פורום אדריכלות בניהול יוליאנה ריסקוף
פורום עיצוב פנים בניהול מעצבת הפנים טלי כהן ליעד
פורום מטבחים בהנהלת בלורן
פורום דלתות בהנהלת דלתות פנדור
פורום מיזוג אוויר בניהול בר מערכות

למעזים בלבד: עיצובים משוגעים שלא רואים כל יום

מטבח לבן? פאסה. ארונות גבוהים נעלמים? נהפוך הוא. כורסה בפינת הקריאה? הצחקתם את המשפחה שבחרה לדפדף בנחת בספרים מתוך רשת תלויה באוויר. ככה זה כשיש אומץ

מאת: לימור קלר

28/01/2018

 

אדריכלות: Russian for Fish. צילום: Peter Landers

 

ללכת על המוכר והידוע, כמו שהרוב מעצבים את הבתים שלהם, זה הכי בטוח. אבל כדי לצאת מאזור הנוחות, להמציא את עצמך מחדש ולהשיג עיצוב אחר – בשביל זה צריך קצת אומץ. תחליטו אם הדרך שלכם היא לשלב חומרים, לוותר על דלתות, להכניס הומור או להרעיף צבע בצורה יוצאת דופן, העיקר שתלכו צעד אחד מעבר לנורמה, כמו שעשו המעצבים האלה: 

 

 

עוד עיצובים עם אומץ:

צוואר תפוס: התקרות הכי מיוחדות בעולם

הדבר הראשון שרואים במטבח ואף אחד לא שם לב אליו

דלתות מסתובבות: חללים שעוצבו בשני סגנונות שונים

 

 

כשצבע בא במאסות


הצבע הצהוב הוא כמו זרקור שמאיר את החלל בנגיעות קטנות ומשמחות, אבל כשהוא בא במאסה, בלי לפחד מהדומיננטיות שלו, הוא כבר מרגש. כדי להאיר מרתף חשוך צריך תאורה טובה, טבעית או מלאכותית, או שפשוט צובעים אותו בלבן וצהוב מעורר ובוחרים לו חומרים בעלי ברק. אזור המדרגות בכניסה למרתף נצבע כולו בצהוב, וזה אומר מדרגות פלוס תקרה פלוס קירות, וכך גם המטבח המוביל החוצה – כולל הארונות, הידיות, משטח העבודה, היחידה הגבוהה והתקרה.

 

אדריכלות: Russian for Fish. צילום: Peter Landers

 

עוד צהוב מרהיב ומעז מגיע מבית המשמש משפחה מקונטיקט בסופי שבוע. הוא עוצב בסגנון מודרני-בוהמייני, כשהמטבח, המצוי באזור חשוך יחסית של הבית, הואר בחזיתות צהובות. גם השולחן הכהה שקיבלו בירושה וכיסאות העץ הכבידו מעט, אבל ספת ישיבה שנוספה למטבח נצבעה אף היא בצבע צהוב ועליה הונחו כריות מרופדות בצבעים בהירים.

 

עיצוב: Fawn Galli. צילום: Costas Picadas

 

 

קיר גבוהים מודגש


כשהאי הוא החלק המודגש במטבח, הכוננית הקטנה, המנורות או הצבע בכללותו – היינו וגם ראינו. אבל במטבח התעשייתי הזה מודגש דווקא קיר הארונות הגבוהים, שבדרך כלל "נעלם" יחד עם מיזוג האוויר ופיסת הקיר שמעליו. יחידת האחסון הגדולה והמרשימה עשויה חזיתות עץ ומשלב נירוסטה. משלים אותו שער שחוצץ בין הסלון למטבח, המדגיש את גובהו של החלל ובה בעת מהווה מסגרת אלגנטית לחללים שמשני צדדיו. 

 

עיצוב: קרן מיימון. צילום עודד סמדר

 

 

קריאה נעלה


כמה אמיצה כבר יכולה להיות פינת קריאה? מתברר שיכולה, אם היא תלויה בין שמיים וארץ אי שם בקומה השנייה, ובמקום כיסא או שזלונג מענג, כל מה שנושא את הקורא הוא רק רשת. בבית במדריד, שבו המשפחה חובבת קריאה מושבעת, תוכננה ספרייה גדולה עם סולם שמגיע עד הקומה העליונה, ולצידה "מיטה" עשויה מרשת. קפיצות ועקבים לא באים בחשבון במקרה הזה.

 

עיצוב: Egue y Seta. צילום: VICUGO FOTO

 

 

נייר באמבטיה


אמבטיה היא לא המקום הטריוויאלי לצפות את הקירות בטפט, אבל כשבעלי דירה ביקשו בית מאוד צבעוני, כולל באמבטיה, והעדיפו לא לחפות את קירות חדרי הרחצה, בחרה המעצבת רעות וינטר באפקט מעניין אחר – טיח צהוב בקיר אחד וקיר מצופה בטפט פרחוני צבעוני בצד אחר. הקיר שבא במגע עם הטפט לא בא במגע ישיר עם מים, ונמצא מתחת לחלון בחדר גדול ומאוורר היטב, ולכן אין בעיה עם העובדה שהוא בחדר רטוב. גם הריצוף שנבחר אינו שגרתי מאחר שגם הוא דומיננטי בנוכחותו וכביכול "מתנגש" עם נוכחות הטפט. "הריצוף אכן דומיננטי, אבל בחרנו בצבעי שחור ולבן כדי לקבל את אפקט הצבע מהקירות", אומרת וינטר. אז אפשר לשלב פאטרנים, גם אם הם לכאורה לא קשורים.

 

עיצוב: רעות וינטר. צילום: שחר אפק