא שכחנו להביא גם את הפתרונות.

לכתבה המלאה >>

עיצוב: אלכסנדרה דיז, צילום: ארתור דריגנט

5

OH NO! חללי מעבר

לפעמים אנחנו כל כך ממוקדים בעיצוב חללי הבית, שאנחנו שוכחים להסתכל על הבית כמכלול. בדרך הזאת עלולים להתפספס אזורים חשובים כמו מבואת הכניסה והמסדרון, שבסופו של דבר הופכים את הבית שלנו למה שהוא. בשביל ששום חלק לא ייפול בין הכיסאות, הנה כמה דברים שכדאי לתת עליהם את הדעת.

לכתבה המלאה >> 

עיצוב: טלי כהן ליעד, צילום: אלעד גונן

6

OH NO! הלבשת הבית

הלבשת הבית היא הרבה מעבר לבחירה של כמה כריות ועציצים. דרך ההלבשה אנחנו יכולים לאחד בין החללים השונים של הבית, ולוודא שהוא אכן משקף אותנו ואת אופיינו. רגע לפני שאתם חותמים את מלאכת העיצוב, הנה כמה טעויות נפוצות בהלבשת הבית שפשוט חבל שתעשו.

לכתבה המלאה >> 

עיצוב: שירלי דן, צילום: יואב פלג

7

שיפוץ בית הוא עניין מורכב, ולפעמים מצריך יותר מחשבה והשקעה מאשר מעבר דירה. דברים קטנים שלא נלקחים בחשבן עלולים להתגלות בהמשך כטעות גדולה, ולגרום להרבה עוגמת נפש ולהוצאות כלכליות מיותרות. כדי לעבור שיפוץ בית בשלום, הנה כמה נקודות חשובות שחבל לפספס.

לכתבה המלאה >>

לרכישת מגזין OH NO >>

Concept of construction and architect design. 3d render of house

עוד בנושא

OH NO / OH YES

OH NO! טעויות נפוצות בשיפוץ הבית


מתחילים תהליך של שיפוץ בית? שניה לפני שאתם שוברים קירות ומפרקים אריחים, בואו ללמוד מטעויות שעשו אחרים

OH NO / OH YES

OH NO! כל הטעויות בעיצוב הבית וכל הפתרונות


שלא תגידו שלא ידעתם – הטעויות הנפוצות ביותר בעיצוב הבית, והדרכים לעקוף אותן בבטחה. מדריך חובה לכל תהליך עיצוב ושיפוץ

OH NO / OH YES

OH NO! הטעויות הנפוצות בעיצוב חדר הילדים


יש לכם קטנטנים בבית? הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם מעצבים להם חדר. הטעויות הנפוצות בעיצוב חדר ילדים, וכל הדרכים לעקוף אותן בבטחה

OH NO / OH YES

OH NO! הטעויות הנפוצות בעיצוב חדר השינה


עיצוב חדר השינה הוא הרבה מעבר לבחירת מצעים. כדי להבטיח לכם רוגע, ריכזנו עבורכם את הטעויות הנפוצות שכבר הפילו רבים וטובים

תגובות

כתיבת תגובה