כניסה לאיזור האישי
בניין ודיור - מגזין לעיצוב הבית ועיצוב פנים

אדריכלות בעולם  //  עברית בלב ניו יורק: הצצה ראשונה לבניין החדש שמתכנן קארים ראשיד

עברית בלב ניו יורק: הצצה ראשונה לבניין החדש שמתכנן קארים ראשיד

במנהטן כבר מגדירים את המבנה החדש שמתכנן מעצב העל כפרויקט המבטיח ביותר בעיר וישראל זוכה בו למקום נכבד של כבוד

מאת: מתן אברמוביץ', עורך אתר בניין ודיור צילום:


קארים ראשיד, מעצב הפנים והמוצר הכי צבעוני בעולם, ממשיך לצבוע את ניו יורק ובמקביל לחזק את הקשר שלו עם ישראל ומציג כעת פרויקט מגורים חדש שמתוכנן לקום בקרוב בשכונת אינווד שבצפון מנהטן. בפרויקט, שזכה לכינוי "HAP Four-lilak" מתוכנן בניין מגורים עם חזית משובצת בצבע לילך, צבע השיח הרשמי של מדינת ניו יורק, עם חלונות גדולים בצורת האותיות העבריות שמופיעות במילים "חיים" ו"אהבה". 

 
את הפרויקט, שהוגדר ב"ניו יורק מגזין" כפרויקט ההיי-קונספט המבטיח ביותר במנהטן בימים אלו, תכנן מעצב העל הבריטי-מצרי עבור חברת הייזום וההשקעות הישראלית HAP Investments ומושקעים במהלך 32 מיליוני דולרים שיביאו להקמתו של מבנה בן 8 קומות ובו 47 יחידות דיור בגדלים של 50 עד 120 מ"ר. 
 
"הרעיון לבניין החדש, כמו בכל העיצובים שלי, מאמץ את עיקרון הדמוקרטיזציה של העיצוב או מה שאני מכנה יוקרה במחיר סביר שבאה לידי ביטוי בשימוש בתבניות, גיאומטריה, אור וצבע ייחודיים", מסביר ראשיד כשהוא נשאל על הפרויקט. "כך יצרתי בניין שמשתמש בתבנית, גיאומטריה, אור וצבע כדי לספק מותרות של רווחה למי שיגור בו. בדומה לפיקסלים, החלק חיצוני של הבניין מורכב מרשת שיוצרה באמצעות טכנולוגיה חדשה המאפשרת חיבור לוחות מרובעים קלי משקל ועליהם הורכבו חלונות בצורות ייחודיות. בכמה מהחלונות מפוזרות אותיות האלפבית העברי מתוך מילים עבריות עם משמעות רבה לכולם". 
 
 
באשר לעיצוב הפנים, ראשיד מתכנן כאן דירות במראה נקי וקלאסי ואיך לא – עם הרבה צבע כמו בכל הפרויקטים של מעצב העל. ומי יגור כאן וכמה יעלה התענוג? הדירות שבבניין מיועדות להשכרה לתושבי האיזור, ברובם סטודנטים, ומחירי השכירות צפויים לנוע סביב 2000 דולרים לדירת חדר שינה וסלון ו- 2,700 דולרים לדירת שני חדרי שינה וסלון. 
 
הפרויקט החדש מצטרף לשני פרויקטים נוספים שתכנן ראשיד עבור חברת ההשקעות בצפון מנהטן, האחד במראה של יהלום והשני בעל חזית צבעונית במיוחד, כזו שאמנם לא מפתיעה את מי שמכיר את העבודות של המעצב אבל מעניקה לחלק מסוים של ניו יורק מראה קצת יותר מעניין. 
 
 
 
 
 

עוד בנושא

אדריכלות בעולם

בין הקרחונים: ביקור מופלא במרחצאות באיסלנד


מתכננים לבקר בארץ הקרח והאש? חמישה אתרי מרחצאות באיסלנד שישנו את כל מה שחשבתם על המושג ספא

אדריכלות בעולם

מהפכה ירוקה-כחולה: שכונה אקולוגית של בתים צפים


הצצה לאחת השכונות המרתקות של אמסטרדם שהפכה מאזור תעשייתי לשכונת בתים צפים, והיום משמשת כמודל לקהילת מגורים ברת-קיימא

אדריכלות בעולם

מלכת המדבר: וילה יוקרתית בבחריין


הניגוד המעניין בין מדבר לים מקבל ביטוי בווילה יוקרתית הממוקמת על אחד מהאיים במדינת בחריין

אדריכלות בעולם

לבן בעיניים: בקתות סקי מעוצבות


עד שתוכלו לנסוע לחופשת חורף אמיתית ולהתרפק על השלג, ריכזנו עבורכם בקתות סקי מעוצבות מרחבי העולם

תגובות

כתיבת תגובה