כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

אדריכלות בעולם  //  לך תחפש: איך יראה המתחם החדש של גוגל בקליפורניה?

לך תחפש: איך יראה המתחם החדש של גוגל בקליפורניה?

במשך שנים נדמה היה שכולם חולמים על עבודה בענקית החיפוש והתכנון של הקמפוס החדש שלה כנראה שרק יחזק את המגמה. מה מחכה שם לעובדים? בואו לסיור

מאת: טל בבלי צילום:


כנראה שאין חברה שיודעת לעצב סביבות עבודה כמו גוגל ואכן, תאגיד הענק ששינה לנו את החיים ממשיך להפתיע והפעם עם תוכניות חדשות שנחשפו לאחרונה להרחבת הקמפוס הראשי שבמואנטיין וויו, קליפורניה. לפי גוגל, התכנון החדש עוד ישנה לכולנו את מה שחשבנו עד היום על מרחב עבודה אורבני, אבל מה בתכנון?

 

מלבד הרחבה של הקמפוס הקיים ב- 232 אלף מטרים רבועים נוספים, התוכניות, שעליהן חתומים האדריכלים תומס התרוויק הלונדוני וביארק אינגלס הדני, מכילות תכנון חדשני ופרוע של מבנה בסגנון חממת זכוכית המורכב מרצפות, קירות ותקרות מודולאריים. את אותם מבני זכוכית אפשר יהיה לשנות בתוך שעות, הודות למנופים קטנים ורובוטים, וכך לאפשר גמישות מירבית בשינוי שטחי העבודה של הקמפוס כולו. את הרעיון החדשני והשאפתני של גוגל יהיה אפשר לממש בעזרת טכנולוגיה מורכבת במיוחד, כזו שאמנם לא ממש קיימת עדיין אבל גם היא ככל הנראה בתכנון של ענקית החיפוש. 
 
 
 
 
 
לצד המבנים החדשניים והמיוחדים, בגוגל מתכננים להמיר את שטחי החניונים הרבים שבסביבה ב- 120 דונם של פארקים ושטחים ירוקים, כאשר המטרה היא לטשטש בין מבני הקמפוס לטבע שמחוץ לו ולשלב מסלולי הליכה ואופניים לצד בתי קפה ושטחי מסחר.
 
מתי כל זה יקרה? לפני שקבלנים וטרקטורים יגיעו לקרקע צריכים עוד בגוגל לעמוד בתור ברשויות המקומיות ולאשר את התוכנית, מה שאמור לקרות רק בעוד כשנה, אבל זה לא מונע מעולם האדריכלות להתרגש מהבשורה ומעשרות עובדים פוטנציאליים לפנטז על המשרה הבאה. בחלום שלהם? בקרוב נגלה. 
 
 
 
 

עוד בנושא

אדריכלות בעולם

בין הקרחונים: ביקור מופלא במרחצאות באיסלנד


מתכננים לבקר בארץ הקרח והאש? חמישה אתרי מרחצאות באיסלנד שישנו את כל מה שחשבתם על המושג ספא

אדריכלות בעולם

מהפכה ירוקה-כחולה: שכונה אקולוגית של בתים צפים


הצצה לאחת השכונות המרתקות של אמסטרדם שהפכה מאזור תעשייתי לשכונת בתים צפים, והיום משמשת כמודל לקהילת מגורים ברת-קיימא

אדריכלות בעולם

מלכת המדבר: וילה יוקרתית בבחריין


הניגוד המעניין בין מדבר לים מקבל ביטוי בווילה יוקרתית הממוקמת על אחד מהאיים במדינת בחריין

אדריכלות בעולם

לבן בעיניים: בקתות סקי מעוצבות


עד שתוכלו לנסוע לחופשת חורף אמיתית ולהתרפק על השלג, ריכזנו עבורכם בקתות סקי מעוצבות מרחבי העולם

תגובות

כתיבת תגובה